Haberler

Muş'ta Kadınlar Tarlalarda Patates Hasadı Yapıyor

Son Güncelleme:
Abone Ol

Muş Ovası'ndaki tarlalarda çalışan kadınlar, geniş tarım arazilerinde yetiştirilen patatesin hasadını yapıyor. Gün boyunca tonlarca patates toplayan kadınlar, ailelerinin geçimine katkı sağlıyor.

Muş'ta kadınlar, geniş tarım arazilerinde yetiştirilen patatesin hasadını yapıyor.

Sabah erken saatlerde bir araya gelerek Muş Ovası'ndaki tarlalara giden kadınlar, traktörle sökülen patatesleri torbalara dolduruyor.

Gün boyunca tonlarca patates toplayan kadınlar, elde ettikleri kazançla ailelerinin geçimine katkı sağlıyor.

3 çocuk annesi Sevgi Subaşı, gazetecilere, çocuklarını okutmak ve aile bütçesine katkı sağlamak için yaz boyunca tarlada çalıştığını belirtti.

Sabah erkenden kalkıp ev işlerini yaptıktan sonra tarlaya geldiğini anlatan Subaşı, şöyle konuştu:

"Burada patates hasadını yapıyoruz. Çocuklarım okula gidiyor onları okutmak ve eşime katkı sağlamak için çalışmak zorundayım. Kadınların çalışması gerekiyor. Muş'ta gelişen tarım alanları bizim için ekmek kapısı oldu. İlkbaharda tarımsal faaliyetlerin başlamasından hasat dönemine kadar birçok ekim alanında iş bulabiliyoruz. Burada günlük 400 lira yevmiye alıyoruz. Evimize bu sayede ekmek götürüyoruz."

7 çocuk annesi Çiçek Çetin ise "Burada akşama kadar patates topluyorum. Daha sonra eve gidip inekleri sağıyorum. Çocuklara yemek hazırlıyorum. İşimiz zor ama çalışarak çocuklarımı okutuyorum." dedi.

Muş Yıldız Alparslan Tarım İşletmesi Müdürlüğünde görevli Ziraat Mühendisi Yusuf Yavuz da bu yıl ilk kez 160 dönüm alanda patates ekimi gerçekleştirdiklerini belirterek, "Burada 100 kadın işçi çalışıyor. Yaklaşık 700 ton ürün bekliyoruz. İnsanlarımız için iyi bir gelir kaynağı oldu." dedi.

Kaynak: AA / Kadın

Subaşı Çocuk Muş Kadın Haberler

Bakmadan Geçme

Naci Görür İstanbul depremi açıklaması nedir? 4 Aralık Naci Görür İstanbul depremi için ne dedi? Bursa hangi fay hattında? Bursa'da aktif kaç fay hattı var, nereden geçiyor? Marmara fay hattı Bursa'dan geçiyor mu? Bursa'da okullar tatil mi? Bursa Valiliği deprem açıklaması! Deprem dolayı okullar tatil mi? Lütfi Doğan kimdir, öldü mü? Eski Diyanet İşleri Başkanı Lütfi Doğan neden öldü? İos deprem uyarı sistemi var mı? iPhone deprem bildirimi nasıl açılır? AÇIK ÖĞRETİM LİSESİ SINAV TARİHLERİ 2023-2024 | AÖL sınavları ne zaman, online mı olacak? Güncel AÖL sınav takvimi! ANDROID DEPREM UYARI SİSTEMİ NEDİR, NASIL ÇALIŞIYOR? Deprem uyarı sistemi nasıl ayarlanır? Android deprem uyarı sistemi nasıl kullanılır? Çerkezköy Deprem Son Dakika! Çerkezköy'de deprem mi oldu, kaç şiddetinde? 4 Aralık Çerkezköy'de nerede deprem oldu? İzmit deprem mi oldu? SON DAKİKA! Kocaeli kaç şiddetinde deprem oldu? BURSA'DA DEPREM SON DAKİKA! Bursa'da deprem mi oldu, kaç şiddetinde? 4 Aralık Bursa'da nerede deprem oldu? Yalova deprem mi oldu? SON DAKİKA! 4 Aralık Yalova kaç şiddetinde deprem oldu? Balıkesir'de deprem mi oldu, kaç şiddetinde? 4 Aralık Balıkesir'de nerede deprem oldu? İstanbul'da nerede deprem oldu? 4 Aralık İstanbul'da deprem mi oldu, kaç şiddetinde? İstanbul deprem mi oldu? SON DAKİKA! İstanbul kaç şiddetinde deprem oldu? ARALIK AYI TEFE TÜFE KİRA ARTIŞ ORANI: Kira artış oranı ne kadar olacak?
1000
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title