Merkez Bankası faiz kararı ne zaman açıklanacak 2022? TCMB Merkez Bankası faiz kararını yarın mı açıklayacak, hangi gün, saat kaçta? - Haberler
Haberi Paylaş

Merkez Bankası faiz kararı ne zaman açıklanacak 2022? TCMB Merkez Bankası faiz kararını yarın mı açıklayacak, hangi gün, saat kaçta?

Haberler.com - Gündem
 - Güncelleme:
Merkez Bankası faiz kararı ne zaman açıklanacak 2022? TCMB Merkez Bankası faiz kararını yarın mı açıklayacak, hangi gün, saat kaçta?

Tüm gözler Merkez Bankası'nın faiz kararında! Merkez Bankası faiz kararı ne zaman açıklanacak, günü ve saati merak ediliyor. Peki, Merkez Bankası faiz kararı ne zaman açıklanacak 2022? TCMB Merkez Bankası faiz kararını yarın mı açıklayacak, hangi gün, saat kaçta? İşte detaylar...

Gündemde yer alan konuların başında Merkez Bankası faiz kararı geliyor. Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası, mayıs ayı faiz kararı için geri sayım başladı. Milyonların merakla beklediği karar 26 Mayıs saat 14.00'de açıklanacak. Peki, Merkez Bankası faiz kararı ne zaman açıklanacak 2022?

Merkez Bankası 2022 yılının 5. faiz kararını 26 Mayıs saat 14.00'de açıklayacak. Milyonlar Merkez'in vereceği kararı merakla beklerken, ekonomistlerin katıldığı anketlere göre faizin yüzde 14'te sabit kalması bekleniyor.

TCMB, geçen yılın son 4 toplantısında faizde toplam 500 baz puan indirime gittikten sonra, bu yılın ilk 4 toplantısında bir değişiklik yapmadı. Politika faizi yüzde 14 seviyesinde dururken, gözler şimdi alınacak yeni faiz kararında.

Piyasada genel beklentiler faizlerin sabit tutulacağı yönünde olurken TCMB'nin Para Politikası Kurulu (PPK) toplantısına ilişkin ekonomistlerin tahminleri şöyle:

AA Finans'ın 26 Mayıs Perşembe günü gerçekleştirilecek PPK toplantısına yönelik piyasa beklenti anketi, 17 ekonomistin katılımıyla sonuçlandı. Anket sonuçlarına göre, ekonomistlerin tamamı politika faizinin yüzde 14'te sabit bırakılacağını öngörüyor. Ekonomistlerin yıl sonu politika faiz oranına ilişkin beklentilerinin medyanı da yüzde 14 oldu.

Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB), mayıs ayı piyasa katılımcıları anketi sonuçlarını yayımladı. Katılımcıların BİST Repo ve Ters-Repo Pazarı'nda oluşan cari ay sonu gecelik faiz oranı beklentisi bir önceki anket döneminde olduğu gibi bu anket döneminde de yüzde 14 oldu. TCMB bir hafta vadeli repo ihale faiz oranı cari ay sonu beklentisi de bir önceki anket döneminde ve bu anket döneminde yüzde 14,00 olarak gerçekleşti.

Haberler.com - Gündem

Merkez Bankası Gündem Ekonomi Haberler

beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title