Survivor izlemek caiz mi? Survivor izlemek günah mı? - Haberler
Haberi Paylaş

Survivor izlemek caiz mi? Survivor izlemek günah mı?

Haberler.com - Gündem
 - Güncelleme:
Survivor izlemek caiz mi? Survivor izlemek günah mı?

Yeni Şafak yazarı ilahiyatçı Hayrettin Karaman, okuyucularından gelen soruları yanıtladı. Karaman'ın Acun Ilıcalı'nın Survivor yarışması hakkında verdiği fetva ise dikkat çekti. Survivor izlemek caiz mi? Survivor izlemek günah mı?

Ünlü ilahiyatçı Hayrettin Karaman, reytinglerde zirveye oynayan ve Acun Ilıcalı'nın yapımcılığını üstlendiği Survivor yarışması hakkında dikkat çeken bir çıkışta bulundu. Karaman, Survivor izlemenin caiz olmadığını ifade ederek tartışmaların fitilini ateşledi. Survivor izlemek günah mı? Survivor izlemek caiz mi?

SURVİVOR İZLEMEK CAİZ Mİ?

Karaman'ın okuyucusu "Survivor, kadın erkek beraber bir adada yaşayan bir yarışma programıdır. Mahrem olan kadın ve erkek aynı yerde yatabiliyor, mahrem yerleri açık ve vücutlarını görebiliyor, yarışmayı kazandıklarında birbirlerini öpebiliyor, sarılabiliyor. Bu tür programlara katılmak veya izlemek caiz mi, kazanılan para helâl mi?" diye sordu.

Karaman bu soruya şöyle yanıt verdi: "Tarif ettiğiniz davranışlar İslam dini ve ahlakına ve bizi biz yapan değerlerimize aykırıdır, ayıptır ve günahtır. Bu davranışları içeren bir faaliyete katılmak ve bunu izlemek elbette caiz değildir. Günah işleyerek kazanılan para da helâl olmaz."

Osman Demir
Gündem Editörü Haberler.com - Gündem

Survivor Gündem Haberler

title