TCMB faiz kararı saat kaçta? AÇIKLANDI! Merkez Bankası faiz kararını ne zaman açıklanacak? - Haberler
Haberi Paylaş

TCMB faiz kararı saat kaçta? AÇIKLANDI! Merkez Bankası faiz kararını ne zaman açıklanacak?

Haberler.com - Gündem
 - Güncelleme:
TCMB faiz kararı saat kaçta? AÇIKLANDI! Merkez Bankası faiz kararını ne zaman açıklanacak?

Yurt içi piyasaları bugün açıklanacak faiz kararına çevrilmesinin ardından Faiz açıklaması ne zaman? Merkez Bankası FAİZ AÇIKLAMASI saat kaçta? sorularına yanıt arandı. Politika faizleri geçtiğimiz yıl yapılan indirimler yüzde 19'dan yüzde 14'e kadar düşürülmüş, TCMB sene başından bu yana da faizlerin sabit kalması kararına imza atmıştı... Faiz açıklaması ne zaman? Merkez Bankası FAİZ AÇIKLAMASI saat kaçta? TCMB faiz kararı saat kaçta?

Tcmb faiz kararı saat kaçta, sorusunun yanıtı merak edilen konular arasında yer alıyor. Geçtiğimiz ay yapılan Para Politikası Kurulu (PPK) toplantısının ardından faizlerin sabit bırakılmıştı. Döviz ve altın fiyatlarında yaşanan yukarı yönlü hareket nedeniyle Mayıs 2022 Merkez Bankası faiz kararı oldukça önem taşıyor. Faiz açıklaması ne zaman? 26 Mayıs Merkez Bankası FAİZ AÇIKLAMASI saat kaçta?

Merkez Bankası faiz açıklaması için 26 Mayıs Perşembe tarihi verilmişti. Merkez Bankası Para Politikası Kurulu (PPK) toplantısı 26 Mayıs Perşembe günü toplanıyor. Alınan faiz kararı ise saat 14:00'te kamuoyu ile paylaşılacak.

2022'nin beşinci faiz kararını açıklayan Merkez Bankası, piyasa beklentisi doğrultusunda faiz yüzde 14'te sabit tuttu. Böylece Merkez Bankası son 4 ayda olduğu gibi faizi sabit bırakmış oldu.

Mart ve Nisan ayı toplantısında piyasaların beklentileri yönünde haftalık gösterge repo faizinde değişikliğe gitmeyen Türkiye Cumhuriyeti Merkez Bankası faiz kararı için çeşitli tahminler bulunuyor. Yüzde 14 oranında sabit tutulan faizde bu ay da değişikliğe gidilmesi beklenmiyor.

  • 26 Mayıs 2022
  • 23 Haziran 2022
  • 21 Temmuz 2022
  • 18 Ağustos2022
  • 22 Eylül 2022
  • 20 Ekim 2022
  • 24 Kasım 2022
  • 22 Aralık 2022

Şimal Güdüm
Gündem Editörü Haberler.com - Gündem

Merkez Bankası TCMB Gündem Ekonomi Haberler

beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title