"LOJİSTİK DEPOLARI İÇİN 250 MİLYON DOLAR BÜTÇE İLE YATIRIM YAPIYORUZ." - Haberler
Haberi Paylaş

"LOJİSTİK DEPOLARI İÇİN 250 MİLYON DOLAR BÜTÇE İLE YATIRIM YAPIYORUZ."


 - Güncelleme:
ilandır'LOJİSTİK DEPOLARI İÇİN 250 MİLYON DOLAR BÜTÇE İLE YATIRIM YAPIYORUZ.'

OTUGROUP Öncülülüğünde Türkiye'ye getirilen Ortadoğu ve İsviçre merkezli 4 ayrı yatırım fonu ile, Lojistik Depolara 2018 yılı içerisinde 250 Milyon Dolarlık yatırım yapılacak

OTUGROUP Yönetim Kurulu Başkanı Osman Tolgay Ulusoy; " Türkiye'ye getirdiğimiz sıcak paralar ile sanayii sektörünün iki önemli yapı taşı olan gayrimenkul ve lojistik sektörlerine yatırım yapıyoruz. Gayrimenkul ve sanayii sektörlerini bir arada buluşturduğumuz ortak nokta ise gayrimenkuller olmaktadır. Fon olarak, hem yatırımcılarımıza hem de sektör oyuncularına kazandıracak bir sistem üzerinde çalışmaktayız.

" BANKASIZ SALE AND LEASE BACK DÖNEMİ BAŞLADI "

Ulusoy, sektördeki firmaların bankalarda olan borçlarını, şirket bilançolarını ve ticaret hscimlerini rahatlatmak için, finansal kurumlarca yıllardır yapılmakta olan Sale and Lease Back yani Satış ve Geri Kiralama işlemini mevcut kredi limitlerini kullanmadan gerçekleştirecekleri modeli geliştirmiş bulunduklarını aktarıyor ve ekliyor; " Şirketler şu an gerek ekonomik dar boğaz, gerek döviz kuru dalgalanmaları, gerekse de konjektürel olaylardan dolayı gelinen savaş ekonomisi psikolojisine bağlı olarak yatırımlarını sıkıntıya sokmaktadırlar. İşte biz de yurtdışından ülkemize getirdiğimiz sıcak döviz girdisi ile bu sıkıntıları aşıyor ve istihdama faydalı olacak modeli hayata geçiriyoruz.

Bu sistemde, Lojistik firmalarına ait olan bina, depo ve tesislerin mülkiyetini satın alma usulü ile alıyor ve yerin konumu, rayici ve şirketin finansal durumuna göre bir kira bedeli belirleyerek içerisindeki önceki mal sahibine kiralama işlemi yapıyoruz. Burada kiralama süremizi minimumda 8 yıl, maksimumda ise 12 yıl olarak belirlemiş bulunmaktayız.

"MARKA ŞİRKETLERE BİNA VE TESİS ARAZİSİ TEMİNİ VE İNŞAATINI DA YAPARAK KİRALIYORUZ. "

Fona yapılan müracaata göre, lojistik veya depolama şirketinin özel isteklerine göre, bölgeler belirleniyor, o bölgedeki en yüksek verim ve fiyat analizi yapılıyor ve satın alımı gerçekleştiriyoruz. Daha sonrasında ise, uluslararası standartlara ve uluslararası sigorta şirketlerinin sigortalayabileceği kriterlere uygun olarak lojistik depo ve tesis binası inşaatını yapıypruz. Bundan sonra da, işin başında uzun dönem kira kontratı imzalamış olduğumuz şirketi, fona ait olan gayrimenkule kiracı olarak alıyoruz. Herkes mutlu bir şekilde yatırımlarının karşılığını alıyor.

Şirketlerin taleplerini iletebileceği başvuru ve iletişim adresi; www.OTUGROUP.com web sitesinde mevcuttur. Grup şirketlerden OTUPROJE bu organizasonu gerçekleştirmektedir'

Türkiye ulusoy Advertorial Haberler Advertorial Haberler

title