Haber : Öğrenci affı Resmi Gazete'de yayınlandı mı? Öğrenci affı nedir, kimler yararlanabilecek? - Haberler

Haberi Paylaş

Öğrenci affı Resmi Gazete'de yayınlandı mı? Öğrenci affı nedir, kimler yararlanabilecek?

 - Güncelleme:
Öğrenci affı Resmi Gazete'de yayınlandı mı? Öğrenci affı nedir, kimler yararlanabilecek?

Öğrenimlerini yarıda bırakan öğrencileri ilgilendiren öğrenci affı Resmi Gazete'de yayınlandı mı? merak ediliyor. Binlerce kişiyi yakından ilgilendiren öğrenci affını da içeren torba yasa teklifi TBMM Başkanlığı'na sunuldu. Peki, Öğrenci affı kimleri kapsıyor? Öğrenci affı ne zaman çıkıyor? Öğrenci affı Resmi Gazete'de ne zaman yayınlanacak? Öğrenci affı Resmi Gazete'de yayınlandı mı? Öğrenci affı nedir, kimler yararlanabilecek?

Peki, Öğrenci affı kimleri kapsıyor? Öğrenci affı ne zaman çıkıyor? Öğrenci affı Resmi Gazete'de ne zaman yayınlanacak? Öğrenci affı Resmi Gazete'de yayınlandı mı? Öğrenci affı nedir, kimler yararlanabilecek? İşte detaylar haberimizde...

ÖĞRENCİ AFFI KİMLERİ KAPSIYOR?

Torba yasada yer alan öğrenci affıyla, lisans, yüksek lisans, doktora öğrencilerinden eğitimlerini bırakmak zorunda kalanlara belirli şartlarda okullarına dönüş imkanı tanınacak.

ÖĞRENCİ AFFI NEDİR?

Lisans ve yüksek lisans öğrencilerini kapsayan öğrenci affı; programı kazandığı ya da başladığı halde kayıt işlemi yapmayan ya da herhangi bir nedenden okulla ilişiği kesilen öğrencilerin okula geri dönmesini sağlayan bir düzenleme.

Yüksek lisans, doktora ve lisans öğrencilerini kapsayacağı belirtilen 2022 Öğrenci affı şartları henüz belli olmasa da 2018 yılında çıkarılan afta;

"7143 sayılı kanunla kabul edilen Öğrenci Affı; terör suçundan hüküm giyenler, terör örgütlerine veya Milli Güvenlik Kurulunca Devletin milli güvenliğine karşı faaliyette bulunduğuna karar verilen yapı, oluşum veya gruplara üyeliği, mensubiyeti veya iltisakı yahut bunlarla irtibatı nedeniyle ilişiği kesilenler hariç, her ne sebeple olursa olsun ilişiği kesilenler ile bir programı kazandıkları halde kayıt yaptırmayan yükseköğretim kurumlarının bütün öğrencilerini" kapsadığı açıklaması ile duyurulmuştu.

Gündem Yaşam Haberler

beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title