Haberler

Oğuzeli nerede? Oğuzeli nüfusu, yüzölçümü ne kadar? Oğuzeli hangi ile bağlı?

Abone Ol

Kahramanmaraş'ta ve 10 ilde yaşanan depremlerin ardından Gaziantep'in ilçeleri merak edildi. Depremde etkilenen Oğuzeli ilçesinin nüfusu, yüzölçümü ve hangi ile bağlı olduğu merak ediliyor. Peki, Oğuzeli nerede? Oğuzeli nüfusu, yüzölçümü ne kadar? Oğuzeli hangi ile bağlı?

Kahramanmaraş merkezli meydana gelen 7.7 ve 7.6'lık depremlerin ardından Gaziantep'te de birçok artçı sarsıntı meydana geldi. Gaziantep'in Oğuzeli ilçesi merak edildi. Peki, Oğuzeli nerede? Oğuzeli nüfusu, yüzölçümü ne kadar? Oğuzeli hangi ile bağlı? İşte detaylar haberimizde...

OĞUZELİ NEREDE?

Oğuzeli, Gaziantep ilinin bir ilçesidir.

Nüfus: 32.086

Yüzölçümü: 744 km2

OĞUZELİ NÜFUSU NEDİR?

Gaziantep'te yer alan Oğuzeli ilçesinin nüfusu 32.086'dir.

OĞUZELİ HANGİ İLE BAĞLI?

Oğuzeli, Gaziantep ilinin bir ilçesidir.

Eski adı Büyük Kızılhisar'dır.

Coğrafya

Doğusunda Nizip ve Karkamış, batısında Elbeyli ve Şahinbey, güneyinde Suriye, kuzeyinde ise Şehitkamil ilçesi yer almaktadır. İlçe, Tilbaşar Ovası'nın üzerinde yer almaktadır. Denizden 750 m yüksekliktedir. Gaziantep merkeze 17 km uzaklıktaki ilçenin yüzölçümü 744 km2'dir.

İklim

İlçede genel olarak Karasal iklim ve Akdeniz iklimi hüküm sürer.

Oğuzeli nerede? Oğuzeli nüfusu, yüzölçümü ne kadar? Oğuzeli hangi ile bağlı?

Oğuzeli İlçesi

Tarihi oldukça eskiye dayanan Oğuzeli, Gaziantep'te tarihi araştırmaların yapıldığı önemli bölgelerden bir tanesidir. Gaziantep'in merkezine 17 kilometre uzaklıkta bulunan Oğuzeli ilçesi aynı zamanda Tilbaşar Ovası üzerinde yer almaktadır.

Karasal iklimin hakim olduğu ilçede nüfus 32 binden fazladır. Bu halk geçimini tarım ve hayvancılıktan sağlanmaktadır. Gaziantep'in diğer ilçelerinde üretilen fıstık, sabun, pirinç ve buğdayın yanı sıra Oğuzeli'nde üzüm, pekmez ve sucuk üretimi yapılmaktadır.

Kaynak: Haberler.com / Gündem

Gaziantep Oğuzeli Gündem Yaşam Haberler

Bakmadan Geçme

Erden Timur istifa etti mi? Murat Bozok kimdir? MasterChef Şef Murat Bozok kaç yaşında, nereli, mesleği ne? Son Depremler! Bugün İstanbul'da deprem mi oldu? 9 Aralık AFAD ve Kandilli deprem listesi! 9 Aralık Ankara'da, İzmir'de deprem mi oldu? 9 Aralık Antalya elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Antalya'da elektrikler ne zaman gelecek? 9 Aralık 2023 Sayısal Loto çekiliş sonuçları açıklandı mı? Sayısal Loto sonuçları saat kaçta açıklanacak? Sayısal Loto CANLI izle! 9 Aralık Konya elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Konya'da elektrik ne zaman gelecek? 9 Aralık 2023 Resmi Gazete ATAMA KARARLARI! Bugünün kararları neler? 9 Aralık Resmi Gazete yayımlandı! 32266 sayılı Resmi Gazete atamalar listesi! 9 Aralık Gaziantep elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Gaziantep'te elektrikler ne zaman gelecek? Turabi kimdir, hangi yıllarda yarıştı? 9 Aralık İstanbul elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER İstanbul'da elektrikler ne zaman gelecek? 9 Aralık Manisa elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Manisa'da elektrik ne zaman gelecek? 9 Aralık Ankara elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Ankara'da elektrikler ne zaman gelecek? 9 Aralık Adana elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Adana'da elektrikler ne zaman gelecek? Juventus - Napoli maçı CANLI izle! Juventus - Napoli maçı canlı yayın izle! Nereden, nasıl izlenir? Survivor 2024 kadrosu! Survivor 2024 All Star yarışmacıları belli oldu mu, kimler var? Kullanılmayan eşyalar ev ekonomisine katkı sağlayacak! Selçuklu 2. El Pazarı açıldı
1000
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title