Roberto Speranza kimdir? İtalya Sağlık Bakanı Roberto Speranza kimdir, kaç yaşında, nereli, mesleği ne? Hayatı ve biyografisi! - Haberler
Haberi Paylaş

Roberto Speranza kimdir? İtalya Sağlık Bakanı Roberto Speranza kimdir, kaç yaşında, nereli, mesleği ne? Hayatı ve biyografisi!

Haberler.com - Gündem
 - Güncelleme:
Roberto Speranza kimdir? İtalya Sağlık Bakanı Roberto Speranza kimdir, kaç yaşında, nereli, mesleği ne? Hayatı ve biyografisi!

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, İtalya Sağlık Bakanı Roberto Speranza ile telefonla görüştü. Bunun ardından vatandaşlar, Roberto Speranza kimdir, kaç yaşında, nereli, mesleği ne? Roberto Speranza'nın hayatı ve biyografisini merak etti. İşte detaylar...

İtalya Sağlık Bakanı Roberto Speranza kimdir? Roberto Speranza kimdir, kaç yaşında, aslen nereli, mesleği ne?

ROBERTO SPERANZA KİMDİR?

Roberto Speranza, İtalya Sağlık Bakanı'dır.

Roberto Speranza (4 Ocak 1979 doğumlu), Birinci Maddenin ulusal sekreteri olarak görev yapan Temsilciler Meclisi'nin İtalyan bir politikacısıdır. 5 Eylül 2019'dan bu yana Başbakan Giuseppe Conte hükümetinde Sağlık Bakanı olarak görev yapıyor ve daha sonra Başbakan Mario Draghi tarafından onaylandı. Görev süresi boyunca İtalya'yı derinden etkileyen COVID-19 salgınıyla yüzleşmek zorunda kaldı.

Roberto Speranza, 1979'da Basilicata, Potenza'da doğdu. 2000'li yıllarda Roma'daki Luiss Guido Carli'de siyaset bilimi bölümünden mezun oldu.

SAĞLIK BAKANI FAHRETTİN KOCA, ROBERTO SPERANZA İLE GÖRÜŞTÜ

Sağlık Bakanı Koca: "İtalya Sağlık Bakanı Roberto Speranza ile bir telefon görüşmesi yaptık. Küresel salgının etkileri, aşı politikamızla geldiğimiz nokta, düzenli veri paylaşımı, mücadelede gösterilen başarının iki ülke halkını seyahat açısından ilgilendiren sonuçlarını ele aldık.

Mustafa Şirin
Gündem Editörü Haberler.com - Gündem

Kimdir Gündem Sağlık Haberler

title