Netflix yeni film ve dizileri tanıttı! Netflix'te Türk yapımı diziler ve film sayısı artıyor - Haberler
Haberi Paylaş

Netflix yeni film ve dizileri tanıttı! Netflix'te Türk yapımı diziler ve film sayısı artıyor

Haberler.com - Gündem
 - Güncelleme:
Netflix yeni film ve dizileri tanıttı! Netflix'te Türk yapımı diziler ve film sayısı artıyor

Amazon Prime'ın Türkiye'ye giriş yapmasıyla Netflix'in kitlesi azalır mı diye sorular soruldu. Netflix ise bu sorulara yeni yapımlarıyla cevap verdi. Netflix, birbirinden farklı onlarca yeni yapımı duyurdu. Haluk Bilginer, Çağatay Ulusoy, Kıvanç Tatlıtuğ, İrem Sak, Burcu Biricik gibi isimleri Netflix dizilerinde ve filmlerinde görmeye hazır olun.

Netflix, Türk yapımı pek çok projesini duyurdu. Bunun yanında onlarca yeni yapımını da tanıttı. Yeni projelerde Türk televizyonlarının sevilen isimlerinden pek çoğunu çevrim içi dizi izleme platformunda da göreceğiz. Peki, nedir bu yeni yapımlar?

Netflix'in Türkiye yatırımları ile ilgili olarak açıklamalarda bulunan Netflix Türkiye Orijinal İçerik Direktörü Pelin Diştaş, şu şekilde konuştu:

"Netflix olarak, Türkiye'nin içerik gücü ile dünyanın etkileyici kültürleri arasında yer aldığına inanıyoruz. Ülkemizde üretilen orijinal yapımların dünyanın dört bir yanında elde ettiği başarılar da bu inancımızı destekliyor. Bu nedenle Türkiye'deki içerik yatırımımızı yeni orijinal yapımlara imza atarak arttırmak bize büyük heyecan veriyor. Türkiye'nin özgün ve güçlü hikayelerini 190 ülkeye anlatmaya devam edeceğiz."

 • Fatma - mini dizi
 • 50m2 - dizi
 • Mücadele Çıkmazı - film
 • 9 Kere Leyla - film
 • Azizler - film
 • Bir Denizaltı Hikayesi - dizi
 • Uysallar - dizi
 • Pera Palas'ta Gece Yarısı - mini dizi
 • Kuş Uçuşu
 • Kod Adı: Kulüp
 • Erşan Kuneri
 • Sen Hiç Ateş Böceği Gördün mü?
 • '96 Yazı
 • Beni Çok Sev

Fatma bir mini dizi olarak dizi severler ile buluşacak. Senaryosunu Özgür Önürme'nin yazdığı, Özer Feyzioğlu ve Özgür Önürme tarafından yönetilen dizinin oyuncu kadrosunda, Burcu Biricik, Uğur Yücel, Mehmet Yılmaz Ak, Hazal Türesan, Olgun Toker, Gülçin Kültür Şahin, Deniz Hamzaoğlu, Çağdaş Onur Öztürk gibi isimler yer alıyor.

Sıradan bir temizlikçi olan Fatma, kayıp kocası Zafer'i ararken beklenmedik bir cinayet işler. Bu olay, onu bir "temizlikçi" olarak kendisinden hiç şüphe edilmeyen görünmez bir katile dönüştürür.

Dizinin 2021'de yayınlanması planlanıyor.

Yapımcılığını BKM'nin üstlendiği Burak Aksak ve Selçuk Aydemir tarafından yönetilen 50m2 adlı dizinin başrolünde Engin Öztürk yer alıyor. Burak Aksak'ın dizinin yönetmen koltuğunda yer alması dizide pek çok komedi ve eğlence unsurunun bulunacağına işaret ediyor.

İkinci bir şansı elde etmek kolay ama onu değerlendirmek sandığımızdan daha zordur. Gölge, kendisini büyüten Servet Nadir'in kirli işlerini yapmaktadır. Çocukluğuna dair hiçbir şey hatırlamayan Gölge, kendisini geçmişe bağlayan fotoğrafın peşinde koşmaktadır. Fotoğraftakilerin kim olduğunu araştırdıkça aslında bir yalanın içinde yaşadığını anlar. Servet Nadir'in sırlarıyla beraber kaçan Gölge, Güzelce Mahallesindeki 50 metrekarelik terzi dükkanına sığınır. Mahalleli onu ölen terzi Adil'in oğlu Adem zanneder. Karanlık geçmişinin köşeye sıkıştırdığı Gölge'nin gidecek başka bir yeri yoktur ve yeni kimliğiyle 50 metrekarelik terzi dükkanında yaşamaya başlar. Ne kadar zorlu olsa da mahalle Gölge'yi, Gölge de mahalleyi değiştirecektir.

50m2, 27 Ocak 2021'de tüm dünyadaki Netflix abonelerinin beğenisine sunulacak.

Filmin yapımcılığını OGM Pictures üstlendi. Yapımcı şirket, Kırmızı Oda, Masumlar Apartmanı ve Atiye gibi yapımların da arkasında yer alan isimdir. Filmin oyuncu kadrosunda Çağatay Ulusoy ve Emir Ali Doğrul yer alacak.

Ercan Mehmet Erdem tarafından kaleme alınacak olan filmin yönetmen koltuğunda ise Can Ulkay oturacak.

İstanbul'un eski binaları, sokakta koşturan çocukları, yan yana dükkanlarıyla bezeli, adına yakışır bir ara sokağı... Mehmet, her gün gördüğümüz ancak gündelik hayatın telaşıyla dikkat etmediğimiz, farkedemediğimiz kağıt toplayan gençlerden biridir. Mahalledeki çöp toplama deposunu işleten Mehmet'in en büyük destekçisi ise onlara çocukluktan beri kanat geren Tahsin Baba'dır. Bir akşam iş dönüşü en yakın arkadaşı Gonzales'in çekçek çuvalından hayatlarının orta yerine 8 yaşındaki Ali isimli bir çocuk düşer. Mehmet bir yandan Ali'yi ailesine kavuşturmaya çalışırken, bir yandan da Ali ile ayrılmaz bir ikili olacaklardır.

Mücadele Çıkmazı, 15 Mart 2021'de Türkiye ve tüm dünyada Netflix abonelerinin beğenisine sunulacak.

9 Kere Leyla, sinemalarda vizyona girecekti ancak koronavirüs pandemisi nedeniyle vizyona giremedi. Netflix, filmin yayın haklarını satın aldı. Ezel Akay imzalı filmin oyuncu kadrosunda Haluk Bilginer, Demet Akbağ, Elçin Sangu, Fırat Tanış ve Alican Yücesoy yer alıyor.

Bir evlilik, iki aşk, üç bela, Dokuz Kere Leyla… Adem (Haluk Bilginer), güzeller güzeli metresi Nergis (Elçin Sangu) için Leyla (Demet Akbağ) ile 20 yıllık evliliğini bitirmeye karar verir. Ancak Leyla'dan doğal bir yolla kurtulması neredeyse imkansızdır. Diğer yandan bu duruma bir çözüm bulamazsa, yasak aşkı Nergis, çok yakında parmaklarının arasından kayıp gidecektir. Üstelik Adem tüm bu aşk trafiğininin arasında kendisine ait antika el yazmasının peşinde olan Mahdum Bey (Fırat Tanış) ve kıskanç avukatı Haris (Alican Yücesoy) ile de uğraşmak zorundadır.

9 Kere Leyla, 4 Aralık 2020'de tüm dünyadaki Netflix abonelerinin beğenisine sunulacak.

Taylan Biraderler filmi Azizler'in oyuncu kadrosunda birbirinden usta oyuncuları görüyoruz. Engin Günaydın, Haluk Bilginer, Binnur Kaya, Öner Erkan, Fatih Artman ve İrem Sak gibi isimlerin yer alacağı yapım, hayranlarını sevindirdi.

Gençlik yıllarının artık sonuna gelen Aziz, hayatından hiç memnun değildir. Yıllardır sevmediği bir işte çalışmaktadır ve gençliğinde kendisi için kurduğu mesleki hayallerden oldukça uzaktır. Sevgilisi Burcu ile dört yıldır süren ilişkisinin ise artık sonlanması gerektiğini fark eder... Yalnız kalmaya, kendisiyle vakit geçirmeye, özgürleşmeye duyduğu ihtiyaç her geçen gün artmaktadır. Sonunda, en çaresiz anında, karşısına beklenmedik bir fırsat çıkar, ancak Aziz'in tehlikeli bir yalan söylemesi ve bu yalanı sürdürmesi gerektirmektedir. Katlanmak zorunda kalacağı sonuçlar, Aziz'in hayatını büsbütün değiştirecektir.

8 Ocak 2021 itibarıyla Türkiye ve tüm dünyadaki Netflix abonelerinin beğenisine sunulacak.

Dizi projesi hakkında henüz hiçbir görüntü yok ancak oyuncu kadrosu şimdiden dikkat çekiyor. Dizi projesinin başrolünde Kıvanç Tatlıtuğ yer alacak.Atasay Koç, Cansu Çoban, Sami Berat Marçalı ve Jason George'un yazar kadrosunu oluşturduğu dizinin yönetmen koltuğunda ise Tolga Karaçelik oturacak. Tolga Karaçelik bu müjdeli haberi kendi Twitter hesabından da duyurdu.

Dizinin türü ise aksiyon-macera olacak, OGM Pictures yapımcılığını üstlendi.

Dünyayı vuran bir doğa felaketinin sonucunda, Arman ve bilim ekibinin hayatta kalmak için bir askeri denizaltısına binmesi gerekir. Arman ve ekibi, neler olup bittiğini anlamaya çalışırken bir yandan da bu askeri denizaltının gerçek görevinin ne olduğunu araştırır. Her şeyin sonunda kendini, ekibini ve aslında çok daha fazlasını kurtarma yolunda başarılı olabilecek miydi?

Dizinin ayrıntıları henüz belli değil.

Dizinin yapımını Ay Yapım üstleniyor. Senaryosunu Hakan Günday üstlenirken, yönetmen koltuğunda Onur Saylak oturuyor.

Mimar Oktay Uysal ailesinden gizli olarak bir punk hayatı sürmeye başlar. Ancak o sırada eşi, iki çocuğu ve babası da kendi gizli dünyalarını kurmanın peşindedir. Uysal ailesinin yalanlarla dolu bir evi, Oktay'ın da inşa etmesi gereken bir hapishanesi vardır. Ailene karşı kendin olabilmek mümkün müdür yoksa herkesin ikinci bir hayata mı ihtiyacı vardır?

Dizinin yayın tarihi henüz belirtilmedi.

Karga Seven Pictures tarafından yapımı üstlenen dizi, Charles King'in aynı adlı ödüllü kitabından uyarlanacak. Elif Usman tarafından ele alınan senaryonun yönetmen koltuğunda Emre Şahin oturacak.

Otel hakkında yazı yazmak üzere görevlendirilen Esra, yanlışlıkla tarihi odalardan birinin 1919 yılına açılan bir kapı olduğunu keşfeder. Geçmişe doğru bir yolculuk yapar ve modern Türkiye'nin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk'e karşı düzenlenen siyasi bir komplonun ortasına düşer. Artık Esra, kurnaz otel müdürü Ahmet ile birlikte Türkiye tarihinin akışını ve geleceğini korumak zorundadır. Ancak, Esra, İstanbul'un en çılgın kulübünün sahibi, yakışıklı ve gizemli Halit ile tanışır tanışmaz, 1919 İstanbul'unda hiçbir şeyin göründüğü gibi olmadığını ve kimsenin aslında söylediği kişi olmadığını anlar.

Çıkış tarihi henüz belli değil.

Aşk 101'in arkasında yer alan isim Meriç Acemi tarafından kaleme alınan ve Ay Yapım'ın yapımcılığını üstlendiği Kuş Uçuşu dizisi, takipçileri heyecanlandırdı.

"X kuşağı yeni dünyayı, sosyal medyayı, yeni mecraları ve iş kollarını anlamaya çalışırken, asıl büyük değişikliğin farkında değiller. Bakış açıları, yaklaşımlar ve hedefe giden yolun yürünme şekli bambaşka artık. Yukarılara tırmanırken, çok çalışmanın erdemine güvenmek yerine "kuş uçuşu" gitmeye çalışan Aslı'yı izleyeceğiz. Hikaye, hedefine güdümlenmiş, en üstteki koltuğa oturabilmek, masadaki önemli kişi olabilmek için mücadele eden Aslı'nın, yeni dünyanın yöntemleriyle kazanıp kazanamayacağını sorgulayacak.

Çıkış tarihi henüz belli değil.

O3 Medya'nın Saner Ayar ve Ayşe Durmaz ile birlikte yapımcılığını üstlendiği, Zeynep Günay Tan ve Seren Yüce'nin ise yönetmen koltuğunda oturduğu resmi adı henüz belli olmayan Kod Adı: Kulüp adlı dizinin senaryosunu ise Necati Şahin, Ayşin Akbulut, Serkan Yörük, Bengü Üçüncü, Rana Denizer'den oluşan güçlü bir senarist kadrosu kaleme alıyor. Dizinin başrolünde ise Gökçe Bahadır, Barış Arduç ve Salih Bademci yer alacak.

Matilda bir yandan kızı Raşel ile ilişkisini düzeltmeye, onu Pera'nın belalı yakışıklısı Fıstık İsmet'ten uzak tutmaya çalışacak; bir yandan da gece hayatındaki meslektaşları olan cesur patronu Orhan, kıskanç yönetici Çelebi ve vizyoner sanatçı Selim'in egolarını yönetmeye uğraşacaktır. Müşteriler için cennet, çalışanlar için bir cehennem olan Kulüp, Matilda'nın gelişiyle yepyeni bir ruha bürünecek; her biri kendi hikayesinin "öteki"si olan karakterlerimiz için bir yuvaya dönüşecektir. Belki de en güzel aile, ailesizlerin kurduğudur.

Daha önce hakkında pek çok haber paylaşığımız Erşan Kuneri dizisinin Netflix'te yayınlanacağı, bugünkü açıklama ile bir kez daha resmileşmiş oldu. CMYLMZ Fikirsanat'ın yapımcılığını üstlendiği sitkom dizinin tahmin edebileceğiniz gibi hem yazar, hem yönetmen hem de başrol koltuğunda Cem Yılmaz oturacak.

Erşan Kuneri 70'ler erotik sinemasında ortalığı kasıp kavurmaktadır. Her şey yolunda, keyfi yerindeyken erotik sinemada nasıl başarılı olduysak başka türleri de denemeliyiz fikri ile sektörden partnerleri Alev, Altın Oran, Miki Muammer, Seyyal, Kaya Akın (a.k.a İbrahim Tumtum), Firdevs ve Payro Kemal ile radikal bir film maratonuna koşmaya karar verirler… Erşan Kuneri, acaba İran sinemasından, İtalyan romantik dönemine mi girecek, teen slasher korkulardan, sosyal içerikli dramalara mı kayacak, Ortaçağ intikam filmlerinde at mı koşturacak (at mı?) yoksa Hong Kong'a mı göz kırpacak?

Yılmaz Erdoğan'ın oynadığı dönemlerde gişe rekorları kıran aynı isimli tiyatro oyununun bir uyarlaması olacak Sen Hiç Ateş Böceği Gördün mü? filminin yönetmen koltuğunda Andaç Haznedaroğlu oturacak. Dizinin oyuncu kadrosunda ise Yılmaz Erdoğan, Ecem Erkek, Engin Alkan, Devrim Yakut, Merve Dizdar, Ushan Çakır ve Bülent Çolak yer alıyor.

1948 yılında İstanbul'da doğan Gülseren, dört rakamlı sayıları aklından çarpabilen üstün zekalı bir kadındır. Oyun 50 yıllık bir dönemde, arka planda Türkiye'nin panoroması eşliğinde Gülseren'in hayatından kesitler sunmaktadır

DVD versiyonunda oyunun aralarına serpiştirilmiş Demet Akbağ ve Yılmaz Erdoğan röportajları arasında, ateşböceklerinin (Lampyridae), teknoloji karşısında direnişi de izlenmektedir.

Bir başka OGM Pictures yapımı olarak karşımıza çıkacak '96 Yazı filmi, bir yaz aşkı hikayesini anlatacak. Ozan Açıktan'ın yönetmen koltuğunda oturacağı filmin Haziran 2021'de tüm dünyadaki Netflix aboneleriyle buluşması planlanıyor. '96 Yazı'nın başrollerinde ise Ece Çeşmioğlu, Fatih Şahin, Halit Özgür Sarı, Aslıhan Malbora, Süreyya Güzel ve Kubilay Tunçer yer alıyor.

Her yıl ailesinin yazlığına giden Deniz için bu yıl farklıdır. Artık 16 yaşına girmiş aşka dair yeni duygular ve yeni deneyimler yaşamak istemektedir. Deniz Aslı'ya yakınlaşmaya çalışırken, aynı mahallenin ortalığı kasıp kavuran, son derece yakışıklı ve sportif genci Burak'ın da Aslı'yla ilgilendiğini fark eder.

7. Koğuştaki Mucize filminin yönetmeni Mehmet Ada Öztekin tarafından yönetilecek olan Beni Çok Sev filminin başrollerinde Sarp Akkaya ve Songül Öden yer alırken, filmin oyuncu kadrosunda Ercan Kesal, Aleyna Özgeçen, Füsun Demirel, Güner Özkul ve Ushan Çakır gibi isimler de yer alıyor. Netflix Türkiye, film için henüz bir yayın tarihi açıklamış değil.

Bir yandan Konya kapalı cezaevinde gardiyan olarak çalışan Sedat, öte yandan aynı hapishanede mahkum olarak yatan Musa. Bir gün Sedat'a verilen yeni görevle iki erkek Musa'yı bir günlüğüne cezaevinden çıkararak Musa'nın köyüne kızını ziyaret etmesi için yola çıkarlar. Musa 14 yıldan sonra ilk kez eski karısını, annesini ve kendisini yabancı gibi gören kızı Yonca ile karşılaşır. Baba-kız bir gün boyunca ne kadar da birbirlerine yabancı olsalar da 14 yıl hiç geçmemiş gibi harika vakit geçirirler. Ama Musa'yı rahatsız eden bir durum vardır, yanlış giden bir şey, bir his.. Alzheimer olan annesi gece yanına gelir ve bir anda hiç hasta olmamış gibi onu en derin yerinden vuracak acı gerçekleri açıklar. Yonca gerçek kızı değildir, kızı öldürülmüştür. Musa'nın hapishaneye dönmesi gerekir, ama ne kadar acıtsa da kızının başına ne geldiğini öğrenmek zorundadır.

Haberler.com - Gündem

Türkiye, oyunlar, Netflix, Film, Dizi, Gündem, Magazin, Güncel, Haberler

title