Haberler

BURSLULUK SINAVI SONUÇLARI AÇIKLANDI MI? (meb.gov.tr) SORGULAMA | MEB İOKBS Bursluluk Sonuçları açıklandı mı, ne zaman açıklanacak, belli oldu mu?

Son Güncelleme:
Abone Ol

Bursluluk sınavı, 3 Eylül 2023 Pazar günü ilköğretim 5, 6, 7, 8. sınıf ile hazırlık sınıfı, 9, 10 ve 11. sınıf öğrencileri tarafından yapıldı. Sınav sonuçlarını bekleyen öğrenciler, "Bursluluk sınavı yarın saat kaçta açıklanacak?" gibi sorularla araştırma yapıyorlar. Peki, Meb İokbs Bursluluk Sonuçlari (Meb.Gov.Tr) Sorgulama nasıl yapılır? İOKBS Bursluluk Sonuçları açıklandı mı, ne zaman açıklanacak, belli oldu mu? İşte ayrıntılar…

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), ilköğretim 5, 6, 7, 8, hazırlık sınıfı, 9, 10 ve 11. sınıf öğrencileri için 3 Eylül 2023 tarihinde İlköğretim ve Ortaöğretim Kurumları Bursluluk Sınavı ( İokbs ) düzenledi. Öğrenciler, Türkçe, Matematik, Fen, Sosyal Bilimler, Türk Dili ve Edebiyatı, Matematik, Fizik, Kimya, Biyoloji, Tarih, Coğrafya, Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi derslerinden sınava girdi. Şimdi, öğrenciler Peki, Meb İokbs Bursluluk Sonuçlari (Meb.Gov.Tr) Sorgulama nasıl yapılır? İOKBS Bursluluk Sonuçları açıklandı mı, ne zaman açıklanacak, belli oldu mu? İşte ayrıntılar…

MEB İOKBS BURSLULUK SINAVI SONUÇLARI AÇIKLANDI MI?

Bu yılki İOKBS sonuçları 22 Eylül Cuma günü açıklanacak. Sonuçlar "www.meb.gov.tr" internet adresinden ilan edilecek. Sonuçların saat kaçta açıklanacağı ise belli değil. Gün içinde açıklanması bekleniyor.

MEB İOKBS BURSLULUK SINAVI SONUÇLARI (meb.gov.tr) SORGULAMA | İOKBS Bursluluk Sonuçları açıklandı mı, ne zaman açıklanacak, belli oldu mu?

MEB.GOV.TR İOKBS SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

Öğrenci bursları, Millî Eğitim Bakanlığına Bağlı Resmî Okullarda Yatılılık, Bursluluk, Sosyal Yardımlar ve Okul Pansiyonları Yönetmeliği hükümleri gereği, bursluluk sınavı kazanılarak okula kayıt yaptırılan tarihi izleyen Ekim ayı başından itibaren ödenir. 2023 yılında geçerli olacak burs ücreti aylık 863 TL olarak belirlendi.

Sonuçlar ise yarın 22 Eylül Cuma günü belli olacak ve öğrenciler burslarını ilerleyen günlerde hesaplarında görecek.

Serhıldan Hülakü
Haberler.com - Gündem

Milli Eğitim Müdürlüğü İOKBS Gündem Eğitim Haberler

1000
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title