Haberi Paylaş
Rüzgar Gülü yarışması ne zaman, hangi gün, saat kaçta, hangi kanalda? TRT Çocuk Rüzgar Gülü yarışma programı yeni bölümleri ne zaman?

Rüzgar Gülü yarışması ne zaman, hangi gün, saat kaçta, hangi kanalda? TRT Çocuk Rüzgar Gülü yarışma programı yeni bölümleri ne zaman?

Gündem Haberleri

Rüzgar Gülü, TRT Çocuk'ta yayınlanan bir çocuk yarışma programıdır. Programın hangi günler yayınlandığı merak ediliyor. Peki, Rüzgar Gülü yarışması ne zaman, hangi gün, saat kaçta, hangi kanalda? TRT Çocuk Rüzgar Gülü yarışma programı yeni bölümleri ne zaman? İşte ayrıntılar...

Rüzgar Gülü programının detayları merak ediliyor. Programı izleyenler, Rüzgar Gülü yarışması ne zaman, hangi gün, saat kaçta, hangi kanalda? TRT Çocuk Rüzgar Gülü yarışma programı yeni bölümleri ne zaman? araştırması yapıyor. Peki, yarışma hangi günler yayınlanıyor?

Rüzgar Gülü, TRT Çocuk'ta yayınlanan bir çocuk yarışma programıdır. Programın sunuculuğunu Serkant Özenç ile Emel Yurt yapmaktadır. Yeni hâli ile Hafta içi her gün saat 18.55'te canlı olarak yayınlanmaktadır.

Program, yayınlandığı sürece hafta içi her gün saat 18.55'te ekranlara gelmekte ve 19.20'de sona ermektedir.

Yarışma, daha önce başvuru yapıp başvurusu onaylanan çocuk yarışmacılar tarafından soru-cevap eşliğinde oynanmaktadır. Önce bilgisayar, rastgele bir oyun seçer. Ardından o oyundan sorular gelir. Atasözleri oyunu hariç tüm sorularda iki seçenek vardır ve toplam cevaplama süresi 90 saniyedir. Yarışma sonunda, toplam doğru cevap sayısına göre çeşitli ödüller verilir.

Aşağıda, yarışmada bulunan oyun adları verilmiştir:

TRT Çocuk Kahramanları : TRT Çocuk'ta yayınlanmış veya yayınlanmakta olan programlar ve çizgi filmlerdeki karakterlerinin isimleri sorulur.

Ne Nerede Türkiye? : Türkiye'deki tarihi yapıların, doğal güzelliklerin ve diğer beşeri unsurların hangi şehirde bulunduğu sorulur.

Ne Nerede Dünya? : Dünyadaki tarihi yapıların, doğal güzelliklerin ve diğer beşeri unsurların hangi ülkede bulunduğu sorulur.

Nesi Meşhur Türkiye? : Türkiye'de adıyla, tadıyla veya herhangi bir özelliğiyle meşhur olan şeylerin hangi şehre özgü olduğu sorulur.

Nesi Meşhur Dünya? : Dünyada adıyla, tadıyla veya herhangi bir özelliğiyle meşhur olan şeylerin hangi ülkeye özgü olduğu sorulur.

Kitap Kurdu : Türk edebiyatı ve Dünya edebiyatından ünlü romanların ve hikâye kitaplarının hangi yazara ait olduğu sorulur.

Atasözleri : Atasözlerimiz sorulur. Bu oyunda bir atasözü verilir ve boş bir yer bırakılır. O boşluğa gelecek kelime bulunmaya çalışılır.

Hayvanları Tanıyalım : Doğadaki çeşit çeşit hayvanların isimleri sorulur. Bu oyunda sadece hayvanın resmi verilir ve ismi bulunmaya çalışılır.

Trt Gündem Magazin Haberler

beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title