Meltem Yılmazkaya kimdir? Meltem Yılmazkaya kaç yaşında, nereli? Meltem Yılmazkaya biyografisi! - Haberler
Haberi Paylaş

Meltem Yılmazkaya kimdir? Meltem Yılmazkaya kaç yaşında, nereli? Meltem Yılmazkaya biyografisi!

Haberler.com - Gündem
 - Güncelleme:
Meltem Yılmazkaya kimdir? Meltem Yılmazkaya kaç yaşında, nereli? Meltem Yılmazkaya biyografisi!

Güldür Güldür Show'da hali hazırda oynayan Türk oyuncu ve ses sanatçısı olan Meltem Yılmazkaya kimdir? Meltem Yılmazkaya kaç yaşında, nereli? Meltem Yılmazkaya mesleği nedir? Meltem Yılmazkaya hayatı ve biyografisi nedir?

Hâlihazırda devam eden, Güldür Güldür adlı televizyon şovunda Ali Sunal, Çağlar Çorumlu, Aylin Kontente, Aziz Aslan, Burak Topaloğlu, Alper Kul, Doğa Rutkay, Doğukan Polat, Onur Atilla, Onur Buldu, Özgün Aydın ile beraber oynamaktadır. Türk oyuncu ve ses sanatçısı olan Meltem Yılmazkaya kimdir? Meltem Yılmazkaya kaç yaşında, nereli? Meltem Yılmazkaya mesleği nedir? Meltem Yılmazkaya hayatı ve biyografisi nedir? İşte detaylar haberimzide…

MELTEM YILMAZKAYA KİMDİR?

Meltem Yılmazkaya (d. 27 Kasım 1984, İstanbul), Türk oyuncu ve ses sanatçısıdır.

Tiyatro kurslarına gitti. 13 yaşından beri animatörlük yapıp eğitimini aldı. Müjdat Gezen Sanat Merkezi'nin iki yıllık eğitimine devam etti. Burslu olarak okuduğu Yeditepe Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Tiyatro Bölümünden mezun oldu.

Meltem Yılmazkaya, sinema ve dizilerde oyunculuk yaptığı gibi bazı sanat okullarında drama dersleri vermektedir.

İlk olarak 2009 yılında Yetkin Dikinciler'in başrolde olduğu Aile Saadeti adlı dizide canlandırdığı Fitnat karakteri ile dikkatleri çekti.

2009 yılında başrollerde Oya Başar, Tarık Ünlüoğlu, Dolunay Soysert, Ali Sunal, Şehsuvar Aktaş, Ayçin İnci'nin oynadığı Benim Annem Bir Melek adlı diziye Berivan karakteri ile dâhil oldu.

2010 yılında Şen Yuva adlı dizide ise Kadife karakterini canlandırırken, dizinin başrollerini Ceyda Düvenci, Levent Üzümcü, Ayşegül Atik, Altan Erkekli ve Alper Kul paylaşmıştır.

2012 yılında başrollerde Metin Akpınar, Güven Kıraç, İpek Tuzcuoğlu, İclal Aydın'ın oynadığı Aşkın Hâlleri adlı dizide rol aldı.

2013 yılında Aldırma Gönül adlı dizide Şahin Irmak, Tülin Özen, Çağlar Çorumlu, Bülent Seyran, Ayşenil Şamlıoğlu, Nadir Sarıbacak, Asena Tuğal, Yeşim Ceren Bozoğlu ile beraber rol aldı.

Hâlihazırda devam eden, Güldür Güldür adlı televizyon şovunda Ali Sunal, Çağlar Çorumlu, Aylin Kontente, Aziz Aslan, Burak Topaloğlu, Alper Kul, Doğa Rutkay, Doğukan Polat, Onur Atilla, Onur Buldu, Özgün Aydın ile beraber oynamaktadır.

2016 yılında Kendime Yalanlar adlı single çıkartmıştır.

FİLMOGRAFİSİ

• 2018 - Cici Babam (Sinema)

• 2016 - Kaçma Birader (Sinema)

• 2015 - Dedemin Fişi (Sinema)

• 2013 - Güldür Güldür (TV Dizisi)

• 2013 - Aldırma Gönül (TV Dizisi)

• 2012 - Aşkın Halleri (TV Dizisi)

• 2011 - 5'er Beşer (TV dizisi)

• 2011 - Adım Bayram Bayram (TV Dizisi)

• 2010 - Şen Yuva (TV Dizisi)

• 2009 - Benim Annem Bir Melek (TV dizisi)

• 2009 - Aile Saadeti (TV Dizisi)

Haberler.com - Gündem

Meltem Yılmazkaya Show Tv Gündem Güncel Haberler

title