Haberler

SMA hastası Nil kendi masalını yazmak istiyor

Abone Ol

2,5 ay önce Spinal Müsküler Atrofi Tip 2 tanısı alan Nil bebek, Amerika'da FDA tarafından sadece 2 yaş altı bebekler için onaylı Zolgensma isimli gen terapiye ulaşmak istiyor. Tedaviyi alması için sadece 3 ayı kalan Nil için ailesi farklı destek kanalları hayata geçiriyor.

Nil için ilk adım tedavinin finansmanı için "Savingnil" ismiyle Amerika'da GoFundMe isimli kitle bağış kampanya sitesinde başlatılan kampanya oldu. Kısa sürede büyük destek gören kampanyanın yanında Nil'in ailesi yeni bir projeyi daha hayata geçirdi.

NİL BEBEK DESTEK BEKLİYOR!

Bağış kampanyasıyla aynı ismi taşıyan www.savingnil.com isimli bir internet sitesi dünyaya geldi. Sanat dünyasının değerli ressam, fotoğrafçı, illüstrasyon sanatçıları eserlerini Nil için bağışladı. Bu eserlerin satışa çıktığı site Nil'in tedavisi için bir umut daha oldu. SMA hastalığı, insanların yürüme, beslenme ve nefes alma yeteneğini etkileyen şiddetli kas güçsüzlüğüne neden olan ilerleyici bir nöromüsküler hastalıktır ve bebeklerde bir numaralı genetik ölüm nedenidir. Nil şuan 20 aylık ve bu hastalık sebebiyle yürüyemiyor, ayağa kalkamıyor.

SMA hastası Nil kendi masalını yazmak istiyor.

Nil, SGK kapsamında Türkiye'de bir ilaç alıyor. Ancak, hastalığın seyrini değiştirebilmek için bir tedavi şansı daha var. Boston Children's Hospital, Nationwide Children's Hospital gibi birçok saygın profesörlerin yer aldığı kurumların onayıyla tedaviye uygun görülen Nil'in umudu Zolgensma isimli gen terapi. Gen terapi, damar içine sadece bir defalık enjeksiyon ile verilen bir vektör yardımıyla, Nil'de eksik olan SMN geninin motor nöron hücrelerine ulaşmasını sağlıyor.

Hastalığın ilerlemesini durduran ve hastalığın kök sebebine hizmet eden bu ilacın bedeli ise malesef 2.15 milyon dolar. Tedavinin uygulama bedeli de dahil edildiğinde erişilmesi gereken meblağ 2.4 milyon dolar.

SMA hastası Nil kendi masalını yazmak istiyor.

Nil'in ailesi tedavi ve kampanya sürecini Nil'e ileride anlatırken tatlı bir hatıra olarak bırakmak istiyor. Nil'i seven, destekleyen kişilerle Nil arasında bir bağ kurma ve bu bağdan Nil'e somut bir anı bırakmak istiyorlar. Kendi masalının baş kahramanı olması için Nil desteklerinizi bekliyor. Nil'e GoFundMe bağış kampanya sitesinden ya da www.savingnil.com internet sitesi üzerinden eser satın olarak destek olunabiliyor.

NİL BEBEK GoFundMe SAYFASI İÇİN TIKLAYINIZ

NİL BEBEK İNTERNET SİTESİ İÇİN TIKLAYINIZ

NİL BEBEK INSTAGRAM PROFİLİ İÇİN TIKLAYINIZ

Kaynak: Haberler.com / Gündem

Amerika Birleşik Devletleri spinal müsküler atrofi İnternet Ressam Gündem Güncel Haberler

Bakmadan Geçme

NACİ GÖRÜR İSTANBUL DEPREMİ AÇIKLAMASI NEDİR? İstanbul'un en tehlikeli semtleri, ilçeleri neresi? Naci Görür istanbul depremi için ne dedi? BARAJ DOLULUK ORANLARI 10 ARALIK: İstanbul (İSKİ) baraj doluluk oranları yüzde kaç, İstanbul'un kaç günlük suyu kaldı? İBB İyi Parti Grup Başkan Vekili İBRAHİM ÖZKAN KİMDİR, kaç yaşında, nereli, mesleği ne? Halk TV konuğu İbrahim Özkan biyografisi! YARGI YEKTA DİZİDEN AYRILIYOR MU? Yargı dizisindeki Yekta (Uğur Polat) öldü mü, diziden neden ayrılıyor? Onur Şan kimdir, kaç yaşında, aslen nereli, evli mi, Urfalı mı, nasıl ünlü oldu? Onur Şan hayat hikayesi ve biyografisi! BUGÜN (11 ARALIK) İSTANBUL'da hava durumu nasıl olacak, yağmur var mı? İSTANBUL 11 ARALIK 5 günlük hava durumu! Bu hafta sonu hava nasıl? 11 ARALIK (YARIN) HAVA DURUMU | İstanbul, İzmir, Ankara, Adana, Antalya, Hatay haftalık, 5 günlük hava durumu! Yarın hava durumu ne, kaç derece? SURVİVOR 2024 YARIŞMACILARI KİMLER? Survivor 2024 kadrosunda kimler var, oyuncuları belli oldu mu, Turabi var mı? Asgari Ücrette zam pazarlığı başlıyor! Asgari Ücret 2024 açıklandı mı, ne zaman açıklanacak, ne kadar oldu, yüzde kaç arttı? 11 ARALIK OKULLAR TATİL Mİ 2023 MUĞLA || Yarın Muğla'da okullar tatil mi, var mı, yok mu, ders işlenecek mi? 11 ARALIK OKULLAR TATİL Mİ 2023 MERSİN || Yarın Mersin'de okullar tatil mi, var mı, yok mu, ders işlenecek mi? 11 ARALIK OKULLAR TATİL Mİ 2023 ANTALYA || Yarın Antalya'da okullar tatil mi, var mı, yok mu, ders işlenecek mi? 11 ARALIK OKULLAR TATİL Mİ 2023 İSTANBUL || Yarın İstanbul'da okullar tatil mi, var mı, yok mu, ders işlenecek mi? KANDİLLİ RASATHANESİ SON DEPREMLER || Son Dakika DEPREMLER listesi 10 Aralık! GALATASARAY KOPENHAG maçı ne zaman, hangi kanalda, saat kaçta? Kopenhag vs GS maçı ilk 11'ler belli oldu mu, maçın hakemi kim?
1000

Yorumlar (1)

Ömer:

İnşallah en kısa sürede gerekli miktar toplanır ve koşup oynadığı günler geldiğinde bu günler sadece ne kadar güçlü bir kız olduğuna dair hatıraları olur.

Yanıtla01
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title