Maltepe Belediye Başkanı kim? Kaç yaşında, nereli? İstanbul Maltepe Belediye Başkanı Ali Kılıç hangi partiden? - Haberler
Haberi Paylaş

Maltepe Belediye Başkanı kim? Kaç yaşında, nereli? İstanbul Maltepe Belediye Başkanı Ali Kılıç hangi partiden?

Haberler.com - Gündem
 - Güncelleme:
Maltepe Belediye Başkanı kim? Kaç yaşında, nereli? İstanbul Maltepe Belediye Başkanı Ali Kılıç hangi partiden?

Maltepe Belediye Başkanı Ali Kılıç gösterdiği faaliyetler ve çalışmalar ile gündem oluyor. Vatandaşların da merak konusu haline gelen Maltepe Belediye Başkanı hakkında Maltepe Belediye Başkanı Ali Kılıç hangi partili ve Maltepe Belediye Başkanı kimdir, Maltepe Belediyesi hangi partiden? gibi sorular soruluyor.

Maltepe Belediyesinin faaliyetleri ile gündeme gelen hakkında araştırmalar yapılan Maltepe Belediye Başkanı Ali Kılıç gündemin en çok merak edilen isimlerinden biri oldu. Peki, Maltepe Belediye Başkanı kimdir? Maltepe Belediye Başkanı Ali Kılıç hangi partili? İstanbul Maltepe Belediye Başkanı Ali Kılıç hangi partiden? Maltepe Belediyesi hangi partiden?

MALTEPE BELEDİYE BAŞKANI ALİ KILIÇ KİMDİR?

1964 yılında Tunceli Pülümür'de doğdu. Lise yıllarını siyasal fırtınalar içinde geçirdi. 1980'de yurtdışına çıktı. Almanya'da bir yandan eğitimini tamamladı, bir yandan da dünya görüşü ve hayat felsefesiyle örtüşen bir meslek olan gazeteciliğe başladı.

Uzun yıllar Milliyet Gazetesi Münih Temsilciği yaptı. Yurttaşlarımızın sorunlarını içinde bulunduğumuz topluma duyurarak inancı, kimliği, cinsiyeti, görüşü, ne olursa olsun ezilen, sömürülen kitlelerin acılarına ortak olmaya ve sorunlarını çözme doğrultusunda katkı sağlamaya çalıştı. Bu süreçte, insanlığa en büyük acıları yaşatan savaş gerçeğiyle genç yaşta karşılaştı. Romanya, Afganistan ve Yugoslavya'daki savaşları gazeteci olarak yakından takip etti. Avrupa'nın en güçlü göçmen örgütü olarak kabul edilen Avrupa Alevi Birlikleri Federasyonu'nda Genel Başkanlık görevini devraldığında, henüz 30 yaşındaydı. Daha sonra da Türk–Alman Dostluk Federasyonu Kurucu Genel Başkanı olarak, yabancı düşmanlığı ve ırkçılığa karşı toplumsal mücadeleyi örgütlü olarak yükseltti.

Avrupa'daki sosyalist ve sosyal demokrat düşüncenin unutulmaz liderlerinden Federal Almanya Eski Başbakanı Willy Brandt'ın Genel Başkanlığı döneminde Alman Sosyal Demokrat Partisi'nin Gençlik Kolları'nda başlayan siyasal yaşamını, "Ne ezilen ne ezen, insanca hakça bir düzen" ilkesinin ülkesinde egemen olması için Türkiye'ye taşıdı. Cumhuriyet Halk Partisi'nde 1. Bölge Milletvekili Adayı, Parti Meclisi Üyesi, Merkez Yürütme Kurulu Üyesi ve Genel Başkan Danışmanlığı görevlerini yaptı, Yurtdışı Örgütlenme Koordinatörlüğü görevini de sürdürdü. 2014 Yerel Seçimlerinde yüzde 49.30 oy alarak Maltepe Belediye Başkanı seçildi. Göreve gelir gelmez insan odaklı sosyal demokrat belediyeciliği hayata geçirecek bir kadro ile halkın taleplerini çözen, toplumsal sorunlara duyarlı, halktan kopuk değil, halk için hizmet anlayışını benimseyen bir anlayışla Maltepe'yi yönetmeye başladı.

Osman Demir
Gündem Editörü Haberler.com - Gündem

Maltepe Belediyesi Ali Kılıç Almanya Maltepe Haberler

beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title