Haberler

Nurlana Mammadova: Botoks Son Zamanlarda Sıklıkla Tercih Ediliyor

Güncelleme:

Medikal estetik alanında çalışmalarda bulunan ve botoks, dudak şekillendirme, yanak dolgusu gibi uygulamaları titizlikle gerçekleştiren Dr. Nurlana Mammadova, botoksun son zamanlarda sıklıkla tercih edildiğine vurgu yaptı ...

"Cerrahi müdahale gerektirmeyen bir tedavi yöntemi olarak botoks, kırışıklıkların giderilmesi amacıyla uygulandığı gibi kaşların kaldırılması ve hatta aşırı terlemenin önlenmesi amacıyla da yapılıyor. Son zamanlarda botoksa yönelimde artış görüldüğünü söyleyebilirim. Burada kritik olan nokta, botoksun uzman kişilerce yapılıyor olması."

Oldukça geniş bir alanda uygulanan botoksun doğru kişiler tarafından yapılması durumunda tedavi edici bir yöntem olarak da değerlendirilebildiğini belirten Mammadova, konuyla ilgili açıklamalarında bu hususlara yer verdi: "Botoksun cerrahi müdahale gerektirmiyor olması, özellikle yüzdeki kırışıklıkların giderilebilmesi için botoksun tercih edilmesini olanaklı kılıyor. Ameliyat olmaktan çekinen, bu nedenle yaptırmak istediği işlemleri ertelemek zorunda kalan kişiler için botoks, tercih edilebilir bir seçenektir. Çünkü botoks, birçok farklı amaçla yapılabiliyor. Doğru uygulandığında tedavi edici bir uygulama olarak dikkat çektiğini belirtmek mümkün."

Botoks Uzman Kişilerce Uygulandığında Tedavi Edici Bir Uygulamadır

Botoksun diş gıcırdatma tedavilerinde bile tercih edilen bir yöntem olduğunu belirten Nurlana Mammadova, konuyla ilgili açıklamalarını şu sözlerle sürdürdü: "Botoksun sadece kırışıklıklar için kullanılan bir estetik uygulama olduğu sanılıyor. Oysa botoks, çok daha geniş bir kapsamda değerlendirilebilir. Aşırı terlemenin önlenmesi, migren tedavisi, kırışıklıkların giderilmesi, diş gıcırdatma ve sıkma tedavileri başta olmak üzere birçok alanda botoks, tedavi edici bir uygulama olarak kullanılıyor."

Botoks Yüzün Farklı Bölgelerine Uygulanır

Botoksun yüzün farklı bölgelerine uygulandığını belirten, bu konu üzerinden açıklamalarını sürdüren Nurlana Mammadova, "Göz çevresindeki kırışıklıklar, yüzdeki asimetri, yanaktaki sarkmalar, çenedeki çizgi ve kırışıklar, kaş şeklinin değiştirilmesi, kaşlar arasındaki çizgiler, alın bölgesinde bulunan çizgi ve kırışıklıklar; botoks uygulamasının dahil olduğu alanlar. Botoks tedavisi her ne kadar özellikle son zamanlarda sıklıkla uygulanıyor olsa da bu konuda uzman desteği her şeyden önemli. Neyi, nasıl yapması gerektiğini bilen kişiler, uygulamanın başarılı bir şekilde tamamlanmasını da mümkün kılıyor. Dolayısıyla botoks tedavisinin alanında uzman kişilerce hijyenik bir ortamda yapılması çok önemli." sözleriyle açıklamalarını noktaladı.

Moody's, Türkiye'nin kredi notunu 'B3'ten 'B1'e yükseltti

Moody's, Türkiye'nin kredi notunu "B3"ten "B1"e yükseltti

Marmara Denizi'nde 4,1 büyüklüğünde deprem meydana geldi

Marmara Denizi'nde 4,1 büyüklüğünde deprem meydana geldi

Peş peşe tetiğe bastı! Sokak köpeğinin saldırdığı vatandaşı polis memuru güçlükle kurtardı

Peş peşe tetiğe bastı! Sokak köpeğinin saldırdığı vatandaşı polis memuru güçlükle kurtardı

Bakmadan Geçme

20 Temmuz 2024 Antalya elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Antalya'da elektrikler ne zaman gelecek? 20 Temmuz Gaziantep elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Gaziantep'te elektrikler ne zaman gelecek? Gaziantep'te elektrik kesintisi! 20 Temmuz İstanbul elektrik kesintisi! ELEKTRİKLER NE ZAMAN GELECEK? Fatih, Zeytinburnu, Şişli elektrik kesintisi! 20 Temmuz Manisa elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Manisa'da elektrik ne zaman gelecek? Manisa'da elektrik kesintisi! 20 Temmuz İzmir GEDİZ elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! İzmir'de elektrik ne zaman gelecek? İzmir elektrik kesintisi! 20 Temmuz Ankara elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Ankara'da elektrikler ne zaman gelecek? Ankara'da elektrik kesintisi! 20 Temmuz Adana elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Adana'da elektrikler ne zaman gelecek? Adana'da planlı elektrik kesintileri! Türkiye İspanya maç özeti ve golleri izle! (VİDEO) Türkiye İspanya U19 maçı özeti! Golleri kim attı, maç kaç kaç bitti? Türkiye İspanya maçı kaç kaç, bitti mi? MAÇ SKORU! Türkiye İspanya U19 maçı kaç kaç, canlı maç skoru! Az önce deprem nerede oldu? SON DAKİKA! Deprem şiddeti ve büyüklüğü kaç, nerede oldu? 19 Temmuz son depremler AFAD ve Kandilli listesi Efsane Milan kadrosu! Efsane Milan kadrosunda kimler var, hangi yıl, neden efsane oldular? Marmara'da deprem mi oldu? Marmara'da son dakika deprem oldu! Deprem şiddeti ve büyüklüğü kaç, nerede oldu? Son depremler AFAD ve Kandilli listesi Sevgiliye uzun günaydın mesajı 2024! Erkek sevgiliye ve kız sevgiliye gönderilebilecek en güzel romantik günaydın mesajları! Türkiye İspanya U19 maçı CANLI izle! (HD) 19 Temmuz Türkiye İspanya maçı canlı yayın nereden ve nasıl izlenir? Kerem Aktürkoğlu gidiyor mu? Galatasaray'dan ayrılacak mı, nereye gidecek?
Yazılım kaynaklı sorun nedeniyle ATM'ye giden vatandaşlar eli boş döndü

Yazılım kaynaklı sorun nedeniyle ATM'ye giden vatandaşlar eli boş döndü

title