Muğla'da ormana girmek yasak mı, serbest mi? 2021 Muğla'da orman yasağı ne zaman bitecek? Muğla'da ormanlara giriş yasağı ne zamana kadar uzatıldı? - Haberler
Haberi Paylaş

Muğla'da ormana girmek yasak mı, serbest mi? 2021 Muğla'da orman yasağı ne zaman bitecek? Muğla'da ormanlara giriş yasağı ne zamana kadar uzatıldı?

Muğla'da ormana girmek yasak mı, serbest mi? 2021 Muğla'da orman yasağı ne zaman bitecek? Muğla'da ormanlara giriş yasağı ne zamana kadar uzatıldı?

Son dakika gelen haberlere göre Muğla'da ormanlara giriş yasağı 1 Ekim'e kadar uzatıldı. Ormana girmek isteyen vatandaşlar Muğla'da ormana girmek yasak mı, serbest mi? 2021 Muğla'da orman yasağı ne zaman bitecek? Muğla'da ormanlara giriş yasağı ne zamana kadar uzatıldı? sorularının cevaplarını merak etti. İşte tüm detaylar...

 - Güncelleme:

Muğla'da ormana girmek yasak mı? Muğla'da orman yasağı ne zaman bitecek? Muğla'da ormana giriş yasağı hangi tarihte bitiyor? Muğla'da orman yasakları başladı mı ne zaman bitecek? Muğla'da orman yasağı ile ilgili Haber'>son dakika gelişmeleri sizlerle...

MUĞLA'DA ORMANA GİRMEK YASAK MI?

Muğla'da ormanlara giriş 1 Ekim'e kadar uzatıldı. Haberler.com okumaya devam edin. Sizlere en doğru bilgileri tarafsız şekilde iletiyoruz.

Temmuz ve Ağustos aylarında yaşanan orman yangınları sonrası Muğla Valiliği 5 Eylül'e kadar olan ormanlara giriş yasağını 1 Ekim tarihine kadar uzattı. Muğla tarihinin en büyük orman yangınının yaşandığı Temmuz ve Ağustos aylarında Muğla'da ormanlara giriş 1 Ekim'e kadar uzatıldı.

Temmuz ve Ağustos aylarında yaşanan orman yangınları sonrası Muğla Valiliği 5 Eylül'e kadar olan ormanlara giriş yasağını 1 Ekim tarihine kadar uzattı.

Muğla tarihinin en büyük orman yangınının yaşandığı Temmuz ve Ağustos aylarında Muğla Valiliği tarafından 5 Ağustos-5 Eylül tarihleri arasında ormanlara giriş yasaklanmıştı.

MUĞLA'DA ORMANA GİRİŞ YASAĞI NE ZAMAN BİTECEK?

Muğla valiliği yayımladığı yeni iç genelge ile bu süreyi 1 Ekim tarihine kadar uzattı. Buna göre, orman yangınlarıyla mücadele kapsamında Muğla sınırları içerisindeki ormanlık sahalara 5 Eylül-1 Ekim 2021 tarihleri arasında görevliler dışında girmesine izin verilmeyecek. Ayrıca Muğla genelinde ormanların çevresinde mola verilmesi, piknik yapılması mangal, semaver ve ateş yakılması ile ilgili alınan yasaklama kararı da 2 Ekim'e kadar uzatıldı.

Yine Muğla genelinde başta ormanlık alanların civarındaki yerler olmak üzere tüm mahallerde anız, bağ-bahçe, zeytinlik ve tarla temizliğinden meydana gelen dalların ve her türlü bitki örtüsünün yakılması, orman alanlara yakın yerlerdeki düğün ve benzeri organizasyonlarda orman yangınına neden olabilecek havai fişek, dilek balonu gibi yanıcı madde kullanılması yasağı da devam ediyor. Alınan karar ve önlemlere aykırı hareket edenler hakkında Orman Kanunu, Türk Ceza Kanunu ve Kabahatler Kanunu uyarınca adli ve idari işlem yapılacağı açıklandı. Haberler.com haberini okuyorsunuz. Haber kaldığı yerden devam ediyor.

Muğla Gündem Güncel Haberler Son Dakika

beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title