Haberler

Öğrenci Değişim Programı

Abone Ol

Akademik Değişim Çerçevesinde Türkiye ve Türk Dünyası Öğrencilerinin Programlardan YararlanabilmesiAkademik değişim çerçevesinde öğrenciler Türkiye ve Avrupa üniversitelerine değişimle gidebilmeleri için her yıl tek seferlik şubat ayında düzenlenen sınava girmek zorundadır.

Akademik Değişim Çerçevesinde Türkiye ve Türk Dünyası Öğrencilerinin Programlardan Yararlanabilmesi

Akademik değişim çerçevesinde öğrenciler Türkiye ve Avrupa üniversitelerine değişimle gidebilmeleri için her yıl tek seferlik şubat ayında düzenlenen sınava girmek zorundadır. Sınav şartları ve tarihleri dekanlıklara, bölümlere yapılmakta olup ayrıca üniversitemiz WEB sitesinden de duyurulmaktadır. Sınav Türkçe ve İngilizce(Türkiyeli Öğrenciler İngilizceden girmek zorundadır. ) olarak yapılmakta olup üç aşamada kriterlendirilmektedir. Bu kriterler Dil Sınavı, Konuşma ve GPA. Bu üç kriterin ortalaması alınarak puanlar sıralanır ve öğrencilerin gidebilmeleri için havuz oluşturulur. (IELTS, TOEFL, IBT sertifikalarına sahip olanlar dil sınavlarından muaf olup öncelik sertifika sahiplerinindir. ) Türkiyeli Öğrenciler Kırgızistan, Kazakistan, Rusya Federasyonu ve Avrupa ülkelerine İkili İşbirliği Çerçevesinde gerekli sınav kriterlerini başarılı bir şekilde verdiği taktirde kendi imkanları dahilinde gidebilir. (Ulaşım, konaklama, yemek ücretlerini kendisi karşılar. ) Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşları Kazakistan tarafından bölünen bütçeyle değişim yapamaz. Avrupaya gönderdiğimiz öğrenciler bu bütçe ile gönderilmektedir. Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşları Mevlana Değişim Programından YÖK kararınca yararlanamamaktadır. Sınav kriterlerini geçtiği taktirde bu yıl ikincisi düzenlenen Orhun Değişim Programına üniversitemizin tüm öğrencileri başvurabilir. Bu program çerçevesinde ulaşım üniversitemize ait olup konaklama ve yemek partner üniversite tarafından karşılanmaktadır.

Öğrenci Değişim Programları

Mevlana Değişim Programı Orhun Değişim Programı İç Akademi Değişim Programı Kazakistan Cumhuriyeti Eğitim ve Bilim Bakanlığı Değişim Programı

Bölüm Başkanı: Marat Temirbekov

Rektörlük Binası ?418

Tel: +7 (72533) 6-37-71 (12-50)/(16-16)

Faks: +7 (72533) 6-37-71

E-mail: marat. temirbekov@ayu. edu. kz

Mevlana / Orhun Koordinatörü: Murat Keleş

Rektörlük, Kat: 3/320

Tel: +7 778 535 37 78

E-mail: mevlana@ayu. edu. kz / muratkeles08@hotmail. com

Uzman: Gülşat Tölegen

Rektörlük, Kat: 4-418

Tel: +7 (72533) 6-37-71 (16-16)

E-mail: gulshat. tolegen@ayu. edu. kz

Uzman: Uljalgas Batırbekova

Rektörlük ?418

Tel: +7 (72533) 6-37-71 (16-16)

E-mail: ulzhalgas. batyrbekova@ayu. edu. kz

Tweet

Kaynak: Habermetre / Toplum

Türk Dünyası Kazakistan mevlana Türkiye Toplum Haberler

Bakmadan Geçme

Erden Timur istifa etti mi? Murat Bozok kimdir? MasterChef Şef Murat Bozok kaç yaşında, nereli, mesleği ne? Son Depremler! Bugün İstanbul'da deprem mi oldu? 9 Aralık AFAD ve Kandilli deprem listesi! 9 Aralık Ankara'da, İzmir'de deprem mi oldu? 9 Aralık Antalya elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Antalya'da elektrikler ne zaman gelecek? 9 Aralık 2023 Sayısal Loto çekiliş sonuçları açıklandı mı? Sayısal Loto sonuçları saat kaçta açıklanacak? Sayısal Loto CANLI izle! 9 Aralık Konya elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Konya'da elektrik ne zaman gelecek? 9 Aralık 2023 Resmi Gazete ATAMA KARARLARI! Bugünün kararları neler? 9 Aralık Resmi Gazete yayımlandı! 32266 sayılı Resmi Gazete atamalar listesi! 9 Aralık Gaziantep elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Gaziantep'te elektrikler ne zaman gelecek? Turabi kimdir, hangi yıllarda yarıştı? 9 Aralık İstanbul elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER İstanbul'da elektrikler ne zaman gelecek? 9 Aralık Manisa elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Manisa'da elektrik ne zaman gelecek? 9 Aralık Ankara elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Ankara'da elektrikler ne zaman gelecek? 9 Aralık Adana elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Adana'da elektrikler ne zaman gelecek? Juventus - Napoli maçı CANLI izle! Juventus - Napoli maçı canlı yayın izle! Nereden, nasıl izlenir? Survivor 2024 kadrosu! Survivor 2024 All Star yarışmacıları belli oldu mu, kimler var? Kullanılmayan eşyalar ev ekonomisine katkı sağlayacak! Selçuklu 2. El Pazarı açıldı
1000
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title