Haberi Paylaş

Muhammet Emin Akbaşoğlu kimdir? Muhammet Emin Akbaşoğlu nereli, kaç yaşında?

Gündem Haberleri

Muhammet Emin Akbaşoğlu kimdir? Muhammet Emin Akbaşoğlu nereli, kaç yaşında?

Adını sıklıkla duyduğumuz isimlerden biri olan Muhammet Emin Akbaşoğlu hakkında merak edilenler var. Son zamanlarda gündemde olan isimler arasında yer alan Muhammet Emin Akbaşoğlu'nun kim olduğu ve hayatı merak ediliyor. Peki, Muhammet Emin Akbaşoğlu kimdir? Muhammet Emin Akbaşoğlu nereli, kaç yaşında?

Gündemde yer alan isimlerden biri olan Muhammet Emin Akbaşoğlu hakkında detaylar merak ediliyor. Vatandaşlar adıyla sıklıkla karşılaştığı isim olan Muhammet Emin Akbaşoğlu'nun hayatını araştırıyor. Peki, Muhammet Emin Akbaşoğlu kimdir? Muhammet Emin Akbaşoğlu nereli, kaç yaşında? Detaylar haberimizde.

MUHAMMET EMİN AKBAŞOĞLU KİMDİR?

Aslen Çankırılı olan M. Emin AKBAŞOĞLU 6 Ekim 1968'de İstanbul'da doğdu. Baba adı Bayram, anne adı Nevin'dir.

Yönetici, Avukat; Küçükköy İHL'den sonra İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesini bitirdi. Ayrıca Halkla İlişkiler Bölümünden mezun oldu.

Gaziosmanpaşa Millî Gençlik Vakfı İlçe Başkanlığı, Ekonomik ve Sosyal Araştırmalar Merkezi (ESAM) İstanbul İl Yönetim Kurulu Üyeliği görevlerinde bulundu.

Gaziosmanpaşa Belediyesi'nde Özel Kalem Müdürü ve Müfettiş olarak, Adalet Bakanlığı Adli Tıp Kurumu Başkanlığı'nda Hukuk Müşaviri ve 1. Hukuk Müşaviri olarak görev yaptı.

Adli Tıp Kurumu Başkan Yardımcılığı'na atandı.

Avrupa ülkeleri ile birlikte gerçekleştirilen Geliştirilmiş Bilirkişilik Projesinde Yürütme Kurulu Üyesi olarak görev aldı. Çeşitli sivil toplum kuruluşlarının yönetimlerinde bulundu.

25, 26 ve 27. Dönem Çankırı Milletvekili seçildi. 26. Dönemde Anayasa Komisyonu Kâtip Üyesi olarak görev aldı.

AK PARTİ Grup Başkanvekili olarak görev yapmaktadır.

İngilizce ve Arapça bilen Akbaşoğlu, evli ve 2 çocuk babasıdır.

Haberler.com / Sumru Tarhan - Gündem

Muhammet Emin Akbaşoğlu Gündem Yaşam Haberler

beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title