Selman Öğüt kimdir, nereli ve kaç yaşında? Selman Öğüt biyografi - Haberler
Haberi Paylaş

Selman Öğüt kimdir, nereli ve kaç yaşında? Selman Öğüt biyografi

Haberler.com - Gündem
 - Güncelleme:

Katıldığı canlı yanda yaşadığı ezan tartışması ile gündeme gelen Selman Öğüt, vatandaşların merak konusu oldu. İsmail Saymaz'la tartışan İsmail Öğüt kimdir? Selman Öğüt nereli ve kaç yaşında? Selman Öğüt mesleği nedir? Selman Öğüt biyografi!

Açık oturum programında yaşanan İsmail Saymaz - Selman Öğüt tartışması sonrası Selman Öğüt hakkında bilgiler araştırıldı. ? Selman Öğüt nereli, kaç yaşında ve Selman Öğüt mesleği nedir gibi soruların yanıtları araştırıldı. İşte Selman Öğüt hakkında merak edilenler…

SELMAN ÖĞÜT KİMDİR?

1984 Mekke doğumlu olan Selman Öğüt, lisans eğitimini İstanbul Kültür Üniversitesi'nde tamamladı.

Marmara Üniversitesi Avrupa Birliği Enstitüsü Hukuk Bölümünden yüksek lisans derecesini aldıktan sonra aynı üniversitenin Sosyal Bilimler Enstitüsü Kamu Hukuku Bölümü doktora programına girdi. 2013 yılında doktora derecesi alan Selman Öğüt, 2009-2014 yılları arasında Marmara Üniversitesi Hukuk Fakültesinde araştırma görevlisi ve öğretim görevlisi olarak çalıştı.

Temmuz 2014 itibari ile İstanbul Medipol Üniversitesi Milletlerarası Hukuk Anabilim Dalı'nda öğretim üyesi olarak çalışmaya başladı. BM Güvenlik Konseyi'nin Yeniden Yapılandırılması ve Uluslararası Örgütlerin Sorumluluğu? adlı kitapların yazarı olan Öğüt'ün uluslararası hukukun farklı konuları ile ilgili yayınlanmış muhtelif makaleleri vardır.

2005-2006 yılları arası Erasmus Programı bursiyeri olarak Almanya'nın Trier Üniversitesi'ne gitmiş, 2009 yılında yine Almanya?da bulunan Bonn Üniversitesi'nin yaz okulu programına tam burslu olarak kabul almıştır. Doktora çalışmaları için 2010 yılında Marmara Üniversitesi bursu ile London School of Economics'e gitmiştir.

2013 yılı içerisinde Türkiye Büyük Millet Meclisi Anasaya Uzlaşma Komisyonu'nda uzman olarak görev yapmış olan Selman Öğüt, halen İstanbul Medipol Üniversitesi Hukuk Fakültesi'nde öğretim üyesi olarak görev yapmaktadır.

Haberler.com - Gündem

İsmail Saymaz, Selman Öğüt, İstanbul, Hukuk, Gündem, Politika, Güncel, Haberler

title