Haberi Paylaş

Oğuz Kaan Salıcı kimdir? Oğuz Kaan Salıcı kaç yaşında, nereli? Oğuz Kaan Salıcı hayatı ve biyografisi!

Gündem Haberleri

Oğuz Kaan Salıcı kimdir? Oğuz Kaan Salıcı kaç yaşında, nereli? Oğuz Kaan Salıcı hayatı ve biyografisi!

Siyaset gündemine dair yorumları ile dikkatleri çeken Oğuz Kaan Salıcı izleyicilerin merak konusu oldu. Peki, Oğuz Kaan Salıcı kaç yaşında, nereli? Oğuz Kaan Salıcı hayatı ve biyografisi! Oğuz Kaan Salıcı kimdir?

Çarpıcı yorumları ve tespitleri ile katıldığı programlarda dikkatleri çeken Oğuz Kaan Salıcı hakkında araştırmalar yapılıyor. Oğuz Kaan Salıcı kimdir? Oğuz Kaan Salıcı kaç yaşında, nereli? Oğuz Kaan Salıcı hayatı ve biyografisi!

OĞUZ KAAN SALICI KİMDİR?

16 Ocak 1972'de Gaziantep'te doğdu. Aslen Adıyaman Besnilidir. Devlet memuru bir baba ile ev hanımı bir annenin oğlu olarak hayatının büyük bir bölümü Türkiye'nin farklı şehirlerinde geçti. Eğitim hayatına 1978'de Adıyaman Cumhuriyet İlkokulunda başladı. Ortaokula 1983'te Elazığ Anadolu Lisesi'nde başladı ancak babasının tayini dolayısıyla ortaokul ve liseyi Eskişehir Anadolu Lisesi'nde tamamladı. Boğaziçi Üniversitesi, Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler bölümünü bitirdi. Üniversite yıllarında Sosyal Demokrat Üniversiteler Platformu'nun ve Demokrasi için Gençlik Platformu'nun kuruluşuna katıldı. Sosyal Demokrasi Vakfı(SODEV)kurucusu ve Türkiye Sosyal Ekonomik Siyasi Araştırmalar Vakfı(TÜSES) üyesi. 15 Eylül 2011 yılında CHP İstanbul İl Başkanı olarak atandı ve Mayıs 2012de İstanbul İl Kongresinde İl Başkanı seçildi.İl Başkanlığından Milletvekili adayı olmak için istifa etti.İstanbul 1.Bölge'den önseçimle milletvekili adayı oldu. 07 Haziran ve 01 Kasım 2015 seçimlerinde 25. Ve 26. Dönem Milletvekili seçildi. Dışişleri Komisyonu Üyesidir.Türkiye-ABD ve KAMBOÇYA Parlamentolar arası dostluk grubu üyesidir.Çok iyi düzeyde İngilizce bilen Salıcı,evli ve 2 çocuk babasıdır.

Oğuz Kaan Salıcı Gündem Haberler

beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title