Haberi Paylaş
'Son İstasyon' Antalyalı Sinemaseverlerle Buluştu

"Son İstasyon" Antalyalı Sinemaseverlerle Buluştu

Sinema Haberleri

LEVENT KIRCA GÖSTERİM SONRASI AĞLADI AİLE dramını anlatan "Son İstasyon" adlı filminin galası Antalya´da da yapıldı.

LEVENT KIRCA GÖSTERİM SONRASI AĞLADI

AİLE dramını anlatan "Son İstasyon" adlı filminin galası Antalya´da da yapıldı. Bir alışveriş merkezindeki gala sonrası ünlü sanatçı Levent Kırca, gülerek ve alkışlarla girdiği solandan mutluluk gözyaşları ile çıktı.

Galaya, Levent Kırca´nın yanısıra, filmin senaristi ve yönetmeni olan Oğulcan Kırca ile Başak Daşman, Hikmet Karagöz, Koray Cezayirli, Ziver Açıl, Özgür Aydın ve Meral Küçükerol´da katıldı. Gösterim öncesi yapılan kokteylde hayranlarına bol bol fotoğraf çektiren filmin başrol oyuncusu Levent Kırca, diğer oyunculara kendisine gösterildiği kadar ilgi olmamasına, ´Bir ben mi varım yahu´ şeklinde şakayla karışık tepki verdi. Sürekli gülümseyen Kırca ve film ekibi afiş önünde toplu fotoğraf çektirdi. AVM İşletme Müdürü Atilla Akay, Kırca´ya sanat yaşamındaki 44´üncü yılı anısına bir plaket sundu. Bunu bir tek merkez yönetiminin hatırladığını ve çok mutlu olduğunu ifade eden usta oyuncunun salona girmesiyle, seyirci de koltuklarına yerleşti. İlk üç sıranın boş kalması üzerine sinema yöneticilerine seslenen Kırca, "Yahu personel falan yok mu, şuraları dolduralım, boş kalmasın" demesi herkesi güldürdü.

TüRKİYE GERçEĞİ

Biri Anadoluluğunu inkar eden orkestra şefi, diğeri mafyalığa soyunan oğlu, aklı güzellik yarışmalarında ve şarkıcılıkta olan kızlarının üst üste yaşattığı acılarla sürüklenen bir ailenin dramını anlatan film çıkışında göz yaşlarına boğulan ünlü oyuncu, dokunaklı bir film olduğunu söyledi. Neden ağladığı sorulan Kırca, "Dokunaklı olması iyi değil mi? çünkü Türkiye´de ne hayatlar yaşanıyor. Televizyonda haberlerde izliyoruz. Bizim ailemizde olmasa da genelde inanılmaz bir sıkıntı var. Bir kültür erezyonu, bir rahatsızlık var. İnsanlar aldıkları ücretle yaşayamıyorlar. O nedenle aile fertleri parayı bulma çabası içindeler. Görüyoruz işte cinnet geçirdi, bilmem babasını kesti, bilmem ne oldu haberlerini. Bu Türkiye´nin gerçeği" diye konuşarak filminde ana temasını özetledi.

KENDİ UYKUMU KAçIRIYORUM

Filmi daha önce izlemesine rağmen neden bu kadar çok ağladığı sorulan oyuncu şöyle konuştu;

"Benim seyrettiğim 6-7 kez olmuştur, ama yine de ağlıyorum. Kendime ağlamıyorum aslında. Bu ailenin haline ağlıyorum. ülkeye ağılıyorum. Bu güzel Türkiye´ye ağlıyorum. Etkileniyorum da ağlıyorum. Bu aile ülke bütünün içinde bir hücrede. ülkeye ağlıyorum. Ne oldu bu ailelere, ne oldu bu komşuluklar, nerde? Aileler dağıldılar artık. ABD o kadar ruhumuza, içimize girdi ki, kültürüyle girdi, fast food´uyla girdi, kıyafetiyle girdi. Artık insanlık kalmadı. Adam zamanında el feneriyle gezerken ne geziyorsun diye sormuşlar, insan arıyorum demiş. Artık fenerle değil projektörle aramak lazım. Yaptığım filmi beğendiğim için ağlıyorum. Kendi uykumu kaçırıyorum anladın mı. Ciddi bir çalışma oldu. Bundan sonrası seyircinin beğenisine kazalmış bir şey"

Göksel YAPAR -Kamera: Mehmet KILIçASLAN /ANTALYA -DHA)

Kaynak: Demirören Haber Ajansı / Sinema

Haberler

beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title