Masterchef Ahmet Dede kimdir, restaurant nerede? Michelin yıldızlı Ahmet Dede kaç yaşında, nereli? Konuk şef Ahmet Dede Isntagram hesabı nedir? - Haberler
Haberi Paylaş

Masterchef Ahmet Dede kimdir, restaurant nerede? Michelin yıldızlı Ahmet Dede kaç yaşında, nereli? Konuk şef Ahmet Dede Isntagram hesabı nedir?

Haberler.com - Gündem
Masterchef Ahmet Dede kimdir, restaurant nerede? Michelin yıldızlı Ahmet Dede kaç yaşında, nereli? Konuk şef Ahmet Dede Isntagram hesabı nedir?

Masterchef'te nefesler tutuldu. Son beş kişinin kaldığı yarışmada konuk şefler ağırlanmaya devam ediyor. Somer Sivrioğlu, Mehmet Yalçınkaya ve Danilo Zanna'ya eşlik eden dördüncü şeflerin tabaklarıyla yarışılıyor. Masterchef Ahmet Dede kim? Konuk Şef Ahmet Dede kaç yaşında, nereli?

Masterchef Ahmet Dede kim? Konuk Şef Ahmet Dede kaç yaşında, nereli? sorularının yanıtı merak ediliyor. Masterchef programı için Dublin'den Türkiye'ye gelen Ahmet Dede, tüm yarışmacıların ve şeflerin ilgi odağı oldu. Şef Ahmet Dede, MasterChef yarışmasının 4 Aralık tarihli bölümüne konuk olarak katılıyor. Michelin yıldızlı Masterchef Ahmet Dede kim? Konuk Şef Ahmet Dede kaç yaşında, nereli?

MASTERCHEF AHMET DEDE KİM?

Liseden sonra amcasının restoranında çalışmaya başlayan Ahmet Dede, 3 erkek çocuğun en küçüğüdür. Ailesiyle Kuşadası'nda yaşayan Ahmet Dede, 2009 Mart ayında İrlanda Dublin'e taşındı.

Dublin'e gittikten sonra 6 haftalık hızlandırılmış aşçılık kursuna gitti ve şef olarak İrlanda'da Chapter 1 isimli restoranda 2 yıl çalıştı. Daha sonra 2 yıldızlı bir restoranda 1 yıl çalıştı. 2 yıl Amsterdam'da kaldı ve orada da 2 yıldızlı bir restoranda 1,5 yıl çalıştı. Daha sonra tekrar Dublin'e geri dönerek Green House'da çalışmaya başladı. Norveç'te kaldığı 3 ayda sadece Norveç'te yetişen malzemelerle işleyen bir restoran'da çalıştı. Ardından tekrar Dublin'e geri geldi. 2017'de baş aşçı olarak 400 kişilik küçük bir kasaba olan Baltimore'daki bir restoranda çalıştı. 2018 de ilk Michelin yıldızını aldı ve kendi restoranını kurma fikri için adımları attı.

Michelin Guide, 2021 Büyük Britanya ve İrlanda Michelin yıldızlarını dağıttı ve ödülün birini de Ahmet Dede kazandı.

Haberler.com - Gündem

MasterChef, Gündem, Magazin, Haberler

beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title