Haberi Paylaş

Zam yapan marketler kapatılacak mı, fahiş fiyatlı marketler kapanıyor mu?

Gündem Haberleri

Zam yapan marketler kapatılacak mı, fahiş fiyatlı marketler kapanıyor mu?

Zam yapan marketler kapatılacak mı ve Zam yapan marketler kapanıyor mu soruları gündeme geliyor. Zincir marketler kapanıyor mu, neden kapanıyor sorularına yanıt aranıyor. Zam yapan marketler kapatılacak mı? fahiş fiyatlı kapanıyor mu? soruları merak ediliyor.

Zincir marketler kapanıyor mu ve fahiş fiyatlı kapatılacak mı, Zam yapan marketle kapanıyor mu soruları gündemden düşmüyor. ŞOK kapatılacak mı? ŞOK kapanıyor mu? sorularına yanıt aranıyor. Zam yapan marketler kapatılacak mı?

ZAM YAPAN MARKETLER KAPATILACAK MI?

BİM CEO'su Galip Aykaç'ın Bahçeli'nin FETÖ suçlamasına verdiği cevap MHP'nin tepkisini toplarken, zincir marketlere yönelik son tepki Grup Başkanvekili Erkan Akçay'dan geldi. Akçay, "Para cezaları bunları ıslah etmemiş. Fahiş fiyat uygulayanlara önce geçici kapatma cezası verilmeli, kamuoyuna teşhir edilmelidirler. Fahiş fiyat uygulamaya devam etmesi durumunda firmalar tamamen kapatılmalı, firma sahibine ceza yediği sektörde faaliyet yasağı getirilmelidir" ifadelerini kullandı.

MHP'Lİ AKÇAY'DAN BİM'İN PATRONUNA SERT TEPKİ

Aykaç'ın sözlerine son tepki ise MHP Grup Başkanvekili ve Manisa Milletvekili Erkan Akçay'dan geldi. Twitter hesabında yazılı bir açıklama yapan Akçay, şu ifadeleri kullandı; "Küresel güçler dışarıdan saldırırken, yerli işbirlikçileri de içeriden saldırmaktadır. Yerli işbirlikçiler, kaos ve kriz çıkartarak toplumda karamsarlık ve umutsuzluk oluşturmaya, ekonomik operasyonlar ve fahiş fiyat artışlarıyla vatandaşlarımızı kışkırtmaya çalışmaktadır. Liderimiz 24 Mayıs 2022 tarihli Grup Toplantımızda "Gıda ürünlerinde fiyat artışlarının kontrolünün sağlanması gerektiğini, denetimlerin arttırılması, haksız kazanç sağlayanların deşifre edilmesi ve bedelinin ödetilmesi gerektiğini" ifade etmiştir.

Liderimiz 22 Kasım 2022 tarihli Grup Toplantımızda "Sürekli zam yapan zincir marketlerin FETÖ'yle irtibat ve ilişkisi titizlikle araştırılmalıdır. Milletimizin sırtına zam kamburu yerleştirmek isteyenler her yerde bizi karşılarında bulacaktır" demiştir. Anlaşılan odur ki, Liderimizin açıklamaları yerine ulaşmış, BIM icra Kurulu Üyesi sıfatını taşıyan ve gözünü vatandaşlarımızın sofrasına diken spekülasyoncu Galip Aykaç maskesini düşürerek gerçek yüzünü göstermiştir.

"ADALET KARŞISINDA ER GEÇ HAK ETTİĞİ CEZAYI ALACAKTIR"

Elindeki ekonomik gücü ülkesine ve milletine karşı kullanan, fahiş fiyat artışlarıyla vatandaşların kanını emen, FETÖ ağzıyla konuşarak Türkiye Cumhuriyeti'ne ve Partimize istikamet çizmeye çalışan Galip Aykaç gibi meczuplar adalet karşısında er geç hak ettiği cezayı alacaktır. BİM'in de yer aldığı bazı süpermarketlerde; toptancı, nakliye zinciri, perakende zinciri, stok depoları ve marketler aynı sahiplik zincirindedir. Dolayısıyla kendileri üretmekte, kendileri nakletmekte, kendi dağıtmakta, kendileri stoklamakta, kendi mağazalarında satmaktadırlar.

"KAPATMA CEZASI VERİLMELİ, KAMUOYUNA TEŞHİR EDİLMELİDİRLER"

İçinde BİM'in de yer aldığı beş market zinciri bununla da yetinmemiş, marketler arasında bir ağ oluşturarak piyasa fiyatlarını istedikleri gibi belirleyerek kartelleşme suçu işlemişlerdir. Bu nedenle de 2,7 milyar TL ceza ödemişlerdir. Para cezaları bunları ıslah etmemiş. Fahiş fiyat uygulayanlara önce geçici kapatma cezası verilmeli, kamuoyuna teşhir edilmelidirler. Fahiş fiyat uygulamaya devam etmesi durumunda firmalar tamamen kapatılmalı, firma sahibine ceza yediği sektörde faaliyet yasağı getirilmelidir."

Haberler.com / Sena Demiröz - Gündem

Şok Market Gündem Güncel Haberler

beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title