Haberi Paylaş

Onlarca Klasik Otomobiller Zafer Bayramı İçin Yola Çıktı

Genel Haberleri

Onlarca klasik otomobiller zafer bayramı için yola çıktıİSTANBUL - 30 Ağustos Zafer Bayramı dolayısıyla klasik otomobiller Maltepe Sahil yolunda "Zafer konvoyu" oluşturdu.

Onlarca klasik otomobiller zafer bayramı için yola çıktı

İSTANBUL - 30 Ağustos Zafer Bayramı dolayısıyla klasik otomobiller Maltepe Sahil yolunda "Zafer konvoyu" oluşturdu. Mustafa Kemal Atatürk'e benzerliğiyle bilinen Göksel Kaya'nın bindiği 1931 model klasik araç arıza yapınca konvoyun geçişi gecikti.

Türk bayraklarıyla süslenmiş 100 civarında klasik otomobil, zafer konvoyunda bir araya gelerek 30 Ağustos Zafer Bayramı'nın 95'inci yıl dönümünü kutladı. İstanbul Klasik Otomobilciler Derneği'nin organize ettiği konvoya bir döneme damga vurmuş yarım asırlık 100 civarında otomobil katıldı. Konvoyda Beşiktaş Belediye Başkanı Murat Hazinedar ve Mustafa Kemal Atatürk'e benzerliğiyle bilinen Göksel Kaya da yer aldı. 1931 model bir klasik araca binen Göksel Kaya konvoyun geçişi sırasında halkı temsili selamladı ve fotoğraf çektirdi. Konvoy ilerlediği sırada Kaya'nın bindiği araç arızalandı. Kaya'nın yardımına vatandaşlar ve konvoyda bulunan bir tamirci yetişti. Aracın arızalanması konvoyun ilerlemesine bir süre engel oldu. arcın tamir edilmesinin ardından konvoy ilerlemeye devam etti. Onlarca araç Maltepe Sahil yolundan başlayıp 15 Temmuz Şehitler Köprüsü'nü geçerek Beşiktaş'ta bulunan Dolmabahçe'ye geçti.

Konvoy başlamadan açıklama yapan Klasik Otomobil Derneği Başkanı Serkan Okay, "Bugün büyük taarruzun 95'inci yıl dönümü her yıl olduğu gibi tüm ulusal bayramlarımızı kutlamak adına bugün İstanbul Klasik Otomobilciler Derneği olarak Maltepe Sahil yolunda toplandı. Buradan ilk etapta Bağdat caddesini geçecek. Sonrasında 15 Temmuz Şehitler Köprüsü üzerinde Dolmabahçe'ye ulaşacağız" dedi.

Sözlerine herkesin bayramını kutlayarak başlayan Göksel Kaya, "Tüm ulusumuzun kurtuluş bayramını yürekten kutluyorum. Tüm Müslüman aleminin kurban bayramını da yürekten kutluyorum. İzmir'den geldim. Klasik Otomobilciler Derneğinin katkısıyla buradayım. Bu benim için büyük bir onur. Son derece keyifli. Klasik araçlarla bugün bu bayramı kutlayacağız" şeklinde konuştu.

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / Genel

Mustafa Kemal Atatürk Zafer Haftası İstanbul Maltepe Genel Haberler

beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title