Suriye Dramı Beyaz Perdede - Haberler
Haberi Paylaş

Suriye Dramı Beyaz Perdede

İhlas Haber Ajansı - Genel

Suriye dramı beyaz perdede Malatya'da çekilen 'Farah' filminde yaşanan dramlar anlatılıyorMALATYA - Yıllardır iş savaş ve karışıklığın yaşandığı Suriye'deki dramların bir yenisi daha beyaz perdeye yansıdı.

Suriye dramı beyaz perdede

Malatya'da çekilen 'Farah' filminde yaşanan dramlar anlatılıyor

MALATYA - Yıllardır iş savaş ve karışıklığın yaşandığı Suriye'deki dramların bir yenisi daha beyaz perdeye yansıdı. Malatyalı yönetmenin kentte çektiği kısa filmde Suriye'deki dram anlatılıyor.

Yıllardır acı ve katliamların yaşandığı Suriye'de, gün yüzüne çıkan dram bir kez daha beyaz perdeye yansıdı. Malatyalı Senarist ve Yönetmen Oktay Alkan'ın çektiği 'Farah, bir Suriye dramı' adlı kısa filmin çekimleri tamamlandı. Yeşilyurt ilçesine bağlı Cafana Mahallesi'nde yaklaşık 3 ay süren senaryo ve çekimler sonucunda 11 dakikalık film hazır hale getirildi. Filmin senaristi ve yönetmeni Oktay Alkan, 12 yıldır sinema sektöründe olduğunu belirterek "Malatya'da yapmak istediğimiz güzel bir proje vardı, nihayet bunu sonuçlandırdık Farah isimsinde Suriye savaşını anlatan bir filmi hayata geçirdik" dedi.

Filmi tamamen profesyonel bir ekipler tamamladıklarını belirten Alkan, çektikleri kısa film ile Türkiye'deki festivallere de katılacaklarını söyledi. Kısa film olarak hayata geçirdikleri 'Ferah'ı uzun metrajlı olarak sinemaya da taşıyacaklarını söyleyen Alkan, "Sinema film olarak da izleyicilerimizin karşısına çıkaracağız, o da başarılı bir şeklinde inşallah gerçekleşecektir" ifadelerine yer verdi.

Filmin çekimi sırasında kendilerine destek olan Vali Ali Kaban ve Büyükşehir Belediye Başkanı Hacı Uğur Polat olmak üzere katkı sunan herkese teşekkür eden Alkan, kısa filmin çekimini eski Cafana mahallesinde gerçekleştiklerini ifade etti.

Filmde yer alan oyuncular ise 'Ferah'ın Suriye'de yaşanan dramı tüm çıplaklığı ile konu edindiğini söylediler. Oyuncu Cem Çakır, Nilay Avşar, Seçkin Bilal ve Suriye Uyruklu Muhammed Ahmet, böyle bir sinema filminde oynamaktan dolayı mutluluk duyduklarını filmin izleyenler tarafından da beğeni alacağını söylediler.

İhlas Haber Ajansı / Genel

Malatya, Suriye, Film, Genel, Haberler

beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title