Haberi Paylaş

Şeref Malkoç kimdir? Şeref Malkoç kaç yaşında, nereli? Şeref Malkoç hayatı ve biyografisi!

Gündem Haberleri

Şeref Malkoç kimdir? Şeref Malkoç kaç yaşında, nereli? Şeref Malkoç hayatı ve biyografisi!

Siyasi yorumlarıyla dikkat çeken isimlerden biri olan Şeref Malkoç, yaptığı açıklamalar sonrası gündeme gelen isimlerden biri oldu. Bu kapsamda Şeref Malkoç kimdir? Şeref Malkoç kaç yaşında, nereli? sorularının yanıtları merak edildi. Şeref Malkoç hayatı ve biyografisi!

Şeref Malkoç kimdir sorusunun yanıtı merak edilen konular arasında yer alıyor. Katıldığı açık oturumlarda merak edilen isimlerden biri olan Şeref Malkoç kimdir? Şeref Malkoç kaç yaşında nereli? Siyasi yorumlarıyla merak edilen Şeref Malkoç hayatı ve biyografisi

ŞEREF MALKOÇ KİMDİR?

Şeref Malkoç 1960 yılında Trabzon'da dünyaya gelmiştir. İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi mezunudur. Köy Hizmetleri 11. Bölge Müdürlüğü avukatlığı, Türkiye Denizcilik İşletmeleri genel müdürlüğü avukatlığı, Tes İş, Belediye İş, Öz Gıda İş, Öz İplik İş Sendikaları avukatlığı, Karadeniz Teknik Üniversitesi İktisadî ve İdarî Bilimler Fakültesi öğretim görevlisi, serbest avukatlık, Refah Partisi ve sonrasında Fazilet Partisi'nden TBMM XX. ve XXI. Dönem Trabzon milletvekilliği yapmıştır.

Fazilet Partisi'nin Anayasa Mahkemesi tarafından kapatılması üzerine Saadet Partisi'ne geçti. Burada genel başkan yardımcılığı görevinde bulundu.

Parti içinde yaşanan tartışmalardan sonra HAS Parti kurucuları arasında yer almış olup, HAS Partinin feshedilmesine kadar genel başkan yardımcılığı görevinde bulundu.

22 Eylül 2012'de AK Parti'ye geçti. AK Parti'de YSK temsilciliği ve Parti Siyasi Etik Kurulu Başkanlığı görevlerinde bulundu. Daha sonra görevlerinden ve partisinden ayrılarak Aralık 2015'te Cumhurbaşkanı Başdanışmanı oldu.

15 Kasım 2016 itibarıyla TBMM Genel Kurulunda, Kamu Başdenetçiliğine seçildi. 5 Aralık 2016 tarihinde göreve başlamıştır.

Şeref Malkoç Gündem Politika Haberler

beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title