Salih Güney kimdir ? Kuzey Vargın Güney'i bıçaklamıştı - Haberler
Haberi Paylaş

Salih Güney kimdir ? Kuzey Vargın Güney'i bıçaklamıştı

Haberler.com - Gündem
 - Güncelleme:
Salih Güney kimdir ? Kuzey Vargın Güney'i bıçaklamıştı

Salih Güney kimdir ? Kuzey Vargın Güney'i bıçaklamıştı. Şu sıralar yaşam mücadelesi veren Kuzey Vargın yıllar önce Salih Güney'i bıçak ile yaralamıştı. Tatsız olayı Güney katıldığı bir televizyon programında anlatmıştı.

Kuzey Vargın kimdir ? Vargın'ın gençliği ve usta oyuncunun Salih Güney'i bıçaklama olayı. Kuzey Vargın'ın Salih Güney ile aralarında geçen olayı Güney bir televizyon programında anlatmıştı.

Kuzey Vargın Kimdir ?

Kuzey Vargın (d. 15 Haziran 1940, İstanbul), Türk sinema oyuncusu.

Yeşilçam'd 1960'lı yıllarda jön olarak başladığı kariyerini ilerleyen dönemde ağırlıklı olarak kötü adamların oluşturduğu karakter rolleri ile sürdürmüştür. Kariyerinin ilk döneminde 1965 yapımı Yasak Sokaklar, Çılgın Gençlik, Ağlayan Kadın gibi filmlerde rol almıştır. Televizyonda sık gösterilen eserlerden Bir Dağ Masalı filminde Lale'yi aldatan nişanlısı Ekrem, Seni Sevmek Kaderim filminde entrikacı Bülent vs. rollerini oynamıştır. Sert bir yüz ifadesine sahiptir, bunun sayesinde karakter oyuncusu olmuştur. Eski jön günleri geride kalmış olsa da Türk sineması yepyeni karakter kazanmıştır. Kartal Tibet'den sonra Karaoğlan'ı canlandırmıştır. En son olarak Kurtlar Vadisi Pusu dizisinde "Âdil Eşrefoğlu" karakteri ile İhtiyarlar Heyeti Başkanı rolünü başarı ile yerine getirmiştiri. Dizide Doğu Eşrefoğlu'nun kardeşidir.

KUZEY VARGIN'IN GENÇLİK FOTOĞRAFLARI
KUZEY VARGIN'IN SALİH GÜNAY'I BIÇAKLAMASI OLAYI

TV8'de yayınlanan Salih Keçeci ve Pelin Çini'nin sunduğu Aramızda Kalsın programının bugünkü konuğu Yeşilçam'ın yakışıklı jönü Salih Güney. Kuzey Vargın'ın açıklamalarını çok talihsiz bulduğunu söyleyen Salih Güney bir dönem gündeme bomba gibi düşen bıçaklanma olayının perde arkasını canşı yayında anlattı.

İşte Güney'in gündem yaratacak açıklaması:

Kuzey Vargın'ı affetim ama barışmadım. Kendisi saygısız bir röportaj yapmış. Terbiyesiz konuşmalar yapmış. Asıl olayın gerçek yüzü Kuzey beni bıçakladı. Kuzey'i ben çağırdım oynayacağımız filme. Israrla ben istedim oynamasını. Kuzey'i de sinemaya sokan benim.

Yıllarca çok güzel dostluklarımız oldu. Her şeyi paylaşıyorduk kendisiyle. Bir süre işlerimizden dolayı uzun bir süre görüşememiştik. O sırada kendisine Karaoğlan'dan teklif gelmiş. O tarihlerde daha bir gündemde olmak istiyordu Kuzey. Yıllar sonra karşılaştık. Sarıldık, 'gel bir yerlerde oturup konuşalım, derleşelim' dedim kendisine. Tam kulübe girerken Kuzey, Amerikan deniz polislerini gördü. 'Şunlara dalalım mı' dedi. Eskiden çok kavgalarımız olmuştu Kuzey'le. 'Saçmalama' dedim Kuzey'e. Girdik Papilus'a.

Burhan Tekinliğ diye bir gazeteci vardı o da bardaydı. Bana ileri geri bir kaç laf etti. Ben de çık dışarı dedim dışarıda bir güzel benzettim kendisini. Kuzey de bizi ayırmak için araya girdi ve bana sıyırma bir kafa attı. O esnada elime bir baktım kan var. Yaralandım diye tedirgin oldum, sinirler zaten gergin. Kuzey'e de sinirlendim araya girdi diye. Gazeteciyi savunur bir havası vardı. O esnada Kuzey bana doğru geldi. Bana 'ne kavga ediyorsun' dedi. Ben de bir kafa attım Kuzey'e. Yere yıkıldı. Sonra koştura koştura mekana girip bıçağını aldı. Üzerime geldi biri koluma, biri koltuk altıma diğeri de ciğerime geldi. Bileklerini yakaladım. Merdivenlerden yuvarlandık. Bıçağı bir daha salladı dördüncü darbe enseme geldi. O esnada bileğini yakalamasa kesin ölmüştüm. O esnada herkes seyrediyor olayı. Her yerimden kan fışkırıyor. O sırada bizi ayırdılar ve beni acile götürdüler. Hastanede polis bana kim yaptı diye sordu yine de ben söylemedim bile Kuzey'in yaptığını.

Sen şimdi bütün bunları yapmışsın ve kalkıp da nasıl böyle bir hale çekersin mevzuyu. Çıkıp sinema kariyerimi engelledi nasıl dersin, ben seni soktum sinema dünyasına. Asıl sen beni uzaklaştırdın kariyerimden. 1.5 yıl uzak kaldım sinemadan. Yıldızımın en parlak olduğu dönemlerdi oysa. Otursun oturduğu yerde. Sanki ben suçluymuşum gibi terbiyesizlik yapmasın. Benim kariyerime mani olan sensin, sırtında kaburgasından kemik alınan benim. Affettim dedim işte daha ne uzatıyorsun, karıştırıyorsun mevzuyu. Kesinlikle barışmam kendisiyle.

YAŞAM MÜCADELESİ VERİYOR

Kuzey Vargın şu sıralar hayatta kalma mücadelesi veriyor. Kurtlar Vadisi'nin Aksaçlı'sı ve Türk sinemasının usta oyuncusu Kuzey Vargın, yoğun bakıma kaldırıldı. Vargın'ın durumunun ağır olduğu öğrenildi.

SANATÇI ONUR AKAY DUYURDU

Marmaris'te yaşayan Kurtlar Vadisi'nin Aksaçlı'sı ve Türk sinemasının usta oyuncusu Kuzey Vargın, yoğun bakıma kaldırıldı. Sanatçı Onur Akay'ın Twitter adresinden yaptığı paylaşımla, usta oyuncunun durumunun ağır olduğu öğrenildi. Akay, "Efsane oyuncumuz Kuzey Vargın, Marmaris'te yoğun bakıma kaldırıldı ve yaşam mücadelesi veriyor! Sanatçımız için dualarınızı eksik etmeyin" dedi.

2014 YILINDA DA RAHATSIZLANMIŞTI

Vargın, 2014 yılında yüksek tansiyona bağlı yaşadığı rahatsızlığın ardından, Marmaris'teki özel bir hastanede tedavi altına alınmış, zaman zaman bilinç kaybı yaşadığı öğrenilmiş ve sonra sağlığına kavuşarak taburcu edilmişti.

FİZİK TEDAVİSİ ALMAYA BAŞLAMIŞTI

2015 yılında ise, Parkinson hastalığı şikayetiyle yine Muğla'nın Marmaris İlçesi'nde özel bir hastanede tedavi altına alınmıştı. Yürümede zorluk çeken Vargın, fizik tedavisi almaya başlamıştı.

NECATİ ŞAŞMAZ HEMEN ARADI

Öte yandan haberi alan Necati Şaşmaz'ın da haberi alır almaz Vargın'ın yakınlarını aradığı ve usta oyuncunun durumu hakkında bilgi aldığı öğrenildi.

Haberler.com - Gündem

Kuzey Vargın Salih Güney Marmaris Gündem Haberler

beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title