Masterchef Ömür Akkor kimdir? Konuk şef Ömür Akkor kardeşi kim, kaç yaşında? Ömür Akkor nereli, evli mi? - Haberler
Haberi Paylaş

Masterchef Ömür Akkor kimdir? Konuk şef Ömür Akkor kardeşi kim, kaç yaşında? Ömür Akkor nereli, evli mi?

Haberler.com - Gündem
 - Güncelleme:
Masterchef Ömür Akkor kimdir? Konuk şef Ömür Akkor kardeşi kim, kaç yaşında? Ömür Akkor nereli, evli mi?

Masterchef Türkiye 2021 tüm hızıyla devam ederken nefesler tutuldu. Finale giden yolda son beş kişinin kaldığı yarışmada, konuk şefler ağırlanmaya devam ediyor. Somer Sivrioğlu, Mehmet Yalçınkaya ve Danilo Zanna'ya eşlik eden dördüncü şeflerin tabaklarıyla yarışılıyor. Masterchef'e konuk olan Ömür Akkor kimdir? Konuk Şef Ömür Akkor kaç yaşında, nereli? Masterchef misafir konuğu Ömür Akkor evli mi?

Masterchef Ömür Akkor kimdir? sorusunun yanıtı merak ediliyor. Konuk Şef Ömür Akkor kaç yaşında, nereli? sorularının yanıtı merak ediliyor. Masterchef programı için önemli yere sahip olan konuk şefler, tüm yarışmacıların ve şeflerin ilgi odağı oldu. Şef Ömür Akkor, MasterChef yarışmasının 5 Aralık tarihli bölümüne konuk olarak katılıyor.

ÖMÜR AKKOR KİMDİR?

Ömür Akkor, 1975 yılında Kilis'te doğdu. Uludağ Üniversitesi'nde İktisat okudu. 5 yıl Bursa'nın ilçe ve köylerinde yemekleri kayıt altına aldı. 105 yıldır devam eden ve Türkiye'nin en eski arkeolojik kazısı olan Alaca Höyük'te kazı çalıştayı ekibinde şef olarak bulunmakta ve 4000 yıllık yemekleri hayata geçirmektedir.

  • Ömür Akkor doğum tarihi : 1975
  • Ömür Akkor kaç yaşında : 46 yaşında
  • Ömür Akkor mesleği ne : Aşçı
  • Ömür Akkor aslen nereli : Kilis doğumlu
  • Ömür Akkor ikiz kardeşi kimdir : Yunus Emre Akkor

Son 15 yıldır Türkiye mutfağı üzerinde çalışmalar yapmak için 81 ili gezmiş ve "Türk mutfağı için 250.000 km" projesini tamamlamıştır.

'Bursa Mutfağı' kitabını hazırladı. 'Bursa Mutfağı' kitabı, Bursa'nın 500 yıllık yemek kültürünü masaya yatıran ilk yemek kitabı oldu. Kitap Mart 2009 tarihinde yayınlandı. Kitapta ilk kez yayınlanarak dünya mutfak literatürüne giren 140 tarif yer alıyor.

'Yemek kitapları Nobeli' olarak da nitelendirilen dünyaca ünlü yemek kitapları yarışması Gourmand Cookbook Awards'a katılan Muhammed Ömür Akkor'un 'Selçuklu Mutfağı' adlı eseri, 'Dünyanın En İyi Mutfak Tarihi Kitabı' ödülüne layık görüldü. Yunus Emre adında ikiz kardeşi bulunan Ömür Akkor'un kardeşi de kendisi gibi ünlü bir şeftir. İkiz kardeşler asla aynı mutfağa girmediğini, farklı tarzlarından dolayı anlaşamadıklarını söylemişlerdir.

Ömür Akkor, Doğu Akdeniz Üniversitesinde Gastronomi bölümünde "Anadolu Mutfak Tarihi", "Osmanlı Mutfağı" ve " Türk Mutfağı" dersleri veriyor. 'Bursa Mutfağı' kitabı ile dünyanın en prestijli yemek kitabı yarışması "Gourmand World Cookbook Awards"ta,"Yerel Mutfak" kategorisinde 2009'un en iyi kitabı ödülünü alan Akkor, Türkiye mutfağı üzerinde çalışmalar yapmak için Türkiye'nin illerini gezerek bilgi toplamış.

Haberler.com - Gündem

MasterChef Ömür Akkor Gündem Haberler

beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title