Haberler

Polis Memuru: "Onur Özbizerdik Beni Kulağımdan Isırdı"

Abone Ol

Polis memuru: "Onur Özbizerdik beni kulağımdan ısırdı" Onur Özbizerdik'in darp ettiği iddia edilen eski emniyet Müdürü Adil Serdar Saçan hakkında zorla getirme kararı çıkarıldıİSTANBUL - Dündar Kılıç'ın torunu ve Alaattin Çakıcı'nın üvey oğlu Onur Özbizerdik'in bir gece kulübünde eski...

Polis memuru: "Onur Özbizerdik beni kulağımdan ısırdı"

Onur Özbizerdik'in darp ettiği iddia edilen eski emniyet Müdürü Adil Serdar Saçan hakkında zorla getirme kararı çıkarıldı

İSTANBUL - Dündar Kılıç'ın torunu ve Alaattin Çakıcı'nın üvey oğlu Onur Özbizerdik'in bir gece kulübünde eski emniyet Müdürü Adil Serdar Saçan ile bir polis memurunu darp ettiği iddiasıyla yargılandığı davaya şikayetçi Saçan katılmayınca mahkeme zorla getirme kararı çıkardı. Duruşmada ifade veren polis memurunun, "Onur Özbizerdik beni kulağımdan ısırdı. Kulağımda delikler oluştu" ifadesi dikkat çekti.

Ortaköy'deki bir gece kulübünde eski Organize Şube Müdürü Adil Serdar Saçan ile bir polis memurunu darp ettiği iddia edilen Dündar Kılıç'ın torunu Alaattin Çakıcı'nın üvey oğlu Onur Özbizerdik'in yargılanmasına başlandı.

İstanbul 25'inci Asliye Ceza Mahkemesi'nde görülen duruşmaya başka suçtan tutuklu sanık Onur Özbizerdik katılmadı. Özbizerdik'i avukatları temsil ederken şikayetçi polis İbrahim Güney salonda hazır bulundu. Şikayetçi Güney,olay günü sanığın aracıyla kaçtığı yönünde bir anons geldiğini, Özbizerdik'in Reina adlı gece kulübünde olduğunu öğrenmeleri üzerine oraya gittiklerini söyledi. Mekana girerek Özbizerdik'i bulduklarını kaydeden Güney, "Bizi görünce ayağa kalktı. Bize doğru yöneldi. Polis kartlarımızı gösterdik. Uygulama noktasından kaçtığını öğrendik. Karakola davet ettik, gelmedi ve direndi. Koluna girdik" dedi.

"Beni kulağımdan ısırdı"

Özbizerdik'i kamuoyundaki olaylardan tanıdığını belirten Güney, "Üzerinde delici alet olabilir diye arama yapmak istedik. Gelmek istemedi ve arbede yaşandı. Koluna girdik, direndi. 30-40 kişilik bir grup oldu. Şahsı çekmeye çalıştılar. Bizde 2-3 kişi olarak Özbizerdik'i tarafımıza çekmeye çalıştık. Şahsı elimizden almak için uğraştılar. Arbede sırasında şahıs uzandı ve beni sağ kulağımdan ısırdı. Kulağımın 4-5 noktasında delikler oluştu. Buna rağmen şahsı bırakmadım. Kargaşa vardı. Şahsı etkisiz hale getirip karakola götürdük" dedi.

Saçan hakkında zorla getirme kararı

Mahkeme heyeti Güney'in ifadesini aldıktan sonra ara kararını açıklayarak, davet edilmesine rağmen salonda bulunmayan şikayetçi eski Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürü Adil Serdar Saçan hakkında zorla getirme kararı çıkardı. Şikayetçi İbrahim Güney'in ısırılması nedeniyle kulağında sabit iz oluşup oluşmadığının tespit edilmesi için Adli Tıp Kurumu'ndan rapor alınmasına karar veren mahkeme olay yerinde bulunan tanıkların duruşmada dinlenmesine karar verdi. Duruşma ertelendi.

Olayın geçmişi

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından hazırlanan iddianamede, Onur Özbizerdik'in 25 Eylül 2016 tarihinde gece saat 01.00'de bire gece kulübünde olduğunun emniyete ihbar edildiği belirtildi. Özbizerdik'in olay mahallinden araçla kaçtığı, takip sonucu araç içerisinde etrafa zarar vererek kaçmaya devam ettiği ifade edilen iddianamede, kovalamaca sonucu yakalanan ve emniyete götürülmek istenen Özbizerdik'in emniyet görevlilerine karşı koyduğuna değiniliyor. Polis memurlarından İbrahim Güney'in sol kulağını ısırdığı ve diğer eski polis memuru Adil Serdar Saçan'ı da yaraladığı iddia edilen Özbizerdik'in "iki kişiye karşı kasten yaralama" ve "görevi yaptırmamak için direnmek" suçlarından 2 yıldan 8 yıl 6 aya kadar hapisle cezalandırılmaları isteniyor.

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / Asayiş

Adil Serdar Saçan Onur Özbizerdik Alaattin Çakıcı Dündar Kılıç Asayiş Haberler

Bakmadan Geçme

Dilan Polat'ın yardımcısı Şule gözaltına mı alındı, suçu ne? Şule Özbek mi, Türk mü? Urfa dürüm tarifi! MasterChef Urfa dürüm nasıl yapılır? Adana dürüm tarifi! MasterChef Adana dürüm nasıl yapılır? Çöp şiş dürüm tarifi! MasterChef Çöp şiş dürüm nasıl yapılır? Tavuk şiş dürüm tarifi! MasterChef Tavuk şiş dürüm nasıl yapılır? 5 Aralık Antalya elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Antalya'da elektrikler ne zaman gelecek? 5 Aralık İstanbul elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER İstanbul'da elektrikler ne zaman gelecek? 5 Aralık Gaziantep elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Gaziantep'te elektrikler ne zaman gelecek? Süper Loto sonuçları açıklandı mı? 5 Aralık Süper Loto kazanan numaralar neler? Süper Loto sonuçlarına ne zaman, nereden bakılır? 5 Aralık Konya elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Konya'da elektrik ne zaman gelecek? Son Depremler! Bugün İstanbul'da deprem mi oldu? 5 Aralık AFAD ve Kandilli deprem listesi! 5 Aralık Ankara'da, İzmir'de deprem mi oldu? 5 Aralık 2023 Resmi Gazete ATAMA KARARLARI! Bugünün kararları neler? 5 Aralık Resmi Gazete yayımlandı! 32266 sayılı Resmi Gazete atamalar listesi! 5 Aralık Manisa elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Manisa'da elektrik ne zaman gelecek? 5 Aralık Ankara elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Ankara'da elektrikler ne zaman gelecek? 5 Aralık Adana elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Adana'da elektrikler ne zaman gelecek?
1000
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title