Haberler

Şehit Aybüke öğretmenin hayatını anlatan film ne zaman çıkacak? Şehit Öğretmen Aybüke Yalçın'ın filmi ne zaman yayınlanıyor?

Abone Ol

6 yıl önce dönemin Kozluk Belediye Başkanı Veysi Işık'ın aracına yönelik PKK'lı teröristlerce düzenlenen saldırıda, bulunduğu araca isabet eden kurşunla ağır yaralanan öğretmen Aybüke Yalçın, kaldırıldığı hastanede hayatını kaybederek şehit düştü. Yalçın'ın hayatı ise "Aybüke" adıyla film oluyor. Peki Şehit Aybüke öğretmenin filmi ne zaman çıkacak? Şehit Öğretmen Aybüke Yalçın'ın hayatını anlatan film ne zaman yayınlanıyor?

Şehit Aybüke öğretmenin filmi ne zaman çıkacak? 6 yıl önce dönemin Kozluk Belediye Başkanı Veysi Işık'ın aracına yönelik PKK'lı teröristlerce düzenlenen saldırıda, bulunduğu araca isabet eden kurşunla ağır yaralanan öğretmen Aybüke Yalçın, kaldırıldığı hastanede hayatını kaybederek şehit düştü. Yalçın'ın hayatı ise "Aybüke" adıyla film oluyor. Peki Şehit Aybüke öğretmenin filmi ne zaman çıkacak? Şehit Öğretmen Aybüke Yalçın'ın hayatını anlatan film ne zaman yayınlanıyor? Detaylar...

ŞEHİT AYBÜKE ÖĞRETMENİN FİLMİ NE ZAMAN?

2017 yılında PKK tarafından öldürülen şehit öğretmen Aybüke Yalçın'ın hayatı film oluyor. Filmde Yalçın'ı Nihayet Yalçın, babasını da başarılı oyuncu Caner Kurtaran oynayacak. Proje 24 Kasım Öğretmenler Günü haftasında izleyiciyle buluşacak.

ACILI BABAYI CANER KURTARAN OYNAYACAK

Gazeteci Birsen Altuntaş'ın haberine göre, Bee Yapım ile TRT ortaklığında çekilecek olan filmde Aybüke öğretmeni uzun bir cast çalışmasından sonra yetenekli oyuncu Nihayet Şahin'in canlandırmasına karar verildi. Yalçın'ın çocukluğunu ise Aysima Zeynep Erişir oynayacak. 24 Kasım Öğretmenler Günü haftasında seyirciyle buluşturulması planlanan filmin yönetmen koltuğunda ise Murat Onbul oturuyor. Ozan Bodur ve Uğur Kılıç'ın kaleme aldığı filmde Aykübe Yalçın'ın babası Sadık Yalçın'a da başarılı oyuncu Caner Kurtaran oynayacak.

Şehit Aybüke öğretmenin filmi ne zaman çıkacak? Şehit Öğretmen Aybüke Yalçın'ın hayatını anlatan film ne zaman yayınlanıyor?Nihayet Yalçın

OYUNCU KADROSU BELLİ OLDU

Cast direktörlüğünü Buğra Emir Kaplan'ın yaptığı filmin çekimleri 12 Ağustos'ta Ankara Haymana'da başlayacak. Aybüke öğretmenin 23 yıllık kısa hayatında iz bırakan diğer önemli karakterlerden "Ragıp Baba"yı Turgay Tanülkü, "Kaymakam"ı Engin Hepileri, "Fırıncı Numan"ı Necip Karakaya, "Civan"ı Doğukan Çevik, "Bedri"yi Musab Doğan, "Seher"i Zeliha Kendirci, "Mithat"ı Mustafa Keser, "Gülistan"ı Buse Pehlivan, "Erdal"ı Onur Yenidünya, "İzzet"i Ercüment Çırak, "Tuğçe"yi Gizem Arıkan, "Buket"i Gülşah Yavuz, "Veysel"i Uluç Avcı, "Yücel"i Murat Han ise "Dilan"ı Aslıhan Kapanşahin oynayacak.

AYBÜKE ÖĞRETMEN NEDEN ÖLDÜ?

1994 yılında Çorum'da dünyaya gelen Aybüke Yalçın, 2016 yılında Batman'ın Kozluk ilçesine müzik öğretmeni olarak atandı. Şenay Aybüke Yalçın, Batman'ın Kozluk ilçesinde 9 Haziran 2017'de Belediye Başkanı Veysi Işık'ın aracına yönelik PKK saldırısında, karne dağıttıktan sonra evine gittiği sırada yaralandı. Hastaneye kaldırılan Yalçın hayatını kaybederek şehit oldu.

Şehit Aybüke öğretmenin filmi ne zaman çıkacak? Şehit Öğretmen Aybüke Yalçın'ın hayatını anlatan film ne zaman yayınlanıyor?

Haberler.com / Onur Bayram - Gündem

Aybüke Yalçın Gündem Yaşam Haberler

1000
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title