Haberler

Manisa'da Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele Paneli Gerçekleştirildi

Son Güncelleme:
Abone Ol

Manisa'da Kadın ve Demokrasi Vakfı (KADEM) tarafından düzenlenen panelde, Türkiye Cumhuriyeti'nin 100. Yılında İlham Veren Kadınlar konusu ele alındı. Panelde, kadına yönelik şiddetle mücadele ve kadınların sosyal haklarının savunulması vurgulandı.

Manisa'da, Kadın ve Demokrasi Vakfı (KADEM) Temsilciliği tarafından, 25 Kasım Uluslararası Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele Günü dolayısıyla " Türkiye Cumhuriyeti'nin 100. Yılında İlham Veren Kadınlar Paneli" gerçekleştirildi.

Manisa Celal Bayar Üniversitesi (MCBÜ) Prof. Dr. Ümit Doğay Arınç Kültür Merkezi'nde düzenlenen panelin açılışında konuşan KADEM Manisa Kurucu Temsilcisi Ümit Atman, şiddete karşı topyekun mücadeleye devam edeceklerini belirtti.

Kadınların demokratik ve sosyal haklarını her mecrada adaletle savunup, onların yanında olmayı sürdüreceklerini ifade eden Atman, "Yalnızca kadınlarımızın değil, toplumun her ferdine ulaşarak daha adil bir dünya için gönüllülükle yer aldığımız, emek verdiğimiz faaliyetlerimizi kararlılıkla uygulayacağız. Şefkatle, muhabbetle yoğurduğumuz tüm güzellikleri etrafımıza yayarak, her zaman kadınlarımızın, ailelerin, gençlerin yanında olmaya devam edeceğiz." diye konuştu.

MCBÜ Fen Edebiyat Fakültesi Psikoloji Bölüm Başkanı Doç. Dr. Osman İyilikçi de panelde "Cam Tavan Sendromu"na değinerek, şunları kaydetti:

"Günümüzde bilimsel bir kavram olarak hem nedenleri araştırılıyor hem de etkileri ele alınıyor. 'Cam tavan' derken aslında belirli grupların kariyer basamaklarını tırmanırken karşılaştığı görünmez bir duvardan bahsediliyor. Bir cam tavana yani görünmez bir bariyere tosluyoruz. Bizim içinde bulunduğumuz durumun ilerlemesi bir şekilde engelleniyor. Bu sadece cinsiyetler için ortaya atılmış bir kavram değil. birçok dezavantajlı grup veya ayrımcılığa maruz kalanlar için ortaya atılmış bir kavram. Günümüzde daha çok kadınların kariyerlerinde yükselmelerinde karşılaştığımız problemlerdir. Sosyoloji, psikoloji, hukuk, siyaset bunu inceliyor."

MCBÜ Spor Bilimleri Fakültesi Dekan Yardımcısı ve Rekreasyon Bölüm Başkanı Prof. Dr. Pınar Güzel Gürbüz'ün başarılı kadın sporcuları ve hikayelerini anlattığı panelde Akhisar Lokantacılar Esnaf Odası Başkanı Pınar Gören de "Mutfakta var olmak" konulu sunumunda kadınların gıda sektöründeki yerini ve ortaya koyduğu farkları anlattı.

Konuşmacılar, sunumlarının ardından katılımcıların sorularını cevapladı.

Kaynak: AA / Kadın

Türkiye Cumhuriyeti Demokrasi Manisa Psikoloji Kadın Eğitim Spor Haberler

Bakmadan Geçme

YARGI YEKTA KİMDİR? Yargı dizisi "Yekta" Uğur Polat kimdir, kaç yaşında, nereli, oynadığı dizi ve filmler nedir? AMARDEEP ANAND KİMDİR? MasterChef konuğu Amardeep Anand kaç yaşında, nereli? PANTENE ALTIN KELEBEK 2023 KAZANANLAR LİSTESİ: 49. Pantene AltIn Kelebek Ödülünü kimler kazandı, kazanan isimler kimler? DOĞUKAN İSLAMOĞLU KİMDİR? AK Parti Artvin Gençlik Kolları Başkanı Doğukan İslamoğlu neden öldü, kaç yaşında, hayatı ve biyografisi! BEŞİKTAŞ BAŞKANLIK SEÇİMİ SONUÇLARI: BJK yeni başkanı kim oldu 2023? Beşiktaş'ın yeni başkanı kim? Beşiktaş'ın YENİ BAŞKANI Hasan Arat kimdir, kaç yaşında, nereli? Beşiktaş Başkanlık seçimi kim kazandı? Pantene Altın Kelebek Ödülleri 2023 EN İYİ İNTERNET DİZİSİ kim kazandı, oldu? Altın Kelebek Ödülleri En İyi İnternet Dizisi ödülü kime gitti? Pantene Altın Kelebek Ödülleri 2023 EN İYİ DİZİ ÇİFTİ kim kazandı, oldu? Altın Kelebek Ödülleri En İyi Dizi Çifti ödülü kime gitti? Pantene Altın Kelebek Ödülleri 2023 EN İYİ KADIN OYUNCU kim kazandı, oldu? Altın Kelebek Ödülleri En İyi Kadın Oyuncu ödülü kime gitti? Pantene Altın Kelebek Ödülleri 2023 EN İYİ ERKEK OYUNCU kim kazandı, oldu? Altın Kelebek Ödülleri En İyi Erkek Oyuncu ödülü kime gitti? Pantene Altın Kelebek Ödülleri 2023 EN İYİ ROMANTİK KOMEDİ DİZİSİ kim kazandı, oldu? Altın Kelebek En İyi Romantik Komedi Dizisi ödülü kime gitti? Pantene Altın Kelebek Ödülleri 2023 EN İYİ ROMANTİK KOMEDİ KADIN OYUNCU kim kazandı, oldu? En İyi Romantik Komedi Kadın Oyuncu ödülü kime gitti? Pantene Altın Kelebek Ödülleri 2023 EN İYİ ROMANTİK KOMEDİ ERKEK OYUNCU kim kazandı, oldu? En İyi Romantik Komedi Erkek Oyuncu ödülü kime gitti? Pantene Altın Kelebek Ödülleri 2023 EN İYİ KOMEDİ KADIN OYUNCU kim kazandı, oldu? En İyi Komedi Kadın Oyuncu ödülü kim aldı, kazandı? Pantene Altın Kelebek Ödülleri 2023 EN İYİ KOMEDİ ERKEK OYUNCU kim kazandı, oldu? En İyi Komedi Erkek Oyuncu ödülü kime gitti?
1000
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title