Haberi Paylaş
LGS giriş yerleri açıklandı mı? 2023 LGS sınav giriş yerleri açıklandı mı? LGS'ye nerede gireceğim?

LGS giriş yerleri açıklandı mı? 2023 LGS sınav giriş yerleri açıklandı mı? LGS'ye nerede gireceğim?

Gündem Haberleri

Liselere Geçiş Sistemi (LGS), Türkiye'de Millî Eğitim Bakanlığı tarafından 2017-2018 eğitim öğretim yılı ile uygulanmaya başlanan ve her yıl yapılan liseye geçiş sınavı sistemidir. LGS'ye girecek olan öğrenciler ise LGS giriş yerleri açıklandı mı? 2023 LGS sınav giriş yerleri açıklandı mı? LGS'ye nerede gireceğim? sorularına yanıt arıyor.

Lgs giriş yerleri açıklandı mı? merak ediliyor. Lgs, TEOG sınavının yerine geçmiştir. Liseye Geçiş Sistemi, PISA ve TIMSS soruları esas alınarak beceri temelli mantık muhakeme yeteneğini ölçen bir sınavdır. 4 Haziran 2023 tarihinde yapılacak olan LGS sınavına kısa süre kala arama motorlarında LGS giriş yerleri açıklandı mı? 2023 LGS sınav giriş yerleri açıklandı mı? LGS'ye nerede gireceğim? soruları aratıldı.

LGS GİRİŞ YERLERİ AÇIKLANDI MI?

LGS giriş yerlerinin ne zaman açıklanacağı ÖSYM tarafından bildirildi. Buna göre LGS giriş yerleri 26 Mayıs günü -Okul Veli Bilgilendirme Sistemi'nden yayınlanacak.

Mahmut Özer'in konu ile ilişkin açıklaması şöyle oldu:

"Liselere Geçiş Sistemi (LGS) kapsamındaki merkezî sınavı, 4 Haziran 2023 tarihinde gerçekleştireceğiz. Şimdiden sınava girecek tüm öğrencilerimize başarılar diliyorum."

Haberler.com / Sumru Tarhan - Gündem

LGS Gündem Yaşam Haberler

beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title