Haber : Memura ek zam olacak mı? 2022 Emekli zammı ve memur zammı ne kadar oldu? - Haberler

Haberi Paylaş

Memura ek zam olacak mı? 2022 Emekli zammı ve memur zammı ne kadar oldu?

 - Güncelleme:

2022 Temmuz zammı ile kamu görevlilerinin yeni maaşları belli oldu. Memur ile memur emeklilerinin aylık ve ücretlerinde bu aydan geçerli olmak üzere toplamda yüzde 41,69 artış yapıldı. Peki, Memura ek zam olacak mı? 2022 Emekli zammı ve memur zammı ne kadar oldu?

Enflasyon rakamlarının açıklanmasıyla birlikte memur ve emeklinin alacağı zam oranı belli oldu. Buna göre memurlar yüzde 41,85'lik zammı garantilemiş oldu. SSK ve Bağkur Emeklileri ise maaşlarına yüzde 42,85 oranında zam alacak. Peki, Memura ek zam olacak mı? 2022 Emekli zammı ve memur zammı ne kadar oldu? İşte detaylar haberimizde...

Enflasyon rakamlarının açıklanmasıyla birlikte memur ve emeklinin alacağı zam oranı belli oldu. Buna göre memurlar yüzde 41,85'lik zammı garantilemiş oldu. SSK ve Bağkur Emeklileri ise maaşlarına yüzde 42,85 oranında zam alacak.

En düşük memur maaşı 9 bin liranın üzerine çıktı. Memur emeklisi maaşı ise 6 bin lira oldu. Bağkur emekli maaşı 4 bin 197 lira oldu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kabine toplantısından çıkan kararları açıkladı. '' Temmuz ayı memur maaşlarının 8 Temmuz'da zamlı haliyle ödeneceğini belirtmek istiyorum.'' dedi.

Toplu sözleşme gereğince, enflasyon farkı 6 aylık dilimler halinde hesaplanıyor. 2021 yılı ikinci altı aylık döneminde enflasyon yüzde 25,47 gerçekleşirken, kamu görevlileri ile memur emeklilerinin aylık ve ücretlerinde enflasyondan kaynaklı artış ve ilave zam ile 2022 yılı ocak ayından geçerli olmak üzere toplamda yüzde 30,95 iyileştirme yapılmıştı.

Gündem Ekonomi Haberler

title