Haberi Paylaş

  Otomobilciler Bağdat Caddesi'ni Keşfetti

  Otomobil Haberleri

  Otomobilciler Bağdat Caddesi'ni Keşfetti

  Haberturk.com Otomotiv Yazarı Ahmet Çelik'in Köşe Yazısı.

  istanbul Anadolu Yakası'nın incisi Bağdat Caddesi yıllarca hız ve otomobil tutkunu gençleri konuştu. Kimi canlar yandı, kimi ölümler yaşandı. Neyse ki artık Cadde bu hız canavarlarından temizlendi. Şimdi uzun bir süredir hem Bağdat Caddesi hem de ona paralel uzanan Sahil Yolu dünyada eşi benzeri zor bulunan cennet bir mekan haline geldi. Yıllarca Nişantaşı, Ortaköy gibi semtlere yatırım yapan otomotiv sektörü de sonunda Bağdat Caddesi'ni keşfetti. Yaklaşık 3-4 aydır özellikle hafta sonları karnaval haline dönüşen Bağdat Caddesi'nde otomotivciler de reklam ve promosyon yarışı içindeler.

  Cadde'nin cazibesini ve tüketici profilini ilk keşfeden firma Toyota oldu. Cadde'nin tam orta yeri olan Şaşkınbakkal'da Auris modelini sergiliyor. Bu etkinliğini çeşitli promosyon faaliyetleriyle tüketiciyle temasa geçerek süslüyor. Örneğin top sektirme yarışması düzenleyip Cadde'deki futbol potansiyelini kendi üzerine çekiyor. (Söylemesi ayıp; topu hiç yere düşürmeden 20 kez sektirme yarışmasında 21 kez sektirerek Toyota topunu bileğinin gücüyle kazanmış bir baba olarak, Toyota oğlum Aydın'ın da gönlünü dolaylı yoldan kazanmış bulunuyor.) Şimdi öğreniyorum ki, diğer firmalar da Toyota'nın yerinde otomobil sergilemek için Kadıköy Belediyesi'ne baskı yapıyorlarmış. inanıyorum ki, Toyota'nın bu başarısında Caddeli olan Toyota CEO'su Ali Haydar Bozkurt'un payı büyük. Babalar Günü'nde Cadde'de babalara şık bir paket içinde kurabiye dağıtan tek firma da Toyota idi. Sürekli kadınlara ve annelere promosyonlar yapılan Bağdat Caddesi'nde ilk kez babalara özel bir etkinlik yapıldığına tanık oldum. Cadde'de etkinlik yapmak için Cadde ruhunu tanımak lazım diye düşünüyorum. Tıpkı yine Cadde'de oturan Çelik Motor'un Genel Müdürü Bora Koçak gibi. Çelik Motor'a geçen Bora Koçak da Kia Ceed modelini yine önemli bir yerde sergiliyor. Zaman zaman Opel de Caddeyi kullanan markalardan. Bunun da bir nedeni var. Genel Müdürlük Binası izmir'de olan Opel'in Dış ilişkiler müdürü Sinan Ulusoy'a bağlı Basın ve Halkla ilişkiler bölümü Maltepe'de buluyor. Yani gidiş ve gelişlerde Bağdat Caddesi ve Sahil Yolu'nu kullanıyorlar.

  Yaz günlerinin yaşandığı, özellikle de hafta sonları tam bir Türk mozaiği haline gelen Bağdat Caddesi önümüzdeki aylarda daha çok otomotivci tarafından kullanılacak. Çünkü Avrupa yakasındaki sergileme, etkinlik bütçesinin oranlarıyla Anadolu Yakası özellikle de Bağdat Caddesi'nin oranları arasında ciddi bir fark bulunuyor. Bağdat Caddesi kısa bir süre içinde Türkiye'nin en hareketli Showroom'u haline gelebilir.

  ahmetcelik@haberturk.com

  21 Haziran 2010 Pazartesi, 07:13:46

  Kaynak: OtomobilGazetesi.com / Otomobil

  Haberler

  beğendim
  alkışladım
  beğenmedim
  güldüm
  üzüldüm
  sinirlendim
  şaşırdım
  500
  Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
  title