Suriyeli Yönetmen Octavio Kury Dedelerinin İzini Arıyor - Haberler
Haberi Paylaş

Suriyeli Yönetmen Octavio Kury Dedelerinin İzini Arıyor

Bültenler - Belgesel
Suriyeli Yönetmen Octavio Kury Dedelerinin İzini Arıyor

El Turko Belgeseli'nin yeni bölümü 15 Ocak Perşembe saat 23.30' da TRT TÜRK ekranlarında. Yayının tekrarı ise ertesi gün Saat: 05.10'da…

Yönetmenliğini üstlendiği Costantino isimli belgeselle, Suriye'den Brezilya'ya göç etmiş olan dedelerinin izini, süren yönetmen Octavio Kury'nin  hikayesi, El Turko Belgeseli'nin bu haftaki bölümünde ekrana geliyor. Ödüllü yönetmen Octavio Kury, 'Sao Paulo'dan başlayarak, Suriye'nin Halep şehrinde yaşayan akrabalarını bulmaya çalışıyor. Ayrıca, Mehcer Edebiyatı da bu hafta El Turko Belgeseli ile ekrana taşınıyor. 1982 yılında Nobel Edebiyat ödülü alan Kolombiya'lı yazar Gabriel Garcia Marquez'ın, Kırmızı Pazartesi adlı ünlü romanın kahramanı El Turko olan Santiago Nasır'ın ve Lübnanlı ünlü şair yazar Halil Cibran, Emin Arslan, Mihail Nuhayme  gibi yazarların oluşturduğu edebiyat toplulukları da belgeselin yeni bölümünde işleniyor.

Belgeselde ele alınan bir diğer konu ise, 40 yılda oluşturulan bir aile müzesi.

Roberto Dualibi, soyadı Dualibi olan ve Brezilya'ya göç eden 4.000 kişinin belgelerini toplayarak büyük bir aile müzesi oluşturmuş. İşte Dualibilerin bu çarpıcı hikayeleri de bu hafta ekrana geliyor.

Sayıları hızla artan Brezilya müslümanları'nın da anlatıldığı ve  Yedirenk Film Yapım tarafından hazırlanarak, tüm heyecanıyla devam eden El Turko Belgeseli'nin yeni bölümü 15 Ocak Perşembe saat 23.30' da TRT TÜRK ekranlarında. Yayının tekrarı ise ertesi gün Saat: 05.10'da…

Bültenler / Belgesel

Sao Paulo Suriye Belgesel Haberler

beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title