Seminerler uzaktan mı? Öğremen seminerleri online mı olacak? Yazın öğretmen seminerleri online mı? - Haberler
Haberi Paylaş

Seminerler uzaktan mı? Öğremen seminerleri online mı olacak? Yazın öğretmen seminerleri online mı?

Haberler.com - Gündem
 - Güncelleme:
Seminerler uzaktan mı? Öğremen seminerleri online mı olacak? Yazın öğretmen seminerleri online mı?

Yaz tatili yaklaşırken öğretmenler, okula gidip gitmeyeceklerini seminerlerin olup olmayacağını sorgulamaya başladı. Seminerler uzaktan mı? Öğretmen seminerleri online mı? sorularına yanıt arandı.

Öğremen seminerleri online mı olacak?, seminerler uzaktan mı sorularının yanıtı merak edilen konular arasında yer aldı.

ÖĞRETMEN SEMİNERLERİ ONLINE MI?

Millî Eğitim Bakanı Mahmut Özer, öğretmenlerin 20-24 Haziran tarihlerini kapsayan Yaz Dönemi Mesleki Çalışma Programı'nın uzaktan eğitim yoluyla Öğretmen Bilişim Ağı (ÖBA) üzerinden gerçekleştirileceğini bildirdi.

Bakan Özer, programı kapsamında katıldığı Beyoğlu Mustafa Kandıralı Güzel Sanatlar Lisesinin açılışında, öğretmenlerin 20-24 Haziran tarihlerini kapsayan Yaz Dönemi Mesleki Çalışma Programı'nın uzaktan eğitim yoluyla Öğretmen Bilişim Ağı (ÖBA) üzerinden gerçekleştirileceğini belirtti.

Beklenen bir açıklamayı programda paylaşmak istediğini belirten Özer, okulların 17 Haziran'da tatile gireceğini hatırlatarak "6 Ağustos'ta devir teslim töreninde ifade ettiğim şeyden Allah beni mahcup etmedi. Dönemi, yüz yüze eğitime bir gün bile ara vermeden kesintisiz bir şekilde, inşallah, 17 Haziran'da 2021- 2022 eğitim öğretim yılını tamamlamış olacağız. Ben öğretmenlerimize müteşekkirim. Öğretmenlerimiz bu dönem içinde çok yoruldular. Maske ile ders anlattılar, ne kadar fedakâr olduklarını bu süreç içinde bir kez daha şahit olduk. 8 saat maskeyle okullarda durdular. Kurallara riayet edilmesi için gerekli özeni gösterdiler. Aşılanma oranlarında sadece Türkiye'de değil, OECD ülkelerinin çoğundaki öğretmenlerin aşılanma oranından bile daha yüksek aşılanma oranıyla topluma örneklik gösterdiler. Vefa gruplarında da öğretmenlerimiz seferber oldular." ifadelerini kullandı.

Öğretmenlere iki müjdesinin olduğunu söyleyen Bakan Özer, "Mesleki çalışma dönemlerinde, ikinci dönem ve ara dönemde olduğu gibi okul kapandıktan sonra 20-24 Haziran tarihleri arasındaki mesleki çalışma döneminde, yani seminerler haftasında öğretmenlerimize izin veriyoruz, okula gelmeyecekler. Öğretmen Bilişim Ağı ile uzaktan eğitim yoluyla mesleki gelişimlerini tamamlayacaklar. Birinci müjdemiz, bu. İkincisi, 27-30 Haziran tarihleri arasında da Bakanlık tarafından idari izinli sayılacaklar. 1 Temmuz'a kadar öğretmenlerimiz kendi girişimlerini kendileri planlayacaklar." açıklamasında bulundu.

Haberler.com - Gündem

Gündem Eğitim Yaşam Haberler

beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title