Orhan Turan kimdir? Orhan Turan kaç yaşında, nereli? Orhan Turan hayatı ve biyografisi! - Haberler
Haberi Paylaş

Orhan Turan kimdir? Orhan Turan kaç yaşında, nereli? Orhan Turan hayatı ve biyografisi!

Haberler.com - Gündem
 - Güncelleme:
Orhan Turan kimdir? Orhan Turan kaç yaşında, nereli? Orhan Turan hayatı ve biyografisi!

Ekonomi gündemine dair yorumları ile dikkatleri çeken Orhan Turan izleyicilerin merak konusu oldu. Peki, Orhan Turan kaç yaşında, nereli? Orhan Turan hayatı ve biyografisi! Orhan Turan kimdir?

Çarpıcı yorumları ve tespitleri ile katıldığı programlarda dikkatleri çeken Orhan Turan hakkında araştırmalar yapılıyor. Orhan Turan kimdir? Orhan Turan kaç yaşında, nereli? Orhan Turan hayatı ve biyografisi!

ORHAN TURAN KİMDİR?

Türkiye'nin yüzde 100 yerli sermayeli en büyük yalıtım firması olan ODE Yalıtım'ın Yönetim Kurulu Başkanı Orhan Turan, 1981 yılında Yıldız Teknik Üniversitesi-Makine Mühendisliği bölümünden mezun oldu. Marmara Üniversitesi'nde İşletme Yüksek Lisansını tamamlayan Orhan Turan, iş hayatı boyunca sivil toplum örgütlerinde görev almaya büyük önem verdi. Bu kapsamda Isı, Ses ve Yangın Yalıtımcıları Derneği'nin (İZODER) kurulmasında aktif rol aldı. 1997-1999 yılları arasında İZODER'in Yönetim Kurulu Başkanlığını yapan Turan, 2007-2011 yılları arasında iki dönem de İnşaat Malzemesi Sanayicileri Derneği'nin de (İMSAD) Yönetim Kurulu Başkanlığını yaptı. Bugüne kadar birçok STK'da aktif rol alan Turan, 2017-2019 dönemi TÜSİAD'da Denetleme Kurulu Başkanlığı yaptı, halen Türkiye Kurumsal Yönetim Derneği'nde (TKYD) Yönetim Kurulu Başkan Yardımcılığı ve TÜRKONFED'de Yönetim Kurulu Başkanlığı görevlerini sürdürmektedir. Sivil toplum kuruluşlarında 26 yıldır aktif görev alan Turan, Sabancı Üniversitesi, Koç Üniversitesi, Marmara Üniversitesi ve Yıldız Teknik Üniversitesi'nde lisansüstü seviyesinde dersler verdi.

Milliyet Gazetesi ve Ernst & Young işbirliğiyle yapılan Yılın Girişimcisi yarışmasında 2008 yılında "Yılın Girişimcisi" ödülünü alan Orhan Turan, Monte Carlo'da düzenlenen "Dünya Yılın Girişimcisi" yarışmasında Türkiye'yi temsil etti.

Evli ve bir çocuk babası olan Turan, iyi derecede İngilizce biliyor.

Osman Demir
Gündem Editörü Haberler.com - Gündem

Ekonomi Gündem Ekonomi Haberler

title