Haberler

Muharrem İnce için imza nasıl atılır? Muharrem İnce 100 bin imza nereden verilir? Cumhurbaşkanı adaylığında Muharrem İnce imza nasıl atılır?

Gündem Haberleri

14 Mayıs'ta gerçekleştirilecek olan Cumhurbaşkanı seçimi için aday olmak isteyen siyasetçilerin vatandaşların imzasıyla bir hafta içinde seçmenlerinden 100 bin imza toplamaları gerekiyor. Peki, Muharrem İnce için imza nasıl atılır? Muharrem İnce 100 bin imza nereden verilir? Cumhurbaşkanı adaylığında Muharrem İnce imza nasıl atılır?

Cumhurbaşkanı adayı 100 bin imza nereden verilir? Sorusu, seçmenlerinden 100 bin imza toplamaları gerekmesi nedeniyle araştırılıyor. 14 Mayıs'ta gerçekleştirilecek olan Cumhurbaşkanı seçimi için aday olmak isteyen kişilere imza vermek isteyen kişilerin gündeminde Muharrem İnce için imza nasıl atılır? Sorusu yer almakta. Peki, Muharrem İnce için imza nasıl atılır? Muharrem İnce 100 bin imza nereden verilir? Cumhurbaşkanı adaylığında Muharrem İnce imza nasıl atılır?

Seçmenler, Bugün saat 08.00'den itibaren resmi-soğuk damgalı kimlik belgeleriyle bağlı oldukları ilçe seçim kurullarına gidip YSK'nın listesinden istediği Aday için imza verebilecek. Bu işlem internet üzerinden elektronik imzayla yapılmıyor. Seçmenin fiilen kurula gidip ıslak imza atması gerekiyor. İlçe seçim kurulları, aday göstermek isteyenlerin başvurularını 27 Mart Pazartesi saat 20.00'de sona erecek.

22 Mart tarihinden itibaren YSK'nın listesinden istediği Aday için imza verebilecek. Bu işlem 27 Mart Pazartesi saat 20.00'e kadar devam edecek. Buna göre imza vermek isteyen kişilerin 7 Mart Pazartesi saat 20.00'e kadar işlemleri tamamlaması gerekmektedir.

İmza yarışında şimdiye kadar Muharrem İnce 80 bin 997, Sinan Oğan ise 42 bin 694 imza alabildi. Cumhur ittifakına katılarak adaylıktan çekilen Fatih Erbakan 69 bin 98 imzaya ulaşırken, Doğu Perinçek 17 bin 51 imza toplayabildi.

4. günde diğer adayların topladıkları imza sayısı ise şu şekilde:

Yakup Türkal: 2 bin 118

Erkan Trükten: 1176

Tevfik Ahmet Özal: 857

İrfan Uzun: 491

Halil Murat Ünver: 354

Hilmi Özden: 255

Emir Ceran
Haberler.com - Gündem

Muharrem İnce Gündem Politika Haberler

title