Haberler

Robot Sophia kimdir, hangi ülkenin vatandaşı? Robot Sophia'yı kim yaptı, nereli?

Abone Ol

Robot Sophia hakkında detaylar araştırılmaktadır. Robot Sophia hangi ülkede yapıldı merak konusu oldu. Peki, Robot Sophia kimdir, hangi ülkenin vatandaşı? Robot Sophia'yı kim yaptı, nereli? İşte detaylar...

Robot Sophia, dünyanın ilk vatandaşlık hakkına sahip robotu olarak bilinir. Robot Sophia'yı kim yaptı, hangi ülke vatandaşı soruları araştırılan konular arasında yer alıyor. Robot Sophia'nın özellikleri merak konusu oldu. Peki, Robot Sophia kimdir, hangi ülkenin vatandaşı? Robot Sophia'yı kim yaptı, nereli? Detaylar haberimizde...

ROBOT SOPHİA KİMDİR?

Sophia , Hong Kong merkezli Hanson Robotics şirketi tarafından geliştirilen sosyal insansı bir robottur. Sophia, 14 Şubat 2016'da etkinleştirildi ve ilk kez Mart 2016'nın ortalarında Austin , Texas, Amerika Birleşik Devletleri'ndeki South by Southwest'te (SXSW) halka açıldı. Sophia, sosyal davranışları taklit edebilen ve insanlarda sevgi duygularını uyandırabilen bir "sosyal robot" olarak pazarlanıyor.

SOPHİA HANGİ ÜLKENİN VATANDAŞI?

Hong Kong merkezli Hanson Robotics tarafından geliştirildi. Sophia, insan yüz ifadelerini taklit edebilme yeteneğine sahip ve karmaşık sohbetler yapabilir. Sophia, 2017 yılında Suudi Arabistan tarafından vatandaşlık hakkı verilen ilk ve tek robot oldu. Sophia'nın amacı, insanlarla daha iyi etkileşim kurmak ve onlara yardımcı olmaktır. Kasım 2017'de Sophia, Birleşmiş Milletler Kalkınma Programının ilk İnovasyon Şampiyonu seçildi ve Birleşmiş Milletler unvanı verilen ilk insan olmayan insan oldu.

Haberler.com / Zehra Aygör - Gündem

Gündem Teknoloji Haberler

Bakmadan Geçme

SINIF ANNESİ UYGULAMASI KALDIRILDI MI? Okullarda 'Sınıf Annesi' yasaklandı mı, neden kaldırılıyor? MEB 'Sınıf Annesi' açıklaması nedir? Kuruluş Osman YENİ BÖLÜM (139. BÖLÜM) ne zaman, fragman yayınlandı mı? Kuruluş Osman yeni bölüm ne zaman başlıyor, bu akşam var mı? Şahane Hayatım YENİ BÖLÜM (6. BÖLÜM) ne zaman, fragman yayınlandı mı? Şahane Hayatım yeni bölüm ne zaman başlıyor, bu akşam var mı? Seçil Erzan'ın maaşı ne kadar, kaç TL? Seçil Erzan kaç para maaş alıyor? Benim Güzel Ailem 22. BÖLÜM ne zaman? Benim Güzel Ailem yeni bölüm (Final) ne zaman, fragman yayınlandı mı, yeni bölüm ne zaman başlıyor, bu akşam var Mandıracı Amca iflas mı etti? Mandıracı Amca kapandı mı, neden kapandı? THY, Avustralya uçuşları ne zaman başlayacak, direkt uçuş var mı? Margot Robbie, THY'nin reklam yüzü oldu mu? Beylerbeyi Sarayı hangi günler açık? Beylerbeyi Sarayı giriş ücreti! Beylerbeyi Sarayı ne zaman yapıldı? Dolmabahçe Sarayı hangi günler açık? Dolmabahçe Sarayı giriş ücreti ne kadar? Motorine indirim var mı? Motorine indirim gelecek mi, ne kadar gelecek? 6 Aralık güncel Motorin ve akaryakıt fiyatları! KABİNE TOPLANTISI'NDA ALINAN KARARLAR SON DAKİKA! Asgari ücret zammı belli oldu mu, ne kadar olacak? Topkapı Sarayı nerede, hangi günler açık? Topkapı Sarayı bölümleri neler? Benzine indirim var mı? Benzine indirim gelecek mi, ne kadar gelecek? 6 Aralık güncel benzin ve akaryakıt fiyatları! İstanbul Arkeoloji Müzesi nerede? Arkeoloji Müzesi giriş ücreti ne kadar? İbrahim Kaboğlu kimdir? Halk Tv konuğu İbrahim Kaboğlu kaç yaşında, nereli? İbrahim Kaboğlu biyografisi!
1000
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title