MHP'ye Rakip Parti Kuruluyor (Milliyetçi Parti) - Haberler
Haberi Paylaş

MHP'ye Rakip Parti Kuruluyor (Milliyetçi Parti)

Haberler.Com - Gündem
MHP'ye Rakip Parti Kuruluyor (Milliyetçi Parti)

Milli Mücadele Hareketi olarak örgütlenen girişimin lideri Ahmet Kaya "21 Kasım günü vatansever kadromuz ile göreve hazır olduğumuzu ilan edeceğiz" dedi.

Seçimlere kısa bir süre kalasiyasetinde yeni oluşumlar dikkat çekiyor. Prof. Dr. Abdürrahim Karslı'nın Merkez Parti, 'ın Demokratik Gelişim Partisi ve en son'den istifa edenMilletvekili 'ın Anadolu Partisi'ni kurmasının ardından yeni bir parti daha geliyor. Bir grup milliyetçi özellikle de sosyal medya üzerinde yoğun olarak duyurusunu yaptığı Milli Mücadele Partisi'nin yolda olduğu belirtiliyor.

21 KASIM'I BEKLİYORLAR

Milli Mücadele Hareketi olarak örgütlenen girişimin lideri Ahmet Kaya. Kaya, kuruluş için bütün hazırlıkları tamamladıklarını vegenelinde yüzde 85 hazır olduklarını belirterek, "21 Kasım gününe kadar binlerce vatansever ve milli mücadeleci kadromuz ile göreve hazır olduğumuzu ilan edeceğiz" şeklinde konuştu.

"TÜRK-KÜRT AYRIMI YAPILMAYACAK"

Milli Mücadeleİl Başkanı Hasanda, "Bugünkü şartlarda vatan için endişe duyan, kendisini bir kenara bırakıp çocuklarına ve torunlarına 'ün bütün emanetlerini koruyarak bırakmayı azmetmiş ve aydınlık müreffeh sevdalısı vatan delilerinden oluşan Kuvai Milliye ruhunu tekrar canlandıran fedailerden oluşuyor. Kısaca sağ, sol, alevi, sünni, Türk, Kürt ayrımı yapmayan, ayrıştırıcı bütün ezberlerini bozup da gelen vatan delileri yani, şehadeti göze almış... Sefer görev emrini de 'ünNutku'ndan..."

"UYANMASINI BİLDİK"

Parti girişiminin öncülerinin sosyal medya hesaplarından yapılan bir diğer paylaşımda ise, "Bizler, Atamıza, bayrağımıza, dilimize ve dinimize, kirli ellerini ve şer dillerini uzatanları gördük, kirli el ve şer dil sahipleri ile işbirlikçi hainleri kayıt altına almasını bildik ve hep hesap gününü bekledik. Bizler, 'su uyur düşman uyumaz' atasözünü geç de olsa idrak ettik ve uyanmasını bildik, Bizler, değil bir karış toprak vermek, Misak-ı Milli sevdamız hiç bitmeyecek dedik ve milli mücadelemiz adına yemin ettik. Memleket davası olan yolumuza hoş geldiniz. Ne Mutlu Türküm Diyene" denildi.

Yeni kurulacak olan partinin isminin 1960'ların sonunda kurulan ve liderliğini 'nin yaptığı Yeniden Milli Mücadele Hareketi'ne benzemesi ise dikkat çekti.

Haberler.Com - Gündem

Abdürrahim Karslı Ahmet Kaya İdris Bal Türkiye Gündem Haberler

beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title