Haber : NATO görüşmesi ne zaman? 2022 NATO zirvesi ne zaman, nerede yapılacak? NATO görüşmesi hangi ülkede yapılacak, hangi gün saat kaçta? - Haberler

Haberi Paylaş

NATO görüşmesi ne zaman? 2022 NATO zirvesi ne zaman, nerede yapılacak? NATO görüşmesi hangi ülkede yapılacak, hangi gün saat kaçta?

 - Güncelleme:
NATO görüşmesi ne zaman? 2022 NATO zirvesi ne zaman, nerede yapılacak? NATO görüşmesi hangi ülkede yapılacak, hangi gün saat kaçta?

Cumhurbaşkanı Erdoğan Kabine Toplantısı sonrasında NATO görüşmesi ile ilgili bilgi verdi. Erdoğan "Çalışma Bakanım süratle Asgari Ücret Tespit Komisyonu ile bir araya gelip çalışmalarını bitirecekler, ardından NATO görüşmelerinden döner dönmez tüm işçi ve emeklilerimizle bunu paylaşma imkanını bulacağız." açıklamasını yaptı. Bunun ardından, NATO görüşmesi ne zaman? 2022 NATO zirvesi ne zaman, nerede yapılacak? NATO görüşmesi hangi ülkede yapılacak, hangi gün saat kaçta? merak edildi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan "NATO görüşmelerinden döner dönmez tüm işçi ve emeklilerimizle bunu paylaşma imkanını bulacağız." açıklamasını yaptı. Bunun akabinde vatandaşlar, NATO görüşmesi ne zaman? 2022 NATO zirvesi ne zaman, nerede yapılacak? NATO görüşmesi hangi ülkede yapılacak, hangi gün saat kaçta? merak etti. İşte detaylar...

Başkan Recep Tayyip Erdoğan'ın katılacağı NATO zirvesi 28-30 Haziran'da tarihlerinde yapılacaktır.

Nato zirvesi İspanya Madrid'de yapılacaktır.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Madrid'de düzenlenecek NATO Devlet ve Hükümet Başkanları Zirvesi'ne katılmak üzere yarın İspanya'ya gidecek.

İletişim Başkanlığından yapılan yazılı açıklamada, "Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan, Madrid'de icra edilecek NATO Devlet ve Hükümet Başkanları Zirvesi'ne katılmak üzere 28-30 Haziran 2022 tarihlerinde İspanya Krallığı'nı ziyaret edeceklerdir. Zirvede Avrupa-Atlantik güvenliğine yönelik tehdit ve meydan okumalar karşısında stratejik düzeyde görüş alışverişinde bulunulacak, Rusya-Ukrayna savaşının ittifaka yansımaları değerlendirilecek, bu kapsamda NATO'nun caydırıcılık ve savunma yapılanması gözden geçirilecektir. Madrid'de ittifakın gelecek çalışmalarına rehberlik edecek yeni stratejik konseptinin onaylanması da gündemdedir. Sayın Cumhurbaşkanımız bu vesileyle bazı müttefik ve ortak ülke liderleriyle görüşmeler de gerçekleştireceklerdir" denildi.

Nato Gündem Politika Haberler

beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title