Haberler

Özge Özder kimdir? Özge Özder hayatı ve biyografisi! Özge Özder kaç yaşında, nereli?

Gündem Haberleri

Sosyal medya paylaşımları ve açıklamaları ile magazin gündeminden düşmeyen Özge Özder, vatandaşların merak konusu oldu. İşte Özge Özder hakkında merak edilenler. Özge Özder hayatı ve biyografisi. Özge Özder kimdir?

Magazin gündeminde sık sık kendine yer bulan ve sosyal medya açıklamaları ile dikkat çeken Özge Özder merak konusu oldu. İşte Özge Özder hakkında merak edilen Özge Özder kimdir, Özge Özder hayatı ve biyografisi gibi konuların detayları…

ÖZGE ÖZDER KİMDİR?

Doğum tarihi: 1 Nisan 1978

Kaç yaşında: 42yaşında

Nereli : Ankara

Özge Özder 1 Nisan 1978 Ankara doğumludur.

Elif Özge Özder ortaokul ve liseyi Ankara Özel Yükseliş Koleji'nde okumuş; daha sonraki yıllarda tiyatro ile tanışmıştır.

1996 yılında konservatuar sınavlarına girerek Bilkent Üniversitesi tiyatro bölümünü burslu olarak Hacettepe Üniversitesi Devlet Konservatuarı tiyatro bölümünü ise Yüksek puanla kazanmıştır.

2000 yılında Ankara Devlet Konservatuarı tiyatro bölümünden mezun olan ve profesyonel oyunculuk hayatına BKM ile başlamış olan Özge Özder; 2001 yılından beri aktif olarak tiyatro sahnelerinde yer alıyor.

2004-2006 yılları arasında Kanal D'de yayınlanmış olan Haziran Gecesi adlı dizide canlandırdığı Lale abla ile televizyonda da büyük bir başarı yakalayarak ismini duyurmuştur.

2005 yılından beri sahneye çıkmış olduğu Şehir Tiyatroları bünyesinde halen görev yapan "3 kız Kardeş" oyunundan Nataşa rolüyle göstermiş olduğu performans ile Bedia Muhavvit ödülüne layık görülmüştür. Aynı rolle Afife Jale ve Sadri Alışık ödüllerine de aday olmuş olan Özge Özder Leonce ile Lena oyununda Lena rolüyle yine Afife Jale ödülüne layık olmuştur.

Oyuncu FOX TV'de yayınlanan Umutsuz Ev Kadınları dizisinde Emel karakterini canlandırmıştır. Özge Özder 14 Haziran 2014 yılında final yapan dizide senaryo gereği ölmesi gerekirken izleyicilerin Emel'in ölmesini istemiyoruz demesi üzerine tekrar oyuna dönmüştür.

Özge Özder, müzisyen sevgilisi Sinan Güleryüz ile 30.07.2018'de dünyaevine girdi.

Kaynak: Haberler.com / Gündem

Özge Özder Tiyatro Ankara Medya Gündem Magazin Güncel Haberler

title