Haberi Paylaş

Şırnak Lise Taban Puanları 2022: Şırnak Lise Kontenjanları! Şırnak lise yüzdelik dilimleri! Şırnak'taki liseler ve puanları!

Şırnak Lise Taban Puanları 2022: Şırnak Lise Kontenjanları! Şırnak lise yüzdelik dilimleri! Şırnak'taki liseler ve puanları!

Gündem Haberleri

Şırnak lise taban puanları ile liseli adayı ilkokul öğrencileri ve veliler lise tercihlerine Şırnak'taki liseleri eklemeye başladılar. Şırnak liseler ve taban puanları haberimizde MEB kaynaklarına göre yer almaktadır. MEB tarafından Şırnak lise taban puanları 2022 açıklandı. Ayrıca Şırnak Lise yüzdelik dilimleri de tabloda bulunmaktadır. İşte Şırnak lise taban puanları ve Şırnak lise yüzdelikleri haberimizde...

Şırnak lise taban puanları merak ediliyor. Şırnak lise taban puanları ile liseli adayı ilkokul öğrencileri ve veliler lise tercihlerine Şırnak'taki liseleri eklemeye başladılar. Şırnak liseler ve taban puanları haberimizde MEB kaynaklarına göre yer almaktadır. MEB tarafından Şırnak lise taban puanları 2022 açıklandı. Ayrıca Şırnak Lise yüzdelik dilimleri de tabloda bulunmaktadır. İşte Şırnak lise taban puanları ve Şırnak lise yüzdelikleri haberimizde...

Şırnak lise yüzdelik dilimleri ve kontenjanlar şu şekildedir:

Şırnak Lise Taban Puanları 2022: Şırnak Lise Kontenjanları! Şırnak'taki liseler ve puanları! Şırnak lise yüzdelik dilimleri!

Daha fazla lise için aşağıdaki bağlantı üzerinden Şırnak lise taban puanları ve yüzdelik dilimleri hakkında bilgi alabilirsiniz.

Şırnak lise taban puanları ve yüzdelik dilimleri için ŞIRNAK LİSE TABAN PUANLARI 'na tıklayınız.

2022 Ortaöğretime Geçiş Tercih ve Yerleştirme Kılavuzu yayımlandı. Liselere Geçiş Sistemi (LGS) kapsamında yapılacak ortaöğretim kurumları tercihleri 4 Temmuz 2022 Pazartesi günü başlayacak olup, 20 Temmuz 2022 saat 17.00'ye kadar sürecek.

Merkezî yerleştirme; merkezî sınavla öğrenci alan fen liseleri, sosyal bilimler liseleri, proje okulları ile mesleki ve teknik Anadolu liselerinin Anadolu teknik programlarına tercihler doğrultusunda merkezî sınav puanı üstünlüğüne göre yapılacak. Öğrenciler, sınavla öğrenci alan okullar listesinden 10 okula kadar tercih yapabilecekler. Merkezî sınavla öğrenci alan okulların belirlenen kontenjanlarına puan üstünlüğüne göre tercihler doğrultusunda yerleştirme yapılacak.

Sınavla öğrenci alan okullarda merkezî sınav puanının eşitliği hâlinde sırasıyla Okul Başarı Puanı (OBP) üstünlüğüne, sırasıyla 8, 7 ve 6'ncı sınıflardaki Yıl Sonu Başarı Puanı (YBP) üstünlüğüne, 8'inci sınıfta özürsüz devamsızlık yapılan gün sayısının azlığına, tercih önceliğine ve öğrencinin doğum tarihine göre yaşı küçük olana bakılarak yerleştirme yapılacak.

Yerel yerleştirme işlemleri okulların türü, kontenjanı ve konumuna göre il, ilçe millî eğitim müdürlüklerince oluşturulan ortaöğretim kayıt alanlarındaki okullara sırasıyla öğrencilerin ikamet adresleri, okul başarı puanının üstünlüğü ve okula özürsüz devamsızlık yapılan gün sayısının azlığı kriterlerine göre yapılacak.

Değerlendirmede eşitlik olması durumunda sırasıyla 8, 7 ve 6'ncı sınıflardaki yıl sonu başarı puanı üstünlüğüne bakılarak yerleştirme yapılacak.

Haberler.com / Onur Bayram - Gündem

Lise Yüzdelik Dilimleri Lise Taban Puanları Taban Puanları Şırnak Gündem Yaşam Haberler

Son Dakika Haberleri

title