Haber : Rize Lise Taban Puanları 2022: Rize Lise Kontenjanları! Rize lise yüzdelik dilimleri! Rize'deki liseler ve puanları! - Haberler

Haberi Paylaş

Rize Lise Taban Puanları 2022: Rize Lise Kontenjanları! Rize lise yüzdelik dilimleri! Rize'deki liseler ve puanları!

Rize Lise Taban Puanları 2022: Rize Lise Kontenjanları! Rize lise yüzdelik dilimleri! Rize'deki liseler ve puanları!

Rize lise taban puanları ile liseli adayı ilkokul öğrencileri ve veliler lise tercihlerine Rize'deki liseleri eklemeye başladılar. Rize liseler ve taban puanları haberimizde MEB kaynaklarına göre yer almaktadır. MEB tarafından Rize lise taban puanları 2022 açıklandı. Ayrıca Rize Lise yüzdelik dilimleri de tabloda bulunmaktadır. İşte Rize lise taban puanları ve Rize lise yüzdelikleri haberimizde...

Rize lise taban puanları merak ediliyor. Rize lise taban puanları ile liseli adayı ilkokul öğrencileri ve veliler lise tercihlerine Rize'deki liseleri eklemeye başladılar. Rize liseler ve taban puanları haberimizde MEB kaynaklarına göre yer almaktadır. MEB tarafından Rize lise taban puanları 2022 açıklandı. Ayrıca Rize Lise yüzdelik dilimleri de tabloda bulunmaktadır. İşte Rize lise taban puanları ve Rize lise yüzdelikleri haberimizde...

Rize lise yüzdelik dilimleri ve kontenjanlar şu şekildedir:

Rize Lise Taban Puanları 2022: Rize Lise Kontenjanları! Rize'deki liseler ve puanları! Rize lise yüzdelik dilimleri!

Daha fazla lise için aşağıdaki bağlantı üzerinden Rize lise taban puanları ve yüzdelik dilimleri hakkında bilgi alabilirsiniz.

Rize lise taban puanları ve yüzdelik dilimleri için RİZELİSE TABAN PUANLARI 'na tıklayınız.

2022 Ortaöğretime Geçiş Tercih ve Yerleştirme Kılavuzu yayımlandı. Liselere Geçiş Sistemi (LGS) kapsamında yapılacak ortaöğretim kurumları tercihleri 4 Temmuz 2022 Pazartesi günü başlayacak olup, 20 Temmuz 2022 saat 17.00'ye kadar sürecek.

Merkezî yerleştirme; merkezî sınavla öğrenci alan fen liseleri, sosyal bilimler liseleri, proje okulları ile mesleki ve teknik Anadolu liselerinin Anadolu teknik programlarına tercihler doğrultusunda merkezî sınav puanı üstünlüğüne göre yapılacak. Öğrenciler, sınavla öğrenci alan okullar listesinden 10 okula kadar tercih yapabilecekler. Merkezî sınavla öğrenci alan okulların belirlenen kontenjanlarına puan üstünlüğüne göre tercihler doğrultusunda yerleştirme yapılacak.

Sınavla öğrenci alan okullarda merkezî sınav puanının eşitliği hâlinde sırasıyla Okul Başarı Puanı (OBP) üstünlüğüne, sırasıyla 8, 7 ve 6'ncı sınıflardaki Yıl Sonu Başarı Puanı (YBP) üstünlüğüne, 8'inci sınıfta özürsüz devamsızlık yapılan gün sayısının azlığına, tercih önceliğine ve öğrencinin doğum tarihine göre yaşı küçük olana bakılarak yerleştirme yapılacak.

Yerel yerleştirme işlemleri okulların türü, kontenjanı ve konumuna göre il, ilçe millî eğitim müdürlüklerince oluşturulan ortaöğretim kayıt alanlarındaki okullara sırasıyla öğrencilerin ikamet adresleri, okul başarı puanının üstünlüğü ve okula özürsüz devamsızlık yapılan gün sayısının azlığı kriterlerine göre yapılacak.

Değerlendirmede eşitlik olması durumunda sırasıyla 8, 7 ve 6'ncı sınıflardaki yıl sonu başarı puanı üstünlüğüne bakılarak yerleştirme yapılacak.

Haberler.com / Onur Bayram - Gündem

Lise Yüzdelik Dilimleri Lise Taban Puanları Taban Puanları Rize Gündem Yaşam Haberler

title