Haberi Paylaş

Benzin ve Mazota zam geldi mi? Son Dakika! 25 Mart BU GECE Benzine ve motorine zam gelecek mi? Motorine zam geldi mi? Benzine zam geldi mi?

Benzin ve Mazota zam geldi mi? Son Dakika! 25 Mart BU GECE Benzine ve motorine zam gelecek mi? Motorine zam geldi mi? Benzine zam geldi mi?

Gündem Haberleri

Rusya - Ukrayna savaşı ile birlikte akaryakıt fiyatlarında ciddi bir yükseliş yaşandı. Araç sahipleri bu gece mazota zam gelecek mi, mazot zammı gündemi merak ediyor. Peki, Motorine zam geldi mi, gelecek mi? 25 Mart Mazota zam gelecek mi? Motorine zam var mı? Mazot zammı ne zaman? Benzine zam geldi mi? Benzine zam var mı? Mazota zam var mı? Güncel Mazot fiyatları haberimizde...

Motorine zam geldi mi? Motorine zam gelecek mi? Benzine zam var mı? Rusya - Ukrayna savaşı ile birlikte akaryakıt fiyatlarında ciddi bir yükseliş yaşandı. Araç sahipleri bu gece mazota zam gelecek mi, mazot zammı gündemi merak ediyor. Peki, Motorine zam geldi mi? 25 Mart Mazota zam gelecek mi? Motorine zam var mı? Mazot zammı ne zaman? Benzine zam geldi mi? Benzine zam var mı? Mazota zam var mı? Güncel Mazot fiyatları haberimizde...

Brent petrol fiyatlarının 120 dolara dayanması Türkiye'de de akaryakıt fiyatlarına yansıdı. Buna göre, bugünden itibaren pompaya yansımak üzere motorin grubuna 1.39 TL zam geldi. Böylelikle İstanbul'da motorinin litre fiyatı ortalama 23.64 TL seviyelerine yükseldi. Öte yandan benzin ise 20 liraya dayandı.

Rusya ve Ukrayna savaşının etkisiyle brent petrol fiyatlarının artışı akaryakıt ücretlerine de yansıyor. Bugünden itibaren geçerli olmak üzere rafineri çıkış fiyatlarındaki değişiklikten dolayı motorin grubuna 1.39 TL zam geldi.

Zam sonrası İstanbul'da ortalama motorin fiyatı ortalama 23.64 TL seviyelerine yükseldi. Öte yandan benzinin fiyatı ise 20 lira seviyelerine dayandı.

Brent petrolün varili, bugün uluslararası piyasalarda 119-120 dolar seviyelerinde işlem görüyor. Petrol fiyatlarının artması, motorine zam olarak yansıdı.

Geçtiğimiz günlerde EPDK Başkanı Mustafa Yılmaz'ın suçlamalarına yanıt veren EPGİS, zamları kendilerinin yapmadığını belirterek, "EPGİS bir işveren sendikasıdır. TC Sınırları içerisinde faaliyet gösteren her sendika gibi, faaliyet alanları belli ve sınırlıdır. EPGİS Zam yapmaz, EPGİS Zam iptal etmez, EPGİS formülü diye bir şey söz konusu bile değildir" ifadelerini kullanmıştı.

Benzin ve Mazota zam geldi mi? SON DAKİKA! 25 Mart BU GECE Benzine ve motorine zam gelecek mi? Motorine zam geldi mi? Benzine zam geldi mi?

Benzin ve Mazota zam geldi mi? SON DAKİKA! 25 Mart BU GECE Benzine ve motorine zam gelecek mi? Motorine zam geldi mi? Benzine zam geldi mi?

25.03.2022 tarihli akaryakıt fiyatları şu şekildedir:

  • Kurşunsuz 95 (Excellium95) TL/lt: 19,80 TL
  • Gazyağı TL/lt: 22,09TL
  • Motorin TL/lt: 23,61 TL
  • Motorin (Excellium) TL/lt: 23,66 TL
  • Kalorifer Yakıtı TL/Kg: 18,58 TL
  • Fuel Oil TL/Kg: 15,52 TL

Akaryakıt fiyatları, Türkiye'nin de dahil olduğu Akdeniz piyasasındaki işlenmiş ürün fiyatlarının ortalaması ile dolar kurundaki değişiklikler baz alınarak rafineriler tarafından hesaplanıyor. Bu hesaplanma sonucunda dağıtım firmalarınca uygulanan fiyatlar, rekabet ve serbesti nedeniyle şirketler ve kentlere göre küçük değişiklikler gösterebiliyor.

Türkiye'de LPG ürün fiyatlaması ise Cezayir'de bulunan Sonatrach piyasa fiyatları takip edilerek yapılıyor. Ürün fiyatı, toptancı marjı ile dağıtıcı ve bayii marjı, vergi öncesi LPG fiyatının ana bileşenlerini oluşturuyor. Özel Tüketim Vergisi ve Katma Değer Vergisi ilave edildiğinde nihai LPG fiyatına ulaşılıyor. LPG'de bu hesaplama sonucunda dağıtım firmalarınca uygulanan fiyatlar, rekabet ve serbesti nedeniyle şirketler ve kentlere göre değişiklikler gösterebiliyor.

Haberler.com / Onur Bayram - Gündem

Akaryakıt Motorin Benzin Mazot Zam Gündem Ekonomi Haberler Son Dakika

title