Haberler

Nebe (Amme) suresi hangi cüzde, hangi sayfada? Nebe Suresi Kur'an-ı Kerim'de hangi sayfada ve cüzde yer alıyor?

Abone Ol

Kur'an-ı Kerim'de en çok okunan surelerden birisi Nebe suresidir. Nebe suresi okumanın sevabı ve fazileti çok fazladır. Peki Nebe (Amme) Suresi Kuranı Kerim'in kaçıncı sayfasında bulunur? Hangi cüzde yer alır? Nebe (Amme) Suresi sayfa sayıları kaç?

Kuranı Kerim'de sayfa sayısı en çok karıştırılan surelerden birisi Nebe (Amme) suresidir. Kuran okumak isteyenler Nebe (Amme) suresini hızlı bir şekilde bulmak istiyorlar. Şimdi sizlere Nebe (Amme) Suresinin kaçıncı cüzde ve kaçıncı sayfada olduğunu yazalım.

NEBE (AMME) SURESİ HAKKINDA BİLGİLER

Mekke döneminde inmiştir. 40 âyettir. Sûre, adını ikinci âyette geçen "enNebe'"kelimesinden almıştır. Nebe', haber demektir. Sûrede, ölüm ötesi hayatınvarlığını ispat çerçevesinde, kıyamet, öldükten sonra dirilme ve hesap için toplanma konularına yer verilmektedir.

NEBE (AMME) SURESİ KAÇINCI CÜZDE VE SAYFADA BULUNUYOR?

Amme Nebe Suresi, Kuran'ı Kerim'de 30. cüzde bulunmaktadır. Nebe Suresi 581. sayfadadır. Sure toplamda 1 buçuk sayfadır.

Amme Nebe Suresi Kur-an'ı Kerim'de 30. cüzün 1. sayfasından başlamaktadır. 30. cüzün ilk sayfası Nebe Suresi 1. sayfasıdır. Nebe Suresi 581. sayfadadır.

NEBE SURESİ SAYFA SAYISI KAÇ? HANGİ SAYFALARDA?

581. ve 582. sayfalarda bulunan Nebe Suresi Kuranı Kerim'in 30. cüzünde yer alıyor. Nebe Suresi'nin ilk başlangıç kısmı aşağıdaki gibidir.

Nebe (Amme) suresi hangi cüzde, hangi sayfada? Nebe Suresi Kur'an-ı Kerim'de hangi sayfada ve cüzde yer alıyor?Nebe Suresi ilk ayetleri

NEBE SURESİ OKUMAK İÇİN TIKLAYINIZ...

NEBE SURESİ NUZÜL

Mushaftaki sıralamada yetmiş sekizinci, iniş sırasına göre sekseninci sûredir. Meâric sûresinden sonra, Nâziât sûresinden önce Mekke'de inmiştir.

NEBE SURESİ KONUSU

Sûrede ağırlıklı olarak Allah'ın insanlığa çeşitli lütufları, kıyamet, öldükten sonra dirilme, hesap, ceza ve mükâfat konuları ele alınmış, Allah'ın varlık ve kudretini gösteren deliller ile melekler konusuna da yer verilmiştir.

Kaynak: Haberler.com / Gündem

Dini bilgiler Dini Gündem Güncel Haberler

Bakmadan Geçme

AMARDEEP ANAND KİMDİR? MasterChef konuğu Amardeep Anand kaç yaşında, nereli? PANTENE ALTIN KELEBEK 2023 KAZANANLAR LİSTESİ: 49. Pantene AltIn Kelebek Ödülünü kimler kazandı, kazanan isimler kimler? DOĞUKAN İSLAMOĞLU KİMDİR? AK Parti Artvin Gençlik Kolları Başkanı Doğukan İslamoğlu neden öldü, kaç yaşında, hayatı ve biyografisi! BEŞİKTAŞ BAŞKANLIK SEÇİMİ SONUÇLARI: BJK yeni başkanı kim oldu 2023? Beşiktaş'ın yeni başkanı kim? Beşiktaş'ın YENİ BAŞKANI Hasan Arat kimdir, kaç yaşında, nereli? Beşiktaş Başkanlık seçimi kim kazandı? Pantene Altın Kelebek Ödülleri 2023 EN İYİ İNTERNET DİZİSİ kim kazandı, oldu? Altın Kelebek Ödülleri En İyi İnternet Dizisi ödülü kime gitti? Pantene Altın Kelebek Ödülleri 2023 EN İYİ DİZİ ÇİFTİ kim kazandı, oldu? Altın Kelebek Ödülleri En İyi Dizi Çifti ödülü kime gitti? Pantene Altın Kelebek Ödülleri 2023 EN İYİ KADIN OYUNCU kim kazandı, oldu? Altın Kelebek Ödülleri En İyi Kadın Oyuncu ödülü kime gitti? Pantene Altın Kelebek Ödülleri 2023 EN İYİ ERKEK OYUNCU kim kazandı, oldu? Altın Kelebek Ödülleri En İyi Erkek Oyuncu ödülü kime gitti? Pantene Altın Kelebek Ödülleri 2023 EN İYİ ROMANTİK KOMEDİ DİZİSİ kim kazandı, oldu? Altın Kelebek En İyi Romantik Komedi Dizisi ödülü kime gitti? Pantene Altın Kelebek Ödülleri 2023 EN İYİ ROMANTİK KOMEDİ KADIN OYUNCU kim kazandı, oldu? En İyi Romantik Komedi Kadın Oyuncu ödülü kime gitti? Pantene Altın Kelebek Ödülleri 2023 EN İYİ ROMANTİK KOMEDİ ERKEK OYUNCU kim kazandı, oldu? En İyi Romantik Komedi Erkek Oyuncu ödülü kime gitti? Pantene Altın Kelebek Ödülleri 2023 EN İYİ KOMEDİ KADIN OYUNCU kim kazandı, oldu? En İyi Komedi Kadın Oyuncu ödülü kim aldı, kazandı? Pantene Altın Kelebek Ödülleri 2023 EN İYİ KOMEDİ ERKEK OYUNCU kim kazandı, oldu? En İyi Komedi Erkek Oyuncu ödülü kime gitti? Pantene Altın Kelebek Ödülleri 2023 EN İYİ KADIN SANATÇI kim kazandı, oldu? En İyi Kadın Sanatçı ödülü kime gitti, kim kazandı?
1000
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title