Haber : Muğla Lise Taban Puanları 2022: Muğla Lise Kontenjanları! Muğla lise yüzdelik dilimleri! Muğla'daki liseler ve puanları! - Haberler

Haberi Paylaş

Muğla Lise Taban Puanları 2022: Muğla Lise Kontenjanları! Muğla lise yüzdelik dilimleri! Muğla'daki liseler ve puanları!

Muğla Lise Taban Puanları 2022: Muğla Lise Kontenjanları! Muğla lise yüzdelik dilimleri! Muğla'daki liseler ve puanları!

Muğla lise taban puanları ile liseli adayı ilkokul öğrencileri ve veliler lise tercihlerine Muğla'daki liseleri eklemeye başladılar. Muğla liseler ve taban puanları haberimizde MEB kaynaklarına göre yer almaktadır. MEB tarafından Muğla lise taban puanları 2022 açıklandı. Ayrıca Muğla Lise yüzdelik dilimleri de tabloda bulunmaktadır. İşte Muğla lise taban puanları ve Muğla lise yüzdelikleri haberimizde...

Muğlalise taban puanları merak ediliyor. Muğla lise taban puanları ile liseli adayı ilkokul öğrencileri ve veliler lise tercihlerine Muğla'daki liseleri eklemeye başladılar. Muğlaliseler ve taban puanları haberimizde MEB kaynaklarına göre yer almaktadır. MEB tarafından Muğlalise taban puanları 2022 açıklandı. Ayrıca Muğla Lise yüzdelik dilimleri de tabloda bulunmaktadır. İşte Muğla lise taban puanları ve Muğla lise yüzdelikleri haberimizde...

Muğla lise yüzdelik dilimleri ve kontenjanlar şu şekildedir:

Muğla Lise Taban Puanları 2022: Muğla Lise Kontenjanları! Muğla'daki liseler ve puanları! Muğla lise yüzdelik dilimleri!

Daha fazla lise için aşağıdaki bağlantı üzerinden Muğla lise taban puanları ve yüzdelik dilimleri hakkında bilgi alabilirsiniz.

Muğla lise taban puanları ve yüzdelik dilimleri için MUĞLALİSE TABAN PUANLAR I 'na tıklayınız.

2022 Ortaöğretime Geçiş Tercih ve Yerleştirme Kılavuzu yayımlandı. Liselere Geçiş Sistemi (LGS) kapsamında yapılacak ortaöğretim kurumları tercihleri 4 Temmuz 2022 Pazartesi günü başlayacak olup, 20 Temmuz 2022 saat 17.00'ye kadar sürecek.

Merkezî yerleştirme; merkezî sınavla öğrenci alan fen liseleri, sosyal bilimler liseleri, proje okulları ile mesleki ve teknik Anadolu liselerinin Anadolu teknik programlarına tercihler doğrultusunda merkezî sınav puanı üstünlüğüne göre yapılacak. Öğrenciler, sınavla öğrenci alan okullar listesinden 10 okula kadar tercih yapabilecekler. Merkezî sınavla öğrenci alan okulların belirlenen kontenjanlarına puan üstünlüğüne göre tercihler doğrultusunda yerleştirme yapılacak.

Sınavla öğrenci alan okullarda merkezî sınav puanının eşitliği hâlinde sırasıyla Okul Başarı Puanı (OBP) üstünlüğüne, sırasıyla 8, 7 ve 6'ncı sınıflardaki Yıl Sonu Başarı Puanı (YBP) üstünlüğüne, 8'inci sınıfta özürsüz devamsızlık yapılan gün sayısının azlığına, tercih önceliğine ve öğrencinin doğum tarihine göre yaşı küçük olana bakılarak yerleştirme yapılacak.

Yerel yerleştirme işlemleri okulların türü, kontenjanı ve konumuna göre il, ilçe millî eğitim müdürlüklerince oluşturulan ortaöğretim kayıt alanlarındaki okullara sırasıyla öğrencilerin ikamet adresleri, okul başarı puanının üstünlüğü ve okula özürsüz devamsızlık yapılan gün sayısının azlığı kriterlerine göre yapılacak.

Değerlendirmede eşitlik olması durumunda sırasıyla 8, 7 ve 6'ncı sınıflardaki yıl sonu başarı puanı üstünlüğüne bakılarak yerleştirme yapılacak.

Haberler.com / Onur Bayram - Gündem

Lise Yüzdelik Dilimleri Lise Taban Puanları Taban Puanları Muğla Gündem Yaşam Haberler

beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title