Erzurum'da çığ mı düştü, ölü yaralı var mı? Nerede çığ düştü? Son dakika! Horasan nerede? - Haberler
Haberi Paylaş

Erzurum'da çığ mı düştü, ölü yaralı var mı? Nerede çığ düştü? Son dakika! Horasan nerede?

Haberler.com - Gündem
 - Güncelleme:
Erzurum'da çığ mı düştü, ölü yaralı var mı? Nerede çığ düştü? Son dakika! Horasan nerede?

Son dakika haberi olarak geçilen çığ felaketi sonrası Nerede çığ düştü? Erzurum'da ölü, yaralı var mı? sorularının yanıtı merak edilen konular arasında yerini aldı. Peki, çığın düştüğü Horasan nerede?

Nerede çığ düştü? Ölü, yaralı var mı? sorularının yanıtı merak edilen konular arasında yer alıyor. Horasan ilçesinin kırsal Kadıcelal Mahallesi'ne 5 kilometre uzaklıktaki 15 haneli Çayanyurdu mezrasının su deposunda, su azalınca bölge halkı çalışma başlattı. Erzurum'da ölü, yaralı var mı? Horasan nerede?

Erzurum'un Horasan ilçesine bağlı Kadıcelal Mahallesi'ndeki bir mezrada çığ düştü. Kar altında kaldığı ihbar edilen iki kişinin kurtarılması için tüm ekipler seferber edildi.

Horasan, Erzurum iline bağlı ilçe ve ilçe merkezi kent. Horasan ilçesi kuzey ve doğuda Kars, güneydoğuda Ağrı illeri, güneyde Karayazı, batıda Köprüköy ve Pasinler, kuzeybatıda Narman ilçeleriyle çevrilidir.

Erzurum Büyükşehir Belediyesi'ne ait paletli karüstü aracıyla çığ bölgesine ulaşan 6 kişilik AFAD ekibi vatandaşların da yardımıyla kar altında kalan 2 kişinin bulunması için çalışma başlattı. AFAD ekiplerinin yaptığı çalışmada yaklaşık 3,5 saat kar altında kalan 2 kişinin cansız bedenine ulaşıldı.

Kadıcelal Mahalle Muhtarı Mehmet Salih Demir, "Mezradaki depoya su az geliyormuş. Abdullah ve Cüneyt Aktaş, suyun kaynağında inceleme yapmak isterken üzerlerine çığ düşmüş. Son günlerde artan yağış sebebiyle mezraya giden yol kapalı. İş makineleriyle açılmak istense 5-6 saat sürer. Bölgeye ya helikopter ya da paletli kar üstü araçla ulaşım sağlanabilir" dedi.

Haberler.com - Gündem

Erzurum, Gündem, Haberler

beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title