Simge Sağın kimdir? Şarkıcı Simge Sağın hayatı ve biyografisi! - Haberler
Haberi Paylaş

Simge Sağın kimdir? Şarkıcı Simge Sağın hayatı ve biyografisi!

Haberler.com - Gündem
 - Güncelleme:

Şarkıları ile milyonların beğenisini kazanan Simge Sağın sosyal medya paylaşımlarıyla da dikkat çekiyor. Magazin gündeminde sık sık gündem olan Simge Sağın vatandaşların merak konusu olurken Simge Sağın kimdir? Şarkıcı Simge Sağın hayatı ve biyografisi gibi konular merak ediliyor. Peki Simge Sağın kimdir?

Sosyal medya hesabından yaptığı cesur paylaşımlar dikkatleri üzerinde toplayan güzel şarkıcı Simge Sağın, son paylaşımıyla hayranlarını adeta mest etti. Dikkatleri üzerine çeken Simge Sağın hakkında Simge Sağın kimdir? Şarkıcı Simge Sağın hayatı ve biyografisi gibi aramalar yapıldı.

SİMGE SAĞIN KİMDİR?

Simge Sağın Doğum Tarihi: 8 Ağustos 1981 (38 yıl yaşında), Şişli, İstanbul

Simge Sağın Boyu : 1,58 m

Simge Sağın Ebeveynler: Neriman Sağın

Simge Sağın Filmler: Her Şey Aşktan

Simge Sağın, Türk şarkıcı. 2010'ların başında yayımladığı şarkılarla Türk pop müziği sahnesinde yer almaya başlasa da asıl çıkışını 2015'te radyo ve televizyonlarda çok çalınarak liste başı olan "Miş Miş" şarkısı ile gerçekleştirdi.

ŞARKICI SİMGE SAĞIN HAYATI VE BİYOGRAFİSİ!

Şişli, İstanbul'da doğan Simge, liseden sonra müzik eğitimi almak isteyince babasının teşvikiyle İstanbul Teknik Üniversitesi Türk Musikisi Devlet Konservatuvarı'na kaydoldu ve müzik eğitimi aldı. Konservatuvarda öğrenciyken çeşitli pop şarkıcılarına geri vokallik yaptıktan sonra 2011'de Erdem Kınay'ın yapımcılığında Yeni Çıktı adlı bir EP ile çıkış yaptı. İlk çalışması kendisine istediği tanınırlığı sağlayamadı ancak dört yıl sonra yayımladığı "Miş Miş" ile asıl çıkışını yaparak Türkiye'de MusicTopTR Resmî Listesi'nde dört hafta peş peşe bir numarada kaldı. Ardından "Yankı" ve "Ben Bazen" şarkıları aynı listede ilk üçe girerken "Öpücem" şarkısı ise bir numaraya yükseldi. Kendisinin ilk stüdyo albümü Ben Bazen, 2018'de yayımlandı ve içerdiği müzikal çeşitlilik ile müzik eleştirmenlerinden övgü topladı.

Simge Sağın kimdir? Şarkıcı Simge Sağın hayatı ve biyografisi!Simge Sağın

Sezen Aksu'dan etkilendiğini belirten Simge, genel anlamda dans-pop şarkıları seslendirdi. 2015 yılından itibaren Türkiye'de radyo ve televizyonlarda dönem dönem en çok çalınan şarkıcı oldu, 2018 yılında ise yılın en çok çalınan ikinci kadın şarkıcısı olarak kayıtlara geçti. Bugüne kadar iki Altın Kelebek Ödülü ve üç Radyo Boğaziçi Müzik Ödülü olmak birçok ödül aldı.

Haberler.com - Gündem

Sosyal Medya, Sosyal Medya, Simge Sağın, Simge Sağın, Şişli, Müzik, Müzik, Türk, Gündem, Magazin, Spor, Güncel, Haberler

beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title