Haberi Paylaş

Sabancı Üniversitesi Taban Puanları 2022

Gündem Haberleri

Sabancı Üniversitesi Taban Puanları 2022

Sabancı Üniversitesi'nde lisans/önlisans eğitimlerini almak isteyen üniversite adayları tercih listelerini hazırlamadan önce Sabancı Üniversitesi taban puanları 2022'de kaç merak ediyor.

Sabancı Üniversitesi taban puanları 2022 yılında da her sene olduğu gibi değişmekte. Sabancı Üniversitesi'nde lisans/önlisans eğitimlerini almak isteyen üniversite adayları tercih listelerini hazırlamadan önce Sabancı Üniversitesi taban puanları 2022'de kaç merak ediyor. İşte, Sabancı Üniversitesi taban puanları...

Sabancı Üniversitesi taban puanları, bölümlerin kontenjanları, yerleşme ve kayıt istatistiklerinin yanı sıra yerleşenler hakkında bilgiler YÖK'ün sitesinde yer almaktadır.

Sabancı Üniversitesi bölümleri taban puanları için tıklayınız.

  • Mühendislik ve Doğa Bilimleri Programları (İngilizce) (%50 İndirimli) (Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fakültesi)
  • Mühendislik ve Doğa Bilimleri Programları (İngilizce) (Burslu) (Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fakültesi)
  • Mühendislik ve Doğa Bilimleri Programları (İngilizce) (Ücretli) (Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fakültesi)
  • Sanat ve Sosyal Bilimler Programları (İngilizce) (%50 İndirimli) (Sanat ve Sosyal Bilimler Fakültesi)
  • Sanat ve Sosyal Bilimler Programları (İngilizce) (Burslu) (Sanat ve Sosyal Bilimler Fakültesi)
  • Sanat ve Sosyal Bilimler Programları (İngilizce) (Ücretli) (Sanat ve Sosyal Bilimler Fakültesi)
  • Yönetim Bilimleri Programları (İngilizce) (%50 İndirimli) (Yönetim Bilimleri Fakültesi)
  • Yönetim Bilimleri Programları (İngilizce) (Burslu) (Yönetim Bilimleri Fakültesi)
  • Yönetim Bilimleri Programları (İngilizce) (Ücretli) (Yönetim Bilimleri Fakültesi)

Sabancı Topluluğu, Sabancı Üniversitesi'nin kuruluş kararını 1994 yılında, Türkiye'nin en büyük aile vakfı olan Sabancı Vakfı önderliğinde aldı.

Türkiye'de bir "dünya üniversitesi" kurma vizyonuyla, Ağustos 1995'te, 22 ülkeden, farklı disiplinlerde çalışan 50'nin üzerinde bilim insanı, araştırmacı, öğrenci ve iş insanı İstanbul'da düzenlenen arama konferansında bir araya geldi. Konferansta, İstanbul'da kurulacak bir dünya üniversitesinin felsefesi oluşturuldu: "Birlikte yaratmak ve geliştirmek".

Arama konferansını, öğrenci eğilimleri araştırmaları ile desteklenen tasarım komitelerinin çalışmaları izledi. Tasarım sürecinde, disiplinlerarası yaklaşımlar çerçevesinde, programlar ve dersler üzerinde çalışacak 13 tasarım komitesi oluşturuldu. Akademik alandaki tasarım çalışmalarının yanı sıra üniversitenin iş süreçlerinin ve yönetim yapısının oluşturulması için Deloitte & Touche danışmanlık firması ile birlikte Üniversite İdaresi Projesi başlatıldı.

Sabancı Üniversitesi'nin tasarım çalışmaları sonunda, tek bir üniversiteyi model olarak seçmek ya da farklı örnek ve uygulamaları taklit etmek yerine, yeni ve özgün bir üniversite modeli yaratıldı.

Sabancı Üniversitesi'nin temel atma töreni 31 Temmuz 1997'de gerçekleştirildi. Ekim 1998'de, üniversitenin genel yapısının ortaya çıkmasını takiben Avrupa Kalite Yönetimi Vakfı'na (EFQM) üye olmak üzere başvuruldu. Üniversitemiz, Türkiye'den EFQM'e başvuran ve üyeliğe kabul edilen ilk üniversitedir.

Sabancı Üniversitesi, Ekim 1999'da ilk öğrencilerini karşılayarak öğretime başladı. Üniversitemiz bugün Türkiye'de ve yurt dışında pek çok üniversite tarafından örnek alınmaktadır.

Haberler.com / Onur Bayram - Gündem

Sabancı Üniversitesi Gündem - ADV Gündem Yaşam Haberler

beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title